Makijaż permanentny brwi  jest powszechnie wykonywanym zabiegiem w najlepszych gabinetach kosmetycznych oraz klinikach medycyny estetycznej. Metoda mikropigmentacji cieszy się sporym zainteresowaniem dlatego, że to właśnie dzięki niej, na długi czas można uzyskać efekt idealnych brwi. Weźmy pod uwagę, że natura nie każdego obdarzyła idealnym łukiem brwi czy gęsto porastającymi włoskami. Pamiętając o tym, że zgodnie z obowiązującymi kanonami piękna to właśnie brwi tworzą podstawę oprawy oczu, należy o nie odpowiednio zadbać. Trwała stylizacja brwi pozwoli cieszyć się atrakcyjnością zewnętrzną bez zbędnego marnowania czasu na codzienny make-up.

Warto poznać najbardziej popularne metody wykonywania zabiegów, dzięki którym uzyskuje się trwały makijaż permanentny brwi. Techniki muszą być dobierane indywidualnie, biorąc pod uwagę potrzeby i oczekiwania klientek, ale również dopasowanie do rysów twarzy, a nawet codziennego stylu życia.

makijaż permanentny brwi

Makijaż permanentny brwi metodą cienia

Brwi permanentne metodą cienia to jedne z najbardziej pożądanych. Ta technika powstała również jako jedna z pierwszych, biorąc pod uwagę pozostałe metody trwałej koloryzacji skóry obszaru brwi. Z metody cienia powinny korzystać przede wszystkim Panie, które liczą na wyrazisty wygląd brwi. Te wyglądają podobnie do brwi, które zostały potraktowane mocną henną. Są idealne dla Pań, które preferują mocny makijaż albo zupełnie utraciły brwi.

Metodą cienia wprawiona linergistka doprowadzi do całkowitej rekonstrukcji brwi, zniweluje również asymetrie kształtu naturalnych brwi czy skutecznie zakryje blizny. Brwi permanentne metodą cienia wykonuje się poprzez pigmentację wcześniej naniesionego zarysu kształtu na całej jego powierzchni. Linergistka dobiera odpowiedni kolor oraz kształt brwi i wprowadza tusz pod skórę specjalną mikro igłą. Zabieg nie jest tak bolesny, jak tradycyjny tatuaż. Trwa około 2 godziny, a jego efekt jest natychmiastowy.

Należy jednak wspomnieć, że makijaż permanentny brwi przed i po korekcie mogą się znacznie różnić. To dlatego specjaliści zalecają wykonanie dwóch zabiegów pigmentacji w kilkutygodniowych odstępach czasu. Po podstawowym makijażu permanentnym mogą wystąpić ubytki tuszowania. Nie w całej strefie wykonywanego zabiegu może równomiernie przyjąć się tusz, makijaż może nie utrwalić się odpowiednio po pojawieniu się delikatnych strupków. To dlatego po wygojeniu się brwi należy udać się na korektę, która uzupełni ewentualne skazy i jeszcze bardziej wzmocni koloryt nowych brwi.

makijaż permanentny brwi

A może jednak metoda włoskowa?

Metoda włoskowa, inaczej zwana piórkową, to kolejna z technik tworzenia trwałego makijażu permanentnego brwi. Ta stała się niezwykle popularna wśród kobiet, które nie tyle chcą dokonywać rekonstrukcji całych brwi, ale jedynie poprawić ich wygląd. To doskonały sposób na polepszenie wyglądu brwi i uzyskanie nadal idealnie naturalnego wyglądu. Metoda włoskowa wybierana jest przede wszystkim przez Panie, które cenią sobie naturalny wygląd brwi i chcą poprawić ich wyrazistość poprzez wzmocnienie kolorytu oraz konturu. Taka stylizacja brwi sprawdza się na co dzień, jest doskonałą bazą do mocniejszego makijażu.

Zabieg trwa nieco dłużej niż tradycyjny makijaż permanentny. Wykonywany jest przy pomocy specjalnego urządzenia z jednorazową igłą. Wymaga ogromnej precyzji – przecież metoda włoskowa ma być odwzorowaniem naturalnych brwi. Pigmentacja polega na prowadzeniu igły w idealnie cienkie, proste linie, które mają przypominać naturalne włoski. Taka stylizacja brwi wygląda najlepiej, kiedy zastosowana jest z pozostawieniem prawdziwych włosków w strefie brwi. To dlatego świetnie nadaje się do korygowania niedoskonałości czy zagęszczenia brwi.

Makijaż permanentny coraz bardziej popularny

Kobiety coraz bardziej doceniają możliwość posiadania trwałego makijażu. To przecież ogromna wygoda i codzienne zyskanie kilku minut czasu. Co więcej, makijaż permanentny pozwala wyglądać zawsze perfekcyjnie, bez względu na okoliczności, miejsce, porę dnia. Oprócz makijażu permanentnego brwi wykonać można również trwały make-up ust czy oka. Decydując się na kompleksowy zabieg tj. makijaż oczu, ust oraz brwi – umożliwiłoby całkowite zrezygnowanie z malowania wymienionych części twarzy.

Rezerwacja zabiegów – wygodny formularz online