Stopy najbardziej z całego ciała narażone są na urazy, ból czy podrażnienia. Przecież to właśnie one dźwigają ciężar całego ciała. Weźmy też pod uwagę obuwie, które nie zawsze jest odpowiednie, by te były w idealnej kondycji. Co więcej, przeważnie dbamy o estetyczny wygląd samych paznokci,  wykonujemy pedicure w domowym zaciszu, ale zapominamy o małym szczególe czyli naskórku. 90% osób boryka się z nadmiarem zgrubiałego naskórka na piętach. Zaniedbanie tego fragmentu stopy może doprowadzić do szybszego pojawienia się odcisku czy modzeli. Podpowiadamy, jak zadbać o idealny wygląd całych stóp, aby w każdej możliwej sytuacji dumnie eksponować piękne stopy. 

Zabiegi SPA dla stóp 

Skóra stóp jest najczęściej przesuszona, pojawia się na niej nadmiar zrogowaciałego naskórka. Jednocześnie jest to partia naszego ciała, o którą zapominamy dbać, a przecież jest tak intensywnie narażona na niekorzystne czynniki. Wielogodzinne chodzenie, noszenie ciasnych butów przez długi czas, praca stojąca. Wszystko to sprawia, że stopy potrzebują profesjonalnej pomocy. Oczywiście możemy wykonywać samodzielny pedicure (np. hybrydowy) ale nasza uwaga powinna skupić się  na całych stopach, włącznie z problematyczną strefą pięt. 

O stopy możemy dbać w warunkach domowych, wykonując ich regularny peeling czy aplikując na nie mocno nawilżający krem (najlepiej rozprowadzać taki preparat na noc). Nie zawsze to jednak wystarczy, by cieszyć się ich idealnym stanem, kondycją i wyglądem. Z pomocą przychodzą salony urody, które oferują zaawansowane zabiegi SPA. Po nich stopy są nie tylko idealnie wypielęgnowane i odżywione, ale także odprężone. 

pedicure

Podstawowym zabiegiem, z którego korzysta się w ramach pielęgnacji stóp, jest peeling z masażem. Ten ma za zadanie usunąć martwe komórki naskórka ze szczególnym uwzględnieniem części pięt. Jeszcze przed nałożeniem preparatu ścierającego używa się specjalnej frezarki. To urządzenie, które dokładnie usuwa twardy, zrogowaciały naskórek. Dzięki niemu skład peelingu dociera w głębsze partie skóry. Frezowanie stop wykonuje się też w ramach wstępu do nakładania odżywczych, najczęściej nawilżających masek. Dzięki temu witaminy i nawilżające substancje są znacznie lepiej wchłaniane. 

Jednym z najczęściej realizowanych zabiegów w salonach kosmetycznych, jest również nakładanie parafiny. Okład parafinowy w połączeniu z treściwą maską ma na celu optymalne nawilżenie skóry stóp oraz jej wygładzenie. To zabieg polecany przez cały rok, uwzględniając przy tym szczególnie porę wiosenną i letnią, gdyż to właśnie wtedy stopy są najbardziej eksponowane. Parafina dodatkowo zabezpieczy pięty przed intensywną eksploatacją na plaży czy w czasie morskich kąpieli albo tych w chlorowanej wodzie. 

Odżywione i nawilżone stopy będą prezentować się rewelacyjnie w komplecie usługi z zabiegiem upiększającym paznokcie, a takim jest pedicure hybrydowy.

Pedicure hybrydowy, by mieć zawsze zadbane paznokcie 

Coraz więcej kobiet zdaje sobie sprawę, że zadbane paznokcie to nie tylko te na palcach dłoni. To dlatego decydują się także na pedicure hybrydowy paznokci stóp. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że taki zabieg wykonany samodzielnie nie zawsze wiąże się z osiągnięciem idealnych efektów. 

Co daje pedicure hybrydowy wykonany przez profesjonalistkę? Przede wszystkim idealny wygląd paznokci przez średnio 3 tygodnie. To ważny aspekt doceniany przede wszystkim w wakacje, kiedy nie mamy czasu na samodzielne malowanie paznokci co kilka dni. Piasek, woda, a nawet promienie słońca nie wpływają korzystnie na trwałość tradycyjnych lakierów. Pedicure hybrydowy pozwoli cieszyć się idealnymi paznokciami przez kilka tygodni. 

pedicure

Sam proces malowania paznokci stóp jest dokładnie taki sam jak w przypadku paznokci dłoni. Najpierw traktuje się je frezarką i usuwa skórki. Później należy opiłować płytkę paznokci, nadając im właściwy kształt. Kolejny krok to zmatowienie paznokci specjalnym blokiem polerskim, a następnie odtłuszczenie ich. Teraz można oddzielić palce stóp od siebie i nałożyć bazę, która wymaga utwardzenia pod lampą. W następnym etapie nakłada się dwie warstwy wybranego lakieru, a każda z nich również zostaje utwardzona pod lampą. Ostatnia faza to nałożenie tzw. top coat, który utwardza paznokcie i nadaje im doskonały blask. Później już tylko nakłada się na paznokcie i skórki oliwkę natłuszczającą. Zabieg pedicure hybrydowy trwa około 90 min. Efektem idealnie pomalowanych paznokci można się cieszyć przez około 3-4 tygodnie. Po tym czasie płytka już wyraźnie odrasta i paznokcie zaczynają wyglądać nieestetycznie. Jest to moment kiedy zabieg należy powtórzyć.

Zabieg pedicure oraz wszystkie zabiegi z naszej oferty możesz umówić 24h/7!