+48 12 26 14 443

Pielęgnacja skóry po depilacji laserowej

Pielęgnacja skóry po depilacji laserowej

Skóra poddana zabiegowi trwałej depilacji nie wymaga specjalistycznej pielęgnacji, ale na pewno trzeba ją traktować z wyjątkową delikatnością i starannością. Należy unikać silnego wycierania skóry ręcznikiem oraz stosowania kosmetyków chemicznych. Wydepilowana skóra jest narażona na podrażnienia, którym można zapobiec, przestrzegając kilku zasad. W ten sposób zapewnimy sobie komfort, psychiczny spokój oraz unikniemy ewentualnych powikłań, do których najczęściej zaliczamy przebarwienia skóry, chwilową nadwrażliwość naskórka czy uczucie pieczenia.

Jak postępować?

Wydepilowana skóra powinna być przede wszystkim chroniona przed słońcem i wysoką temperaturą. W pierwszych dniach po zabiegu może być wyjątkowo delikatna, dlatego należy unikać stosowania balsamów nawilżających, kremów, a nawet żeli pod prysznic o silnym zapachu, czyli nasyconych chemią. W pierwszy dzień po zabiegu zaleca się ewentualne umycie wydepilowanej skóry samą lekko chłodną wodą, bez użycia mydła czy innych preparatów. W kolejnych dniach warto stosować delikatne produkty myjące, których skład jest jak najbardziej naturalny lub po prostu używać szarego mydła.

W przypadku depilacji pach należy pamiętać o tym, by zaprzestać stosowania dezodorantów na kilka dni, a tzw. blokerów potu nawet na dwa tygodnie.

Niektóre osoby mogą narzekać na swędzenie, pieczenie, nadwrażliwość naskórka lub przebarwienia. Wtedy powinny udać się na konsultację do specjalisty, który wykonał zabieg. Najprawdopodobniej dostaną zalecenie stosowania kremu Alantan Plus lub Bepanthen, a w poważniejszych przypadkach, które zdarzają się bardzo rzadko, mogą otrzymać również specjalistyczną maść na receptę.

Cena zabiegów: od 99

Zarezerwuj Rezwerwacja online
Zadzwoń 12 261 44 43 Numer kontaktowy

Zapraszamy do naszej rezerwacji online interesującego Cię terminu wizyty. Nasz konsultant skontaktuje się z Państwem w celu potwierdzenia rezerwacji.

  • Zabieg: Pielęgnacja skóry po depilacji laserowej
  • Zobacz
    inne zabiegi

    J’adore world
    Nasz salon kosmetyczny mieści się w ścisłym centrum Krakowa. Studio urody J`adore Instytut został stworzony z myślą właśnie o Tobie! Zapraszamy do skorzystania z szeregu zabiegów kosmetycznych, fryzjerskich czy z zakresu medycyny estetycznej i laseroterapii. Nasz gabinet urody to połączenie profesjonalizmu i wyjątkowej atmosfery.
    Sprawdź