+48 12 26 14 443

USUWANIE RUMIENIA, NACZYNEK

USUWANIE RUMIENIA, NACZYNEK
Laserowe usuwanie naczynek Harmony Elite Alma Lasers oraz laserem FOTONA BTL. Rumień i naczynka to problem z którym boryka się wiele osób. Obecnie najskuteczniejszą metodą na jego pozbycie się jest metoda laserowa. W J’adore Instytut pracujemy na najwyższej klasy platformie laserowej Dvy Le Harmony XL Alma Lasers oraz laserze Fotona SP-2 – urządzeniach, które gwarantują najwyższe bezpieczeństwo i skuteczność w zakresie usuwania zmian naczyniowych, rumienia, rubinek i innych zmian skórnych. Podczas zetknięcia z hemoglobin wiązka lasera zamienia się w ciepło w skutek czego dochodzi do trwałego obkurczenia naczynek I ich zamknięcia. Zabieg nie jest bolesny i nie wymaga znieczulenia, efekty są widoczne niemal bezpośrednio po zabiegu.    

Cena zabiegu: od 200

Zarezerwuj Rezwerwacja online
Zadzwoń 12 261 44 43 Numer kontaktowy

Zapraszamy do naszej rezerwacji online interesującego Cię terminu wizyty. Nasz konsultant skontaktuje się z Państwem w celu potwierdzenia rezerwacji.

 • Zabieg: USUWANIE RUMIENIA, NACZYNEK
 • zabieg usuwania naczynek, rumienia – na czym polega?
  Czynniki zewnętrzne, które mogą powodować powstawanie rumienia
  Rodzaje zmian naczyniowych
  Wskazania do zabiegu laserowego usuwania naczynek
  Przeciwskazania do zabiegu laserowego zamykania naczynek
  Laserowe usuwanie naczynek a leki
  PO ZABIEGU
  Efekty zabiegu usuwania rumienia
  GALERIA PRZED I PO
  FOTONA SP-2
  Cennik zabiegów

  zabieg usuwania naczynek, rumienia – na czym polega? zabieg usuwania naczynek, rumienia – na czym polega?

  Niechciane widoczne rozszerzone naczynka (tzw. teleangiektazje) można usunąć przy pomocy nowoczesnego lasera z systemem Harmony Alma Lasers. Zabieg należy do skutecznych, szybkich i prawie bezbolesnych zabiegów, dobrze tolerowanych przez skórę.

  Usuwanie naczynek laserem jest zabiegiem w pełni bezpiecznym, ponieważ nie dochodzi do uszkodzenia tkanki, a sam zabieg nie wymaga rekonwalescencji i nie powoduje żadnych zmian skórnych. Oczekiwany efekt w postaci usunięcia (zamknięcia) rozszerzonego naczynka najczęściej widać już po pierwszym zabiegu. Niektóre zmiany mogą wymagać większej ilości zabiegów, choć częściową poprawę będzie widać już po pierwszej wizycie w naszym gabinecie. Zamknięte – skoagulowane naczynko nie powinno ponownie pęknąć, dlatego laserowe zamykanie naczynek uznawane jest za metodę skuteczną i przede wszystkim trwałą. Trzeba jednak podkreślić, że nie u wszystkich osób będzie widać poprawę zaraz po zabiegu, ponieważ kwestią indywidualną jest przebieg procesu resorpcji (wchłaniania) naczynka przez organizm. Czasami na efekty trzeba poczekać kilka dni.

  Laserowe usuwanie naczynek i rumienia to zabieg najskuteczniejszy w zakresie rozwiązywania problemu popękanych naczynek krwionośnych. System Harmony Alma Lasers to obecnie jedna z najnowocześniejszych i najbardziej bezpiecznych platform laserowych na świecie.

