+48 12 26 14 443

Przeciwskazania do zabiegu depilacji laserowej

Przeciwskazania do zabiegu depilacji laserowej

Depilacja laserowa jest zaawansowaną metodą trwałego usuwania niechcianego owłosienia. Jak większość zabiegów kosmetycznych, nie może być przeprowadzana w każdym przypadku. Jeżeli zastanawiasz się, czy depilacja laserowa jest dla ciebie, to zapoznaj się z najważniejszymi przeciwwskazaniami.

O czym warto pamiętać przed zabiegiem depilacji laserowej?

Skóra poddawana zabiegowi musi być przede wszystkim zdrowa. Nie może być nadmiernie przesuszona, posiadać ran, podrażnień i czynnych infekcji grzybiczych, bakteryjnych czy wirusowych. Jeżeli nie jesteś pewna, czy twoja skóra jest gotowa na trwałą depilację, to skontaktuj się z nami.

Kiedy należy zrezygnować z zabiegu depilacji laserowej?

Depilacja laserowa nie jest wskazana u kobiet w ciąży, karmiących piersią i zmagających się z nowotworem, ponieważ w takich przypadkach, każdy dodatkowy, nawet niewielki stres może być bardzo szkodliwy. Ponadto nie depilujemy osób stosujących hormony światłouczulające, cierpiących na fotodermatozy i choroby pęcherzowe skóry, zmagających się z bielactwem i łuszczycą. Zazwyczaj nie podejmujemy się wykonania zabiegu również u osób z nieuregulowaną padaczką, ale ostateczna decyzja dotycząca kwalifikacji do zabiegu będzie zawsze uzależniona od konkretnego przypadku. Klienci posiadający rozrusznik serca też niestety będą musieli zrezygnować z depilacji.

Co może się wstać jeśli pomimo przeciwskazań podejmiemy się zabiegu laserowego usuwania nadmiernego owłosienia?

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta i jednoznaczna, ponieważ wszystko zależy od tego, o jakim przeciwskazaniu mówimy. Jeśli osoba przyjmująca leki, zioła lub hormony światłouczulające zatai to podczas rozmowy kwalifikującej do zabiegu, to najprawdopodobniej będzie musiała liczyć się z nieprzewidywalną reakcją skóry, gdzie wystąpienie silnych przebarwień jest chyba najlżejszym przypadkiem. W innych przeciwwskazaniach, jak ciąża, nowotwór, czy rozrusznik serca, skutki zabiegu mogą być bardzo poważne dla zdrowia klienta.

 

Zarezerwuj Rezwerwacja online
Zadzwoń 12 261 44 43 Numer kontaktowy

Zapraszamy do naszej rezerwacji online interesującego Cię terminu wizyty. Nasz konsultant skontaktuje się z Państwem w celu potwierdzenia rezerwacji.

  • Zabieg: Przeciwskazania do zabiegu depilacji laserowej
  • Zobacz
    inne zabiegi

    J’adore world
    Nasz salon kosmetyczny mieści się w ścisłym centrum Krakowa. Studio urody J`adore Instytut został stworzony z myślą właśnie o Tobie! Zapraszamy do skorzystania z szeregu zabiegów kosmetycznych, fryzjerskich czy z zakresu medycyny estetycznej i laseroterapii. Nasz gabinet urody to połączenie profesjonalizmu i wyjątkowej atmosfery.
    Sprawdź