+48 12 26 14 443

Na co pomaga masaż klasyczny?

Na co pomaga masaż klasyczny?

Na co pomaga masaż klasyczny?

Już od ponad 3000 lat ludzie stosują masaż klasyczny na różne schorzenia i problemy natury kosmetycznej. Jest to jeden z podstawowych rodzajów masażu, który można wykonywać w różnorodny sposób, wybierając różne techniki i otrzymując odmienne efekty.

Masaż klasyczny – metoda leczenia i dbania o urodę

Masaż klasyczny jest jednym z najczęściej wykonywanych rodzajów masażu w salonach masażu i gabinetach kosmetycznych. Może powodować, że osoba masowana odzyskuje energię, relaksuje się, uwalnia się od bólu lub regeneruje. Odpowiednio wykonany masaż może mieć także właściwości odchudzające, lecznicze lub przeciwbólowe. Najczęściej stosowany jest w dwóch celach. Jako sposób na pozbycie się bólu kręgosłupa i mięśni oraz by przywrócić dobrą sprawność ruchową, albo by poprawić kondycję skóry i uwolnić się od stresu.

Masaż klasyczny doskonale wpływa nie tylko na mięśnie, ale przede wszystkim na psychikę i układ trawienia. Odpręża umysł, pomaga się całkowicie zrelaksować, a także usuwa przykre skutki stresu jak napięte mięśnie czy skumulowane w organizmie toksyny. Dodatkowo pomaga osiągnąć stan równowagi ciała i umysłu, co jest niezwykle ważne dla każdego człowieka żyjącego w obecnym, bardzo zabieganym świecie.

Masaż – właściwości kosmetyczne

Masaż klasyczny dobrze działa na skórę. Pobudza pracę układu trawiennego, przez co usuwa z organizmu nadmiar wody i szkodliwe produkty przemiany materii, dotlenia skórę i mięśnie, przyspiesza krążenie krwi oraz wszystkie naturalnie przebiegające procesy, które odpowiadają za utrzymanie skóry w dobrej kondycji. Regularne stosowanie masażu klasycznego modeluje sylwetkę, ujędrnia ciało, ogranicza widoczność cellulitu oraz opóźnia naturalne procesy starzeniowe dotyczące skóry. Po masażu skóra ciała jest  dotleniona, odżywiona, gładka i delikatna oraz młodzieńczo jędrna. Odzyskuje promienny koloryt.

Każdy masaż klasyczny wykonuje się na specjalnych kosmetykach, które zapewniają „poślizg” dłoniom masażysty. W salonach kosmetycznych stosuje się kremy i olejki, które poza wyżej wymienioną właściwością mają też inne, ważne przede wszystkim dla skóry. Niektóre z nich posiadają właściwości aromaterapeutyczne, ponieważ zawierają w sobie olejki eteryczne. Inne są bogate w składniki odżywcze, substancje o działaniu przeciwstarzeniowym lub antycellulitowym.

Wykorzystaj efekty masażu klasycznego jeszcze bardziej!

W dobrych gabinetach kosmetycznych klienci mogą „wycisnąć” z masażu klasycznego wszystko to, co najlepsze. W jaki sposób? Otóż bezpośrednio po zabiegu można nałożyć na ciało różnego rodzaju maski kosmetyczne o właściwościach dostosowanych do potrzeb danej skóry. Działanie takich maseczek jest rewelacyjne, ponieważ skóra po masażu klasycznym jest rozgrzana, dotleniona, dobrze ukrwiona i gotowa do przyjęcia wszystkich składników aktywnych z kremu.

Masaż klasyczny jest równie często zalecany przez lekarzy jako metoda wspomagająca leczenie różnych schorzeń. Wbrew pozorom nie muszą to być tylko problemy dermatologiczne czy związane z narządem ruchu lub mięśniami. Bardzo często masażem leczy się na przykład schorzenia ginekologiczne.

Właściwości masażu klasycznego są różnorodne. Przede wszystkim aktywizuje on układ limfatyczny i krwionośny, usprawnia metabolizm, wycisza pracę układu nerwowego, zwiększa ruchomość stawów oraz dobroczynnie oddziałuje na skórę. Warto z niego korzystać, by żyć długo, zdrowo i pięknie.

 

Zarezerwuj Rezwerwacja online
Zadzwoń 12 261 44 43 Numer kontaktowy

Zapraszamy do naszej rezerwacji online interesującego Cię terminu wizyty. Nasz konsultant skontaktuje się z Państwem w celu potwierdzenia rezerwacji.

  • Zabieg: Na co pomaga masaż klasyczny?
  • Zobacz
    inne zabiegi

    J’adore world
    Nasz salon kosmetyczny mieści się w ścisłym centrum Krakowa. Studio urody J`adore Instytut został stworzony z myślą właśnie o Tobie! Zapraszamy do skorzystania z szeregu zabiegów kosmetycznych, fryzjerskich czy z zakresu medycyny estetycznej i laseroterapii. Nasz gabinet urody to połączenie profesjonalizmu i wyjątkowej atmosfery.
    Sprawdź