  Umów wizytę Rezwerwacja online

  Czynniki zewnętrzne, które mogą powodować powstawanie rumienia Czynniki zewnętrzne, które mogą powodować powstawanie rumienia

  Istnieją pewne czynniki, które potęgują rumień i przyczyniają się do pękania naczynek. Oczywiście nie są to czynniki obligatoryjne, które u każdej osoby doprowadzą do powstawania takich zmian. Zagrożeni sią tylko ci, którzy mają taką naturalną skłonność lub posiadają cerę wrażliwą i naczynkową.

  Rumień i rozszerzone naczynka powstają wskutek zaburzeń krążenia, które mogą być powodowane przez czynniki zewnętrzne. Osoby posiadające cerę naczynkową powinny przede wszystkim unikać saun, długiego przebywania na silnym słońcu oraz kąpania się w gorących źródłach czy chodzenia na solarium, ponieważ wysoka temperatura doprowadza do pękania naczynek i pojawiania się nieestetycznego rumienia. Niewskazane jest również przebywanie w chlorowanej i twardej wodzie oraz wystawianie skóry na nagłe zmiany temperatury. Nasilenie objawów powoduje również stres, niektóre zażywane leki, a czasem także wysiłek fizyczny. Skóra naczynkowa źle znosi także mocny wiatr, wilgoć, alkohol, używki i antykoncepcję hormonalną. Unikając powyższych czynników można ograniczyć widoczność rumienia oraz w pewnym stopniu również zapobiec pękaniu kolejnych naczynek. Bardzo ważne jest również stosowanie odpowiednich odżywczych kremów pielęgnacyjnych przeznaczonych do cery naczynkowej, a także delikatnych płynów do mycia twarzy.

  Umów wizytę Rezwerwacja online

  Rodzaje zmian naczyniowych Rodzaje zmian naczyniowych

  Do najpopularniejszych zmian naczyniowych zaliczamy przede wszystkim teleangiektazje, czyli rozszerzone naczynka. Posiadają kolor czerwony lub sinoniebieski i są bardzo widoczne, ponieważ prześwitują przez skórę. Naczynka zazwyczaj nie pękają nagle, tylko najpierw pojawia się widoczne zaczerwienienie skóry, które już powinno skłonić nas do podjęcia odpowiednich działań kosmetycznych, na przykład laserowych.

  Laserowe usuwanie znamion naczyniowych sprawdza się również w innych przypadkach, nie tylko w leczeniu samych rozszerzonych naczynek. W ten sposób równie często leczone są naczyniaki płaskie, przypominające plamy czerwonego wina lub naczyniaki jamiste. Cała terapia doprowadzająca do całkowitego usunięcia nieestetycznych naczyniaków polega na przeprowadzeniu kilku zbiegów w odstępach jednego miesiąc lub dwóch. Ilość zabiegów potrzebnych do wyleczenia skóry jest zależna od konkretnego przypadku. Laserem można leczyć również niewielkie naczyniaki gwiaździste znane pod nazwą „pajączki”. Najczęściej umiejscowione są na twarzy i dekolcie. Są bardzo podatne na działanie lasera, dzięki czemu cała terapia należy do łatwych i szybkich. Pajączki zazwyczaj powstają samoistnie u osób z takimi skłonnościami, ale mogą być również efektem drobnego razu lub ugryzienia. Kolejnym rodzajem zmian naczyniowych jest tzw. punkt rubinowy czyli naczyniak starczy. Wygląda jak grudka lub plamka naczyniowa. Może mieć różny kolor, od jaśniejszego różowego do nawet ciemnogranatowego. Nie można nie wspomnieć również o trądziku różowatym, który poza teleangiektazjami, najczęściej mobilizuje pacjentów do wizyty w gabinecie kosmetycznym w celu skorzystania z nowoczesnych metod laserowych. Trądzik różowaty należy do niekomfortowych i przewlekłych chorób skóry, które najczęściej wpływają na pogorszenie zadowolenia z życia i doprowadzają do powstania wielu kompleksów.

