+48 12 26 14 443

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Depilacja laserowa jest najskuteczniejszą i najszybszą metodą trwałego usuwania zbędnego owłosienia. Zabieg wykonywany jest przez doświadczonego specjalistę i nie wymaga zastosowania żadnego znieczulenia. Przed pierwszym zabiegiem należy wykonać konsultację kwalifikującą do depilacji. Sprawdź, co powinieneś o niej wiedzieć.

Konsultacje przed depilacja laserową

Przed pierwszym zabiegiem należy wykonać jednorazową konsultację specjalistyczną, która zapewnia bezpieczeństwo później przeprowadzanych depilacji. Podczas takiego spotkania ze specjalistą, następuje ocena rodzaju owłosienia klienta, przeprowadzenie krótkiego wywiadu dotyczącego przede wszystkim występowania ewentualnych przeciwwskazań oraz wykonuje się próbę, czyli tzw. jednorazowy strzał laserem (usunięcie jednego włosa), która pokazuje, czy reakcja skóry jest prawidłowa.

Przygotowując się do konsultacji przed depilacją, należy przede wszystkim zadbać o to, by specjalista miał szansę ocenić rodzaj włosa – trzeba po prostu przyjść nieogolonym, z widocznym, kilkumilimetrowym owłosieniem. Należy zastanowić się, czy w ostatnim czasie nie stosowaliśmy doustnej terapii retinoidami, przypomnieć sobie, jakie zioła pijemy i jakich preparatów kosmetycznych używamy na ten obszar skóry, który ma być docelowo wydepilowany.

Prawidłowe przygotowanie do depilacji laserowej

Jeżeli konsultacja przebiegnie pomyślnie i otrzymamy tzw. zielone światło, to możemy zacząć przygotowywać się do właściwego zabiegu. Co konkretnie powinniśmy zrobić?

 • Na pół roku przed zabiegiem: zakończyć doustną terapię retinoidami
 • Na 4 tygodnie przed zabiegiem: odstawić maści z retinoidami i kwasami owocowymi, zrezygnować z wykonywania tych rodzajów depilacji, które polegają na wyrywaniu włosów (pęseta, depilator, wosk), zrezygnować ze stosowania samoopalaczy
 • Na 2 tygodnie przed zabiegiem: odstawić kremy z retinolem (np. na trądzik), jeśli używamy ich w miejscu, które poddamy zabiegowi, odstawić zioła światłouczulające (np. dziurawiec, nagietek, mieszanki ziół typu Figura 1,2), zrezygnować z opalania się w solarium i na słońcu, wyleczyć aktywne infekcje skóry
 • Na tydzień przed zabiegiem: odstawić preparaty o działaniu złuszczającym, a w razie występowania przesuszonej skóry – dokonać jej dobrego nawilżenia, np. przy pomocy aptecznych emolientów, zakończyć kurację antybiotykami
 • Na dzień przed zabiegiem: zrezygnować ze stosowania jakichkolwiek balsamów, kremów i maści w miejscu, które będzie poddane zabiegowi

O czym trzeba pamiętać przed zabiegiem usuwania nadmiernego owłosienia?

Gdy już mamy ustalony termin wykonania pierwszego zabiegu, to w dniu, który go poprzedza, należy wykonać samodzielną depilację tego obszaru skóry, który będzie poddawany działaniu lasera. Do tego celu używamy zwykłej maszynki jednorazowej. Skórę golimy dokładnie, pozostawiając tylko niewielki owłosiony fragment, który pozwoli specjaliście na ocenę rodzaju włosów.

 

Zarezerwuj Rezwerwacja online
Zadzwoń 12 261 44 43 Numer kontaktowy

Zapraszamy do naszej rezerwacji online interesującego Cię terminu wizyty. Nasz konsultant skontaktuje się z Państwem w celu potwierdzenia rezerwacji.

 • Zabieg: Jak przygotować się do depilacji laserowej?
 • Zobacz
  inne zabiegi

  J’adore world
  Nasz salon kosmetyczny mieści się w ścisłym centrum Krakowa. Studio urody J`adore Instytut został stworzony z myślą właśnie o Tobie! Zapraszamy do skorzystania z szeregu zabiegów kosmetycznych, fryzjerskich czy z zakresu medycyny estetycznej i laseroterapii. Nasz gabinet urody to połączenie profesjonalizmu i wyjątkowej atmosfery.
  Sprawdź