Brwi są jednym z najważniejszych elementów naszej twarzy. Nie tylko stanowią oprawę oczu, ale w zależności od tego w jakim są stanie mogą odmłodzić lub wprost przeciwnie, postarzyć wygląd naszej twarzy. Gdy są źle wykonane bądź nieodpowiednio zadbane, brwi mogą zepsuć nawet najlepiej wykonany makijaż. Idealny kształt brwi zmienia wygląd całej twarzy! Za pomocą idealnie dobranego kształtu brwi do twarzy możliwe jest uwydatnienie pożądanych rysów twarzy oraz optyczne zwiększenie powierzchni powieki. Odpowiednio dobrane brwi są efektem czterech zasad. Pierwsza z nich to dobranie ich odpowiedniego kształtu. Osoby, które są posiadaczami owalnej twarzy powinny postawić na linię brwi w kształcie półokrągłego bądź bardzo łagodnego łuku, który delikatnie będzie zwężał się w kierunku skroni. Efektem tego są brwi biegnące ku górze i załamujące się w okolicach zewnętrznych kącików oczu. Okrągła twarz, wymaga optycznego wydłużenia i zwężenia.

Idealny kształt brwi a kształt twarzy

Dobrze dobrane brwi w przypadku okrągłego układu twarzy powinny tworzyć bardzo delikatny trójkąt. Łuk brwiowy powinien zostać wyciągnięty wysoko do góry, a jego końcówka powinna zostać poprowadzona w dół. Należy pamiętać jednak o tym, że powstała linia brwi musi układać się łagodnie i nie sprawiać wrażenia mocno wyrysowanych linii. Kwadratowa twarz liniami brwi powinna dążyć do subtelności. Proponuje się wyrysowanie szerokiego, odpowiednio długiego oraz lekko wygiętego łuku brwiowego, zwężającego się do środka powieki i przechodzącego w linię prostą. W przypadku podłużnej twarzy, aby dodać jej efektu skrócenia, brwi powinny układać się w niemalże proste kształty. Unikamy zaokrąglonych brwi, sprawiających wrażenie jeszcze bardziej wydłużonej twarzy. Cechą dla twarzy pociągłej powinien być szeroki łuk brwiowy, który w kierunku skroni delikatnie opada.

Kształt brwi dla trójkątnej twarzy, powinien unosić się lekko ku górze w kierunku skroni. Pozwoli to na uzyskanie efektu węższego czoła. Drugą zasadą jest dobranie odpowiedniego koloru brwi. Powinny być w szczególności dopasowane do koloru naszych włosów. Kiedy kolor jest nieodpowiednio dobrany, odbiera urok ogólnemu wizerunkowi, a przede wszystkim oczom. Zazwyczaj proponuje się, aby kolor brwi być o 2-3 tony ciemniejszy od koloru naszych włosów. Idealnie pasującym kolorem brwi dla blondynek jest kolor ciemnoszary, blond, odcienie delikatnej szarości bądź ciemny brąz. Dla brunetek zaleca się kolory w odcieniach orzecha włoskiego, ciemnego miodu, czekolady, mahoniu, kasztanu lub ciemnego brązu. Szatynki gównie obowiązują kolory, które są jak najbardziej ciemne. Trzecim elementem jest odpowiednia regulacja. Dzięki niej brwi nabierają nowego wyglądu. Ostatnim elementem jest odpowiednie malowanie brwi, przy użyciu skośnego pędzelka z twardym włosiem.

idealny kształt brwi

Zabiegi pozwalające dobrać pożądany kształt brwi

Jednym z zabiegów pozwalającym profesjonalnie dopasować stylizację brwi do kształtu twarzy jest geometria brwi. Metoda ta obejmuje architekturę brwi z rysunkiem, czyli dobór pożądanego kształtu brwi do twarzy. Koloryzacja następuje za pomocą BROW HENNA, dobierany jest odpowiedni kolor z szerokiej gamy tonów i odcieni, następuje pielęgnacja słabych i zniszczonych włosków za pomocą formuły z naturalnych składników. Następnie dokonywana jest regulacja brwi oraz profesjonale poradnictwo odnośnie odpowiedniej pielęgnacji oprawy oczu. Henna pozwala zabarwić nie tylko włoski naszych brwi, ale i skórę. Efekt zazwyczaj utrzymuje się na skórze od 5 do 14 dni, natomiast na włoskach do 6 tygodni. Zaletą henny jest także wzrost brwi.

Kolejnym zabiegiem jest henna brwi. Można wyróżnić hennę proszkową, żelową bądź mieszaną, czyli połączenie proszku oraz żelu. Jak sama nazwa wskazuje, henna proszkowa ma postać proszku. Ma zdolność mocnego wnikania w naskórek, dzięki czemu silnie je barwi. Zawarty w hennie pigment utrzymuje się na brwiach od 2 do 4 tygodni. Henna żelowa ma dużo bardziej gęstą konsystencje. Wolniej zastyga na brwiach, a co za tym idzie wolniej farbuje włoski. Po użyciu henny żelowej brwi nabierają zauważalnego blasku, utrzymują swoją barwę na okres 2-3 tygodni.

Henna pudrowa stosowana jest przede wszystkim w salonach kosmetycznych. Oferta kolorów jest znacznie bogatsza w porównaniu z innymi rodzajami henn. Ma właściwości pielęgnujące, ponieważ zawiera w swoim składzie odżywcze i nawilżające wyciągi z roślin. Efekt koloryzacji utrzymuje się nawet do 6 tygodni. Włoski brwi stają się zauważalnie zdrowe i bardziej lśniące.

idealny kształt brwi

Laminowanie brwi to zabieg składający się z trzech etapów. Pierwszy z nich to oczyszczenie i nałożenie na brwi aktywator z kwasem tioglikolowym. Rozchyla on łuski. Drugi etap to nałożenie pielęgnującej keratyny, która odbudowuje, wzmacnia, nadaje połysk. Kolejny krok to nałożenie na brwi innych substancji pielęgnujących, np. olejek jojoba lub makadamia. Idealny kształt brwi jest możliwy nawet w przypadku „opornych” włosków!

Zabiegi odżywiania i nawilżania brwi mają za zadanie poprawić ich kondycję. Do zadań odżywek należy przede wszystkim stymulacja porostu włosków oraz zagęszczenie i wzmocnienie brwi. Wykorzystywane są także odżywki z henną, które podkreślają brwi, dodatkowo je wzmacniając i przyciemniając.

Makijaż permanentny najczęściej stosowany jest za pomocą metody włoskowej i pudrowej. Pozwala na trwałe wyrównanie asymetrii oraz trwałe nadanie kształtu i koloru. Metoda włoskowa umożliwia powstanie naturalnie bujnych brwi. Brwi pudrowe są solidne, grube, mają wyrazisty kolor. Makijaż permanentny przypomina tatuaż, lecz jego pigment jest nieco słabszy. Zabieg trwa ok półtorej godziny, a efekt dobrze wykonanego zabiegu może utrzymywać się do 2 lat.

Zabiegi odpowiedniego doboru kształtu brwi do twarzy można wykonać w salonie kosmetycznym J’adore Instytut, a placówki salonu można spotkać w Warszawie i Krakowie

Dokonaj rezerwacji w naszym salonie w Krakowie