  Umów wizytę Rezwerwacja online

  Wskazania do zabiegu laserowego usuwania naczynek Wskazania do zabiegu laserowego usuwania naczynek

  Kiedy warto skorzystać z laserowego usuwania naczynek? Zawsze wtedy, gdy nie jesteśmy zadowoleni z wyglądu naszej skóry, ponieważ szpecą ją nieestetyczne rozszerzone naczynka, rumień lub naczyniaki.

  Główne wskazania do zabiegu:

  • Rozszerzone naczynka i pajączki na twarzy i dekolcie
  • Rumień
  • Trądzik różowaty
  • Naczyniaki
  • Zmiany naczyniowe na nogach
  • Drobne żylaki na nogach
  • Włókniaki, brodawki i zmiany łojotokowe na skórze
  • Pojedyncze naczyniaki gwiaździste

  Osoby zainteresowane skorzystaniem z zabiegu laserowego usuwania naczynek, ale niepewne, czy w przypadku występujących u nich zmian skórnych efekty będą dobre, zapraszamy na bezpłatne i niezobowiązujące konsultacje. Specjalista oceni każdą zmianę i określ jakich efektów można się spodziewać oraz ewentualnie wykona próbę, czyli jeden strzał laserem, by sprawdzić sposób reagowania skóry na zabieg.

  Umów wizytę Rezwerwacja online

  Przeciwskazania do zabiegu laserowego zamykania naczynek Przeciwskazania do zabiegu laserowego zamykania naczynek

  Nie we wszystkich przypadkach będzie możliwe wykonanie zabiegu. O kwalifikacji danej osoby do zabiegu zawsze decyduje specjalista podczas wstępnej konsultacji. Laserowe usuwanie naczynek nie jest wskazane u osób posiadających świeżą opaleniznę, będących w ciąży lub karmiących piersią. Zabiegu nie można wykonać także wtedy, gdy dana osoba przyjmuje leki o właściwościach światłouczulających, chyba że ma możliwość odstawienia ich na minimum 4 tygodnie przed zabiegiem. Laserowe zamykanie naczynek oraz usuwanie rumienia nie jest także wskazane u osób z cukrzycą, chorobą nowotworową lub padaczką. Planowany zabieg należy odłożyć w czasie, gdy na obszarze, który ma być poddany leczeniu pojawią się uszkodzenia skóry, opryszczka lub zmiany dermatologiczne spowodowane infekcją.

  Umów wizytę Rezwerwacja online

  Laserowe usuwanie naczynek a leki Laserowe usuwanie naczynek a leki

  Poza wymienionymi wyżej lekami o właściwościach światłouczulających istnieją też inne preparaty, których przyjmowanie jest przeciwwskazaniem do rozpoczęcia terapii laserowej. Należą do nich:

  • Leki przyjmowane w okresie ostatnich 6 miesięcy: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex, Isotec
  • Leczenie solami złota
  • Leki przeciwzakrzepowe i antydepresyjne
  • Leki na bielactwo nabyte
  Umów wizytę Rezwerwacja online

  PO ZABIEGU PO ZABIEGU

  Laserowe usuwanie rumienia i rozszerzonych naczynek jest zabiegiem bezpiecznym, ale bezpośrednio po zabiegu należy przestrzegać pewnych zasad, aby pomóc skórze zregenerować się jak najszybciej. Po laserze należy unikać nadmiernego wystawania skóry na słońce, a w szczególności opalania jej. Przez 10 dni po zabiegu należy zrezygnować z uprawiania sportów mogących spowodować uszkodzenie skory, oraz nie korzystać z sauny, solarium czy gorących kąpieli. Wskazane jest stosownie maści i kosmetyków przyspieszających leczenie podrażnień naskórka.

  Przeciwwskazania do zabiegu:

  • ciąża
  • nowotwory
  • epilepsja
  • kuracje lekami zwiększającymi wrażliwość na światło
  • świeża opalenizna
  • zaburzenia krzepnięcia, uszkodzenia skórne leczonego obszaru
  • rany lub niektóre zmiany dermatologiczne w obrębie tego obszaru skóry, który ma zostać poddany zabiegowi

  Umów się na bezpłatną konsultację!

