+48 12 26 14 443

DEPILACJA WOSKIEM

DEPILACJA WOSKIEM
Depilacja woskiem to tradycyjna i jedna z najskuteczniejszych metod depilacji zbędnego owłosienia. Dla komfortu klientów, proponujemy dwie techniki depilacji woskiem tj. :za pomocą pasków (polecana dla obszaru rąk lub nóg) a także płynnym woskiem (obszar twarzy, bikini). Ogromną zaletą depilacji woskiem jest jej długoterminowa skuteczność. Podczas zabiegu rozgrzany wosk wnika aż do mieszków włosowych gdzie zastyga i jest usuwany za pomocą jednego ruchu paska do depilacji. Niechciane włosy są usunięte wraz z cebulkami, co sprawia, że odrastają słabsze, cieńsze, a każdy kolejny zabieg przyspiesza efekt końcowy – redukcję owłosienia na danej partii ciała.  

Cena zabiegu:  od 15

 

Zarezerwuj Rezwerwacja online
Zadzwoń 12 261 44 43 Numer kontaktowy

Zapraszamy do naszej rezerwacji online interesującego Cię terminu wizyty. Nasz konsultant skontaktuje się z Państwem w celu potwierdzenia rezerwacji.

 • Zabieg: DEPILACJA WOSKIEM
 • JAK WYGLĄDA ZABIEG DEPILACJI WOSKIEM?
  JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?
  ZALECENIA DLA PACJENTÓW PO ZABIEGU DEPILACJI WOSKIEM
  DEPILACJA WOSKIEM PRZECIWWSKAZANIA
  Cennik zabiegów:

  JAK WYGLĄDA ZABIEG DEPILACJI WOSKIEM? JAK WYGLĄDA ZABIEG DEPILACJI WOSKIEM?

  Zabieg depilacji woskiem rozpoczyna się od podgrzania wosku. Może to być wosk w formie wkładu (tzw. rolka), jak i w postaci ciekłej, który nakłada się patyczkiem.

  Na większe obszary skóry zazwyczaj stosuje się wosk w rolce. Pokrywa się nim skórę poddawaną zabiegowi, następnie przykleja się specjalny papierowy pasek i odrywa – w kierunku pod włos. Zabieg nie jest bolesny, jeśli wykonywany jest przed doświadczoną kosmetyczkę. W niektórych, najbardziej wrażliwych częściach ciała, może sprawiać niewielki dyskomfort.

  Wosk w postaci ciekłej zazwyczaj stosuje się na te części ciała, które mają mniejszą powierzchnię lub wymagają precyzyjnego nałożenia wosku patyczkiem. To na przykład wąsik, brwi (podczas regulacji), obszar pod pępkiem. W takiej sytuacji po nałożeniu wosku dochodzi do jego zastygnięcia, w którego wyniku powstaje coś na kształt plastra miodu. Plaster ten odrywa się manualnie.

  Zarówno na pasku, jak i w „plastrze miodu” widać włoski, które zostały usunięte. Skóra natychmiast staje się gładka i pozbawiona nie tylko grubych i ciemnych włosów, ale również tych cienkich, jasnych i mniej widocznych.

  W naszym gabinecie kosmetycznym pracujemy na różnych rodzajach wosku, by móc dopasować najbardziej odpowiedni do potrzeb klientki, wybierając na przykład specjalny wosk do wrażliwej skóry. Bezpośrednio po depilacji nakłada się na skórę krem łagodzący i opóźniający odrost włosków. Efekt gładkiej skóry utrzymuje się średnio przez 3-4 tygodni.

  Umów wizytę Rezwerwacja online

  JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ? JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?

  Przez kilka dni przed zabiegiem należy zrezygnować z używania jednorazowych maszynek do golenia. Jest to istotne z tego względu, że do depilacji woskiem można przystąpić, jeżeli długość włosa wynosi minimum 1 cm, a odstęp czasu pomiędzy ostatnim a aktualnym zabiegiem depilacji woskiem kształtuje się w okolicy 3 – 6 tygodni. Trzeba również pamiętać, że włoski po używaniu maszynki jednorazowej odrosną w ciągu kilku dniu na wymaganą długość. Zupełnie inaczej jest, gdy depilujemy się depilatorem lub używamy pęsety. Wtedy tak okres bez depilacji powinien być dłuższy.

  Na dzień lub dwa przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania się – w szczególności w solarium. Zarówno świeża opalenizna, jak i wynikające z niej możliwe podrażnienia skóry, mogą nas zdyskwalifikować. W dniu zabiegu nie zaleca się korzystania z sauny lub basenów z chlorowaną wodą.

