Zabiegi laserowe zaliczamy do najbardziej skutecznych zabiegów kosmetycznych. Laser daje wiele możliwości, nie tylko związanych z upiększaniem ciała, ale również z walką z niedoskonałościami i kompleksami. Wiązka lasera pozwala trwale usunąć owłosienie z każdej części ciała, również z twarzy, co bardzo często wykorzystuje się w przypadku leczenia kobiet cierpiących na hirsutyzm. Laser jest również doskonałym sposobem na ekspresowe odmłodzenie skóry twarzy, usunięcie przebarwień, zamknięcie rozszerzonych naczynek czy likwidację rozstępów.

Dlaczego sezon zimowy jest dobrym okresem na wykonanie zabiegów laserowych?

Okres zimowy to właśnie odpowiednia pora na to, by wykonać zabiegi laserowe. Dlaczego? Przede wszystkim z tego powodu, że po zabiegach należy bardzo uważać na to, by skóra poddawana działaniu lasera nie miała kontaktu ze światłem słonecznym. Mogłoby to doprowadzić do powstania przebarwień. Jesienią, zimą i na początku wiosny, natężenie naturalnego słońca jest na tyle małe, że bez najmniejszych problemów możemy dostosować się do tego najważniejszego zalecenia. Dodatkowo jest to długi okres, który umożliwia wykonanie serii zabiegów, a tym samym uzyskanie perfekcyjnie gładkiej, młodej i o równym kolorycie skóry, którą chętnie pochwalimy się już w najbliższe wakacje.

Jakie zabiegi można wykonać przy pomocy lasera?

Laseroterapia pomaga w różnorodnych problemach skórnych. Sprawdźcie, jakie efekty można dzięki niej uzyskać.

1. Usunięcie owłosienia

Jedną z najważniejszych zalet depilacji laserowej jest trwała likwidacja owłosienia. Z tej metody korzysta coraz więcej kobiet, doceniając szybkie efekty, które przynosi oraz czas, który oszczędza w naszym codziennym życiu. Laserowe usunięcie owłosienia jest zabiegiem bezpiecznym, niewymagającym specjalnego przygotowania. Wystarczy tylko dostosować się do kilku zaleceń, by móc bez przeszkód poddać się depilacji. Na dwa tygodnie przed zabiegiem należy unikać korzystania z solarium, a w dniu poprzedzającym zabieg wykonać dokładną depilację jednorazową maszynką. Przez 14 dni przed zabiegiem należy również zrezygnować ze stosowania kosmetyków i maści zawierających retinoidy lub wyciągi z ziół o właściwościach światłouczulających.

2. Usunięcie przebarwień, plam i piegów

Na powstawanie przebarwień skórnych ma wpływ wiele czynników. Oprócz oddziaływania energii słonecznej innymi powodami wytwarzania się wstydliwych plam na skórze mogą być chociażby zmiany hormonalne, przyjmowanie leków czy problemy z tarczycą.  Szacuje się, że z niekorzystnymi i nierzadko krępującymi zmianami skórnymi boryka się aż 35 procent kobiet po 30. roku i aż 90 procent kobiet, które osiągnęły 50. rok życia.

Zabiegi laserowe są w stanie przywrócić jednolity koloryt skóry, usuwając wszelkie przebarwienia (hormonalne, posłoneczne, polekowe), plamy i piegi. Oprócz ich eliminowania, laser dodatkowo pobudza skórę do produkcji kolagenu i odnowy.

Zabiegi laserowe

3. Zamknięcie naczynek

Odpowiednie wykorzystanie wiązki lasera pozwala również zamknąć rozszerzone naczynka, czyli skutecznie usunąć tzw. pajączki. Efekty można zauważyć zaraz po pierwszym zabiegu.
Z cerą naczynkową zmaga się wiele kobiet w różnym wieku. Najczęściej powodem rozszerzania naczynek są predyspozycje genetyczne. Do nasilenia problemu dochodzi chociażby na skutek zbyt częstych wizyt w saunie lub solarium. Co istotne, nie należy lekceważyć tej przypadłości. W przeciwnym razie po pewnym czasie może dojść do powstania trądziku różowatego. Zabiegi laserowe wyleczą nieestetycznego zaczerwienienia twarzy, z którym już nie tak łatwo można sobie poradzić.

4. Odmłodzenie skóry – eliminacja zmarszczek

Laser to również najlepsze urządzenie do wykonywania zabiegów stricte odmładzających. Przy jego pomocy można zrewitalizować całą skórę twarzy, szyi i dekoltu, usunąć drobne zmarszczki lub wykonać lifting powiek w celu uzyskania świeższego, młodszego i bardziej atrakcyjnego spojrzenia. Polecamy zabieg Plazma IQ

Jak pielęgnować skórę po zabiegach laserowych?

Pielęgnacja skóry poddanej zabiegom laserowym jest dosyć prosta, choć zawsze należy stosować się do konkretnych zaleceń specjalisty wykonującego zabieg. W każdym przypadku na pewno trzeba unikać wystawiania skóry na działanie słońca oraz przez kilka tygodni zrezygnować z opalania się w solarium. Skórę należy chronić ubraniami lub kremami przeciwsłonecznymi z SPF 50. W niektórych przypadkach zalecane jest również stosowanie specjalnych kremów, które przyspieszają regenerację naskórka.

Zabiegi laserowe – czy każdy może z nich skorzystać?

Zabiegi laserowe są dostępne dla większości osób. Przeciwwskazania do zabiegu są na tyle ograniczone, że większość zainteresowanych pozytywnie przechodzi kwalifikację. Zabiegów na pewno nie wykonamy u kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Odradza się je w przypadku osób ze świeżą opalenizną. Także osobom przyjmujących w ostatnim czasie leki lub herbaty z ziołami światłouczulającymi. Zabiegi laserowe na twarz lub ciało nie będą mogły być również wykonane u osób z nieuregulowaną cukrzycą. Częstym przeciwwskazaniem jest posiadanie metalowych implantów lub rozrusznika serca, cierpiących na bielactwo lub inne choroby autoimmunologiczne.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Zabiegi kosmetyczne dla kobiet w ciązy i młodych mam

Umów się na wizytę poprzez formularz online 

 Zabiegi laserowe