  Nie jesteś pewien, czy laserowe usuwanie rumienia i naczynek będzie u Ciebie zalecane i skuteczne? Przyjdź do nas na konsultację i porozmawiaj na ten temat ze specjalistą. Konsultacja do zabiegu jest całkowicie bezpłatna i niezobowiązująca. Prosimy o kontakt telefoniczny 12 26 14 443, e-mailowy kontakt@jadoreinstytut.com lub zapraszamy do dokonania wygodnej rezerwacji online.

  Umów wizytę Rezwerwacja online

  Efekty zabiegu usuwania rumienia Efekty zabiegu usuwania rumienia

  Po laserowym usuwaniu rumienia można spodziewać się bardzo dobrych efektów. Przykładowe rezultaty naszej pracy widać  na zdjęciach w galerii. Ilość zabiegów potrzebnych do uzyskania satysfakcjonujących klienta efektów lub do całkowitego usunięcia zmian, jest zależna przede wszystkim od rozległości zmiany. Skuteczność zabiegu jest uwarunkowana także od doświadczenia, wiedzy i umiejętności specjalisty pracującego z laserem, a także od samego urządzenia. W naszym salonie kosmetycznym J’adore pracuje wykwalifikowana kadra, mająca dostęp do najnowocześniejszego i bardzo skutecznego lasera, idealnego do leczenia rumienia, naczynek i naczyniaków.

  Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się niewielkie zaczerwienie skóry, pieczenie i szczypanie, które mija zazwyczaj po kilku godzinach. Niektóre osoby odczuwają chwilową zwiększoną wrażliwość skóry, która też powinna ustąpić najdalej następnego dnia po zabiegu. Warto pamiętać, że skóra poddana działaniu lasera musi być przez pewien czas odpowiednio traktowana, czyli przede wszystkim chroniona przed promieniami słonecznymi.

  Umów wizytę Rezwerwacja online

  GALERIA PRZED I PO GALERIA PRZED I PO

  Umów wizytę Rezwerwacja online

  FOTONA SP-2 FOTONA SP-2

  Umów wizytę Rezwerwacja online

  Cennik zabiegów Cennik zabiegów

  Zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem zabiegów laserowych na rumień i rozszerzone naczynka. Cena za zabieg zależy przede wszystkim od leczonego obszaru oraz ilości występujących zmian. Podczas jednej wizyty można wykonać zabiegi na paru obszarach ciała, za zgodą specjalisty.

  LASEROWE USUWANIE RUMIENIA NACZYNIOWEGO FOTONA SP-2

   

  Stosowanie fal absorbowanych przez barwnik krwi (hemoglobinę) jest identyczna jak w przypadku leczenia teleangiektazji i żylaków.

   

  LASEROWE USUWANIE RUMIENIA NACZYNIOWEGO
  pojedynczy rumień 100 – 200 zł
  twarz 400 – 600 zł
  czoło 200 – 400 zł
  policzki 200 – 400 zł
  broda 150 – 500 zł
  nos 150 – 300 zł
  warga górna 100 – 300 zł
  szyja 200 – 400 zł
  dekolt 300 – 500 zł
  szyja i dekolt 900 zł
  twarz, szyja i dekolt 1200 zł
  ramiona 300 – 600 zł
  przedramiona 400 – 600 zł
  dłonie 200 – 400 zł
  uda 300 – 900 zł
  łydki 300 – 900 zł
  Umów wizytę Rezwerwacja online

  Zobacz
  inne zabiegi

  J’adore world
  Nasz salon kosmetyczny mieści się w ścisłym centrum Krakowa. Studio urody J`adore Instytut został stworzony z myślą właśnie o Tobie! Zapraszamy do skorzystania z szeregu zabiegów kosmetycznych, fryzjerskich czy z zakresu medycyny estetycznej i laseroterapii. Nasz gabinet urody to połączenie profesjonalizmu i wyjątkowej atmosfery.
  Sprawdź