Czy znasz jeden z najlepszych sposobów na odświeżanie skóry twarzy, odmładzanie jej oraz wygładzanie? To mikrodermabrazja diamentowa, zabieg, który cieszy się ogromną popularnością od wielu lat. Na czym polega, kiedy warto go wykonywać i jakie efekty mikrodermabrazji możemy zauważyć po skorzystaniu z usługi? Dowiedz się już teraz.

Jak przebiega zabieg?

Mikrodermabrazja diamentowa to zabieg zalecany wszystkim, którzy borykają się z dużym zanieczyszczeniem skóry. Efekty mikrodermabrazji zauważalne są najlepiej w przypadku cery łojotokowej, tłustej, z tendencją do trądziku i rozszerzonych porów.

Mikrodermabrazja innymi słowy to mechaniczne ścieranie martwego naskórka. Dzięki temu skóra zostaje  doczyszczona, ale też wygładzona – drobne zmarszczki ulegają spłyceniu, a skóra się rozjaśnia.

Peeling przebiega poprzez zastosowanie urządzenia z głowicą obsadzaną naturalnymi bądź syntetycznymi diamentami. Warto podkreślić, że tak silne ścieranie martwego naskórka powoduje jednocześnie pobudzanie tkanek do naturalnej regeneracji a także tworzenie nowych, w pełni zdrowych komórek.

efekty mikrodermabrazji

Co ciekawe, mikrodermabrazja diamentowa to zabieg w pełni bezpieczny, prawidłowo wykonana nie wywołuje niepożądanych skutków ubocznych, więc nadaje się praktycznie dla każdego typu cery. Najczęściej zaleca się ją cerze problematycznej, zanieczyszczonej z tendencją do nadmiernego wydzielania sebum. To właśnie wtedy dochodzi do zatykania porów, narastania martwego naskórka, czego efektem są stany zapalne.

Sam zabieg trwa około 30 minut, dodatkowo po zabiegu nakładana jest kojąca maska algowa, która łagodzi ewentualne podrażnienia. Zabieg mikrodermabrazji nie wymaga specjalnych przygotowań, warto na zabieg przyjść już bez makijażu twarzy. Oczywiście na miejscu, w gabinecie specjalistka w razie konieczności wykonuje dokładny demakijaż przed przystąpieniem do procedury  mikrodermabrazji. Po zabiegu warto zrezygnować z makijażu twarzy – pozwalając skórze oddychać.

Efekty mikrodermabrazji diamentowej

Dogłębnie doczyszczona skóra, gładka cera bez niedoskonałości, a do tego spłycenie drobnych zmarszczek? Właśnie takie efekty mikrodermabrazji doceniają Ci, którzy z takiego zabiegu korzystają. Warto przy tym zaznaczyć, że mikrodermabrazję diamentową można wykonywać co dwa tygodnie, a najlepsze efekty zauważa się po całej serii zabiegów.

Mikrodermabrazja diamentowa służy do redukcji zaskórników, rozjaśniania przebarwień. Skóra staje się idealnie wygładzona, promienna i doskonale napięta. Nie ma także wątpliwości, że to ratunek dla skóry obarczonej problemem nadmiernego przetłuszczania. Dodatkowo aby wzmocnić działanie zabiegu można go wzmocnić o dodatkowe elementy takie jak doczyszczanie manualne, witaminę C czy peelingi medyczne.

Należy zaznaczyć jednak, że mikrodermabrazja diamentowa nie jest dla wszystkich. Chociaż jest to zabieg nieinwazyjny to zrezygnować z niego powinny kobiety z bardzo wrażliwą i delikatną cerą, osoby, które borykają się z chorobami skóry, takimi jak bielactwo czy łuszczyca, osoby, których skóra jest podrażniona, naczynkowa, z ropnymi stanami zapalnymi, skaleczona. Mikrodermabrazji diamentowej nie wykonuje się również u pacjentów którzy mają naczyniaki jamiste i trądzik różowaty.

efekty mikrodermabrazji

Łączenie zabiegów dla optymalnych efektów

Mikrodermabrazja może być zabiegiem głównym albo tylko towarzyszącym, by uzyskać jeszcze lepsze efekty. Ponieważ polega na mechanicznym złuszczaniu zrogowaciałego i martwego naskórka, cera zostaje dogłębnie oczyszczona. Dzięki temu preparaty odżywcze mają szanse wnikać w głębsze partie skóry i działać jeszcze lepiej. To dlatego mikrodermabrazję diamentową łączy się z  peelingami chemicznymi, oraz z doczyszczaniem manualnym. Efekty mikrodermabrazji będą jeszcze lepsze, jeśli po zabiegu nałoży się maskę witaminową bądź o działaniu przeciwzmarszczkowym.

Warto podkreślić iż wszelkie zabiegi, które wykonuje się na skórze twarzy, muszą być realizowane przez osobę specjalnie do tego wyszkoloną. To specjalista dobierze odpowiednie zabiegi, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby, ale też oczekiwane efekty. W razie niepożądanej reakcji profesjonalistka będzie w stanie szybko oraz skutecznie zareagować.

Zarezerwuj zabieg mikrodermabrazji