+48 12 26 14 443

Jak często należy powtarzać zabieg depilacji laserowej?

Jak często należy powtarzać zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa nie jest najtańszym sposobem usuwania owłosienia, więc wiele osób zastanawia się nad tym, jaki będzie ogólny koszt zabiegu, czyli ile razy trzeba przyjść na laser, by całkowicie i na zawsze usunąć włosy z danej partii ciała. Warto jednak dodać, że porównując ogólny koszt zabiegu do tego, ile wydajemy w ciągu zaledwie kilku lat na maszynki jednorazowe, pianki do golenia, woski itd., szybko zauważamy, że depilacja laserowa jest o wiele tańsza.

Co należy wiedzieć przed zdecydowaniem się na wykonanie zabiegu usuwania nadmiernego owłosienia?

Przede wszystkim należy pamiętać, że uzyskanie perfekcyjnie gładkiej i pozbawionej włosów skóry wymaga czasu, co jest związane z koniecznością powtarzania zabiegów. Depilacje laserowe wykonujemy w odstępach 4 tygodni, a w sumie powinno być ich około 4-5 na jednym obszarze ciała. Przez dwa tygodnie przed  i po zabiegu, nie należy opalać skóry, ponieważ w ten sposób można doprowadzić do powstania nieestetycznych przebarwień. Właśnie z tego powodu zalecamy rozpoczęcie cyklu depilacji teraz, czyli jesienią lub zimą. W lecie nie jesteśmy w stanie tak dobrze ochronić skóry przed promieniami słonecznymi.

Cykl zabiegów depilacji laserowej można też rozdzielić, wykonując np. dwa w tym roku i dwa w kolejnym. Jednak wtedy trzeba liczyć się z tym, że dopiero po wykonaniu wszystkich zabiegów nasza skóra będzie perfekcyjnie gładka, pozbawiona włosów. Wcześniej tylko miejscami przerzedzona.

Jak działa depilacja laserowa?

Laser wyłapuje melaninę znajdującą się we włosie i jego cebulce, a następnie wypala włos wraz z cebulką, co zapobiega późniejszemu odrastaniu owłosienia. Przy tym nie podgrzewa sąsiadujących tkanek, dlatego jest zabiegiem bardzo bezpiecznym.

Jak często należy powtarzać zabieg depilacji laserowej?

Konieczność wykonania 4-5 zabiegów na jednym obszarze skóry bierze się z tego, że laser ma możliwość usunięcia tylko tych włosów, które są w pewnej, jednej konkretnej, fazie wzrostu. Jak wiemy, wyróżniamy w sumie trzy fazy wzrostu, więc minimum trzy zabiegi będą potrzebne, by zlikwidować włosy z całego obszaru skóry. Kolejny jeden lub dwa zabiegi to działanie „kosmetyczne”, czyli usuwanie pojedynczych, przeoczonych włosów lub tych, które były wyjątkowo oporne na działanie lasera. Należy pamiętać, że tylko w najlepszych gabinetach, posiadających najlepszy sprzęt i doświadczonych specjalistów, można oczekiwać, że tych 5 zabiegów w zupełności wystarczy. W innych miejscach będzie ich o wiele więcej.

Jeżeli chcesz mieć gwarancję tego, że bezpiecznie, skutecznie i przede wszystkim szybko usuniesz swoje zbędne owłosienie, to przyjdź do naszego gabinetu na konsultację przed zabiegiem. Możemy pochwalić się najlepszym sprzętem i doświadczoną kadrą specjalistów z dziedziny laseroterapii.

 

Zarezerwuj Rezwerwacja online
Zadzwoń 12 261 44 43 Numer kontaktowy

Zapraszamy do naszej rezerwacji online interesującego Cię terminu wizyty. Nasz konsultant skontaktuje się z Państwem w celu potwierdzenia rezerwacji.

  • Zabieg: Jak często należy powtarzać zabieg depilacji laserowej?
  • Zobacz
    inne zabiegi

    J’adore world
    Nasz salon kosmetyczny mieści się w ścisłym centrum Krakowa. Studio urody J`adore Instytut został stworzony z myślą właśnie o Tobie! Zapraszamy do skorzystania z szeregu zabiegów kosmetycznych, fryzjerskich czy z zakresu medycyny estetycznej i laseroterapii. Nasz gabinet urody to połączenie profesjonalizmu i wyjątkowej atmosfery.
    Sprawdź