  Na zabieg należy przyjść nieogolonym i nienabalsamowanym żadnym natłuszczającym kosmetykiem. Dzień wcześniej można wykonać domowy peeling enzymatyczny lub cukrowy.

  Umów wizytę Rezwerwacja online

  ZALECENIA DLA PACJENTÓW PO ZABIEGU DEPILACJI WOSKIEM ZALECENIA DLA PACJENTÓW PO ZABIEGU DEPILACJI WOSKIEM

  Depilacja woskiem jest zabiegiem szybkim, prostym, skutecznym i bezpiecznym. Nie wymaga specjalnego przygotowania (poza „zapuszczeniem” włosków) ani wyjątkowego traktowania skóry po zabiegu. Warto jednak wiedzieć, że przez kilka godzin po depilacji naskórek może być zaczerwieniony i lekko wrażliwy, dlatego nie powinno się nakładać na niego żadnych kosmetyków, szczególnie o silniejszym działaniu na skórę (np. kremy z kwasami, peelingi cukrowe, kosmetyki z alkoholem).

  W przypadku wrażliwych typów skór nie poleca się w tym samym dniu korzystania z basenów z chlorowaną wodą. Należy również unikać solarium i długotrwałego opalania się na słońcu.

  Zazwyczaj już po pierwszej dobie od zabiegu całkowicie znika ewentualne zaczerwienienie i podrażnienie. Wtedy skóra staje się wyjątkowo gładka i miękka. Warto również wiedzieć, że częste usuwanie włosów woskiem sprawia, że w przyszłości rosną one cieńsze i mniej widoczne. A dodatkowo podczas odrastania nie są tak twarde i kujące jak po np. depilacji maszynką jednorazową.

  Umów wizytę Rezwerwacja online

  DEPILACJA WOSKIEM PRZECIWWSKAZANIA DEPILACJA WOSKIEM PRZECIWWSKAZANIA

  Zabieg depilacji ciała ciepłym woskiem nie będzie możliwy do wykonania u osób, które mają stany zapalne i ropne w obrębie tego obszaru skóry, który ma być poddawany zabiegowi. Przeciwwskazaniem jest również występowanie żylaków oraz zapalenia żył. Podobnie jest z łuszczycą, obrzękami i uszkodzeniami skóry – wtedy należy odłożyć termin wykonania zabiegu aż do czasu wyleczenia.

  Nie zaleca się wykonywania depilacji woskiem u osób ze świeżo opaloną i podrażnioną skórą. Depilacja nie może być wykonana również u osób ze stwierdzonym uczuleniem na wosk.

  Depilacja woskiem a ciąża i menstruacja

  W trakcie krwawienia miesiączkowego kobieta jest bardziej wrażliwa na ból. Z tego względu wiele osób nie wykonuje w tym terminie depilacji. Natomiast kobiety ciężarne mogą bez przeszkód depilować się w ten sposób w pierwszym trymestrze ciąży. Potem nie jest to zalecane, ponieważ skóra może stać się wyjątkowo wrażliwa, a u osób o niskim progu odczuwania bólu, sama depilacja bywa również zbyt stresująca. Nie zbadano jaki poziom stresu u ciężarnej jest bezpieczny dla płodu, dlatego warto mieć to na uwadze i w tym wyjątkowym okresie unikać nawet najmniej stresujących sytuacji.

  Umów wizytę Rezwerwacja online

  Cennik zabiegów: Cennik zabiegów:

  PLN
  Wąsik 15 zł
  Broda 20 zł
  Ręce 50 zł
  Łydki 50 zł
  Uda 50 zł
  Całe Nogi 90,00 zł
  Bikini klasyczne (do linii bielizny) 45 zł
  Bikini francuskie 70zl
  Bikini hollywoodzkie / brazylijskie (całe) 80 zł
  Brzuch 40 zł–60 zł
  Brzuch „pasek” 20 zł
  Baki 15 zł
  Klatka piersiowa 40-60 zł
  Pachy 45zł
  Plecy (MĘSKIE) 65-90 zł
  Całe nogi + bikini klasyczne
  125 zł
  Całe nogi + bikini hollywoodzkie całkowite
  155zł

  Umów wizytę Rezwerwacja online

  Zobacz
  inne zabiegi

  J’adore world
  Nasz salon kosmetyczny mieści się w ścisłym centrum Krakowa. Studio urody J`adore Instytut został stworzony z myślą właśnie o Tobie! Zapraszamy do skorzystania z szeregu zabiegów kosmetycznych, fryzjerskich czy z zakresu medycyny estetycznej i laseroterapii. Nasz gabinet urody to połączenie profesjonalizmu i wyjątkowej atmosfery.
  Sprawdź