Depilacja laserowa jest jedną z bardziej efektownych metod pozbywania się niechcianego owłosienia. Co więcej tego rodzaju zabiegi kosmetyczne w ostatnim czasie bardzo zyskują na popularności i nie są już traktowane jak temat taboo. Czy wiesz zatem co powinieneś zrobić, aby efekty depilacji laserowej były jak najlepsze?

 

KROK 1 – Nie stosuj kremów, które posiadają w składzie kwasy owocowe, witaminę A oraz witaminę C

Zanim odwiedzimy salon kosmetyczny pierwsze przygotowania powinny rozpocząć się już na miesiąc przed planowaną wizytą. Należy całkowicie zaprzestać stosowania maści i kremów, które w składzie zawierają kwasy owocowe, witaminę A oraz witaminę C. Mogą one podrażnić skórę i znacznie wpłynąć na efekty zabiegu. Kosmetolog podczas pierwszej konsultacji powinien poruszyć również temat zażywania doustnie retinoidów. Pacjent powinien bowiem zrezygnować z tej suplementacji już na pół roku przed planowanym zabiegiem.

 

KROK 2 – Nie wyrywaj włosków

Kosmetolog z pewnością poinformuje, że na cztery tygodnie przed depilacją laserową należy odstawić wszelkiego rodzaju depilatory, wosk i pęsety. Wszystkie te metody pozbywania się niechcianego owłosienia mogą znaczne wpłynąć na stan cebulek włosów i zdecydowanie zmniejszyć skuteczność i efektywność zabiegu.

 

KROK 3 – Nie stosuj peelingów, leków fototoksycznych, fotoalergicznych ani ziół

Na cztery tygodnie przed zabiegiem skóra nie powinna być podrażniana peelingami. Wszelkie takie działania złuszczają naskórek i mogą przyczynić się do podrażniania skóry podczas zabiegu. Warto tutaj również wspomnieć, że skóra w dniu zabiegu powinna być oczyszczona, dlatego nie powinno się stosować żadnych olejków, balsamów, kremów i antyperspirantów. Skóra powinna być jednak dobrze nawilżona, dlatego na dzień przed należy ją potraktować dobrej jakości wydajnym kremem. Na miesiąc przed zabiegiem należy odstawić również wszystkie leki o działaniu światło-uczulającym, antydepresyjnym i psychotropowym. Z suplementacji należy również odrzucić antybiotyki i sterydy. Na efekty depilacji laserowej negatywnie może wpływać również spożywanie herbatek ziołowych, szczególnie nagietka, rumianku oraz skrzypu polnego.

depilacja laserowa  Depilacja laserowa bez tajemnic   przygotowanie do zabiegu krok po kroku

KROK 4 – Unikaj słońca

Depilacja laserowa skupia się głównie na ciemnych włoskach znajdujących się na ciele. Opalanie niezależnie czy w solarium, czy na naturalnym słońcu przyczynia się do wzrostu melaniny, która osłabia naturalny pigment owłosienia. Co najmniej dwa tygodnie przed zabiegiem nie powinno się zatem opalać ani stosować samoopalaczy. Mogą one bowiem znacząco wpłynąć na efekty zabiegu.

KROK 5 – Pozbądź się włosków maszynką

Golenie przed zabiegiem depilacji laserowej powinno odbyć się na dzień przed lub nawet w dniu wizyty w salonie kosmetycznym. Włosy powinny zostać ogolone przy użyciu zwykłej maszynki. Należy zrobić to delikatnie, aby nie uszkodzić wierzchniej warstwy skóry. Ogolenie włosów znacznie przyspieszy czas trwania zabiegu. Jeśli idziesz na zabieg pierwszy raz – pozostaw na niewielkiej powierzchni skóry odrobinę włosów, aby kosmetolog mógł ocenić poziom melaniny i odpowiednio ustawić parametry urządzenia.

Efekty depilacji laserowej

Odpowiednie przygotowanie skóry to klucz do sukcesu. Przy zachowaniu zaleceń oraz regularności zabiegów laserowych – efekty będą zachwycające. Dzięki laseroterapii redukcja owłosienie może wynosić nawet 95%!

Rezerwacja zabiegu 24/7 przy pomocy najnowszego formularza