Skóra w okresie zimowym narażona jest na wahania temperatury i wilgotności powietrza. Na zewnątrz minusowa temperatura, nierzadko opady deszczu, śniegu lub wiatr mogą ją podrażniać.
Z kolei ciepłe powietrze z centralnego ogrzewania wewnątrz budynków przesusza skórę. Ponadto zanieczyszczenia środowiska i smog występujący zimą negatywnie wpływają na naszą skórę.  Przeczytaj nasz artykuł i dowiedź się jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja skóry.

 

skórę

Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry po okresie zimowym?

Warto rozpocząć od silnego oczyszczenia skóry z zanieczyszczeń i martwego naskórka. Ponadto warto dotlenić skórę oraz wprowadzić substancje aktywne o działaniu regenerującym skórę.
Przykładem zabiegu gabinetowego o takich właściwościach jest zabieg Geneo. Geneo w trakcie jednej procedury zabiegowej łączy złuszczanie mechaniczne, naturalne dotlenienie skóry oraz wzmożoną penetrację substancji rewitalizujących.

 

Pielęgnacja gabinetowa


Set zabiegowy Geneo składa się z trzech produktów – końcówki ścierającej, primera i serum. Pielęgnacja skóry zabiegiem Geneo rozpoczyna się
od nałożenia primera na okolicę zabiegową. Do rączki urządzenia podłącza się końcówkę zakończoną kapsułką ścierającą. Po włączeniu urządzenia rozpoczyna się złuszczanie mechaniczne naskórka oraz oczyszczenie skóry z zanieczyszczeń. W trakcie tego procesu dochodzi do reakcji chemicznych na powierzchni skóry, co skutkuje powstawaniem dwutlenku węgla.

Geneo- opis zabiegu

Na skórze Klienta można zauważyć mikropęcherzyki, a sam Klient odczuwa delikatne musowanie. Zwiększenie ilości dwutlenku węgla na powierzchni skóry powoduje obniżenie powinowactwa do hemoglobiny. Skutkuje to zwiększeniem dotlenienia skóry od wewnątrz czyli tzw. reakcją Bohra.  Po wykonaniu eksfoliacji następuje zmycie primera i nałożenie serum. Serum zawiera substancje aktywne, które rewitalizują oraz działają antyoksydacyjnie.

 

Geneo

Efekty zabiegu Geneo

Dzięki dobrze złuszczonej i oczyszczonej skórze zwiększa się penetracja substancji aktywnych z serum. Zabieg gabinetowy Geneo posiada sety zabiegowe dedykowane różnym rodzajom cer. Osoby ze skłonnościami do występowania zanieczyszczeń oraz przetłuszczania skóry odpowiednią ampułką pielęgnacyjną jest Set Geneo Balance , Geneo Revive zalecany jest dla osób,które pragną zrewitalizować skórę. Osoby borykające się z przebarwieniami  zaleca się wykonanie setu  Geneo Illuminate.

Kolejnym przykładem pielęgnacji gabinetowej

 

Rekomendowanej w okresie wiosennym jest zabieg Clearlift. Clearlift to zabieg nieablacyjnego laserowego resurfacingu. Oznacza to, że światło lasera działa na skórę właściwą bez wywołania większych uszkodzeń w naskórku.  Wykonanie zabiegu Clearlift nie wyklucza pacjenta z  życia zawodowego oraz codziennych obowiązków. Zabieg Clearlift stymuluje ujędrnienie skóry,
a w połączeniu z peelingiem chemicznym na bazie kwasu ferulowego może być wykorzystywany jako zabieg bankietowy. Pierwsze efekty jesteśmy w stanie zobaczyć bezpośrednio po zabiegu. Możemy po zabiegu zaobserwować bardziej rozświetloną, promienną i napiętą skórę. Na poprawę ujędrnienia skóry należy poczekać do 3 miesięcy, ponieważ tyle czasu trwa przebudowa kolagenu.
W okresie wiosennym zabieg gabinetowy Clearlift warto połączyć w jednej procedurze z peelingiem na bazie kwasu ferulowego oraz maską z witaminą C.

 

Kwas ferulowy

Jest silnym antyoksydantem, działa wzmacniająco na działanie witamin A i C, chroni DNA komórek oraz ma właściwości przeciwzapalne. Z kolei witamina C stymuluje powstawanie kolagenu i hamuje jego degradację. Witamina C ma właściwości antyoksydacyjne oraz działanie hamujące na powstawanie rumienia wywołanego promieniowaniem UVB. Oprócz tego witamina C działa rozjaśniająco, rozświetlająco oraz hamująco na powstawanie przebarwień. Kwas ferulowy oraz witamina C to silne antyoksydanty, dlatego warto wykonać zabieg jeszcze przed wakacjami, aby w ten sposób przygotować skórę na zwiększoną ekspozycję na promieniowanie słoneczne.

 

 

Pielęgnacja  skóry w  okresie wiosennym

 

 

Należy pielęgnować skórę w taki sposób, aby silnie stymulować ją do odnowy oraz wspomagać jej rewitalizację. Jednym z zabiegów gabinetowych, które to oferują jest mezoterapia frakcyjna CytoCare 532. Zabieg ten inaczej nazywany jest mezoterapią mikroigłową i polega na nakłuciu skóry za pomocą dermapena oraz na wmasowaniu ampułki CytoCare 532 w jednej procedurze zabiegowej.

 

 

Mezoterapia igłowa/ frakcyjna opis zabiegu

 


Po wykonaniu dokładnego demakijażu oraz zdezynfekowaniu okolicy poddanej zabiegowi następuje nałożenie znieczulenia miejscowego na skórę.
Po kilkunastu minutach kosmetolog zmywa znieczulenie, a następnie skóra jest jeszcze raz dezynfekowana. Następnie kosmetolog nakłada ampułkę, która zostaje nałożona i wmasowana w obszar zabiegowy. Potem dochodzi do uzbrojenia urządzenia dermapen w jednorazową, sterylnie zapakowaną końcówkę z kilkunastoma igłami (tzw. kartridż). Kolejnym krokiem jest mikronakłuwanie skóry na głębokość odpowiadającą problemom i okolicy zabiegowej. Okolica wrażliwsza (np. obszar kości jarzmowej) specjalista wykonuje nakłucia bardziej płytko, natomiast blizny czy głębokie zmarszczki  kosmetolog zastosowuje technikę głębszych nakłuwań. Po mikronakłuwaniu resztę ampułki zostaje wmasowane.

Rezultaty zabiegowe

Zabieg gabinetowy mezoterapii frakcyjnej jest podwójnie skuteczny. Z jednej strony mikronakłuwanie stymuluje skórę do odnowy, zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny. Skóra staje się bardziej napięta, zmarszczki zostają spłycone, a blizny zredukowane. Z drugiej strony koktajl wmasowywany w powierzchnię uszkodzonej mikronakłuwaniem skóry wnika głębiej. Ampułka CytoCare 532 używana w trakcie zabiegu gabinetowego to połączenie kwasu hialuronowego, mieszanki witamin oraz soli organicznych. Koktajl zawiera substancje działające nawilżająco, rewitalizująco oraz antyoksydacyjnie. Dzięki ampułce skóra ma widocznie bardziej promienny wygląd, jest bardziej elastyczna i sprężysta.

Okres wiosenny to bardzo dobry czas na silną stymulację oraz regenerację skóry. W trakcie wizyty w gabinecie kosmetolog pomoże wybrać indywidualną terapię odpowiednią dla problemów skóry.

 

Umów się na wizyty poprzez nasz formularz internetowy