Idealnie wystylizowane paznokcie bez wątpienia są dopełnieniem naszej atrakcyjności zewnętrznej. Dłonie są naszą wizytówką, warto więc, by były zawsze zadbane. Dzisiaj każda kobieta może cieszyć się długą płytką paznokci, a ich kształt może być zgodny z najnowszymi trendami mody. W kwestii długotrwałej trwałości do wyboru mamy manicure żelowy albo manicure hybrydowy. Jakie są  cechy charakterystyczne obu metod? Która technika manicure sprawdzi się w Twoim przypadku?

Manicure żelowy i hybrydowy – podstawowa charakterystyka

Szukasz odpowiedzi na pytanie: który manicure warto wybrać – manicure żelowy czy hybrydowy? Decyzja jest w tej kwestii indywidualna i zależy od oczekiwań oraz preferencji danej osoby. Paznokcie żelowe przeważnie tworzy się na specjalnym szablonie – w celu przedłużenia krótkiej płytki. To technika doskonała dla Pań, których naturalne paznokcie nie mają estetycznego kształtu, są łamliwe oraz krótkie.

Hybryda zdobyła zaś ogromną popularność wśród Pań, które oczekują wydłużonej trwałości koloru na paznokciach. Hybryda w przeciweństwie do lakierów klasycznych to utwardzony lakier, odporny na zarysowania czy odpryśnięcia.

manicure żelowy

Żel i hybryda – zalety najpopularniejszych technik manicure

Zarówno manicure żelowy, jak i hybrydowy posiadają szereg zalet. Przede wszystkim efekt cieszy oczy oraz daje ogromny komfort przez co najmniej kilka tygodni. Zaleca się, by zarówno żel, jak i hybrydę odnawiać co 3-4 tygodnie. Manicure hybrydowy jest nieco tańszy od żelowego, po około trzech tygodniach należy usunąć całą hybrydę oraz ewentualnie nałożyć nową. W przypadku paznokci żelowych, w momencie kiedy pojawiają się widoczne odrosty, stosuje się uzupełnianie. W salonie kosmetycznym stylistka paznokci doradzi najkorzystniejszą metodę manicure. Ostateczna decyzja podejmowana jest na podstawie stanu naturalnej płytki, jej tendencji do łamania, a także oczekiwań klientki.

Kiedy zdecydować się na manicure żelowy?

Na paznokcie żelowe powinny decydować się przede wszystkim Panie, których naturalna płytka paznokci jest cienka, łamliwa i podatna na uszkodzenia. Żelem udaje się przedłużyć paznokcie do odpowiedniej długości. W tym przypadku mamy też gwarancję zachowania paznokci w idealnym stanie przez co najmniej kilka tygodni. Paznokcie żelowe są bardziej odporne na uszkodzenia. Wadą żelu jest natomiast jego wpływ na naturalną płytkę. Uzupełnianie, usuwanie paznokci żelowych bardziej osłabia płytkę niż zabiegi dotyczące np. manicure hybrydowego. Wykonanie manicure żelowego jest również bardziej czasochłonne niż pozostałych metod.

W kwestii przedłużania – profesjonalne stylistki paznokci zdecydowanie rezygnują z doklejania tipsów na rzecz manicure żelowego z zastosowaniem szablonów. Tak przedłużone paznokcie wyglądają o wiele naturalniej, do tego są mocniejsze i bardziej trwałe. Manicure żelowy nadaje się również do rekonstrukcji pojedynczego, złamanego paznokcia. Dzięki temu bez względu na okoliczności dłonie zawsze mogą wyglądać pięknie, a każdy paznokieć może być idealny.

manicure żelowy

Dla kogo lepszą opcją jest manicure hybrydowy?

Paznokcie długie, dobrze odżywione i mocne mogą być pokryte lakierem hybrydowym. Taki manicure wystarcza na 3-4 tygodnie. W tym czasie paznokcie są doskonale wystylizowane, lakier pozostaje błyszczący i odporny na odpryskiwanie. Manicure hybrydowy umożliwia również posiadanie  nie tylko modnej kolorystyki płytki, ale również dekoracyjnych printy, dzięki którym dłonie staną się dopełnieniem codziennego stylu.

Manicure hybrydowy cieszy się w Polsce ogromną popularnością. Podczas gdy jeszcze do niedawna kobiety korzystały z tego dobrodziejstwa najczęściej w okresie wakacji, by podczas urlopu nie musieć zaprzątać sobie głowy malowaniem paznokci, dzisiaj większość z nas regularnie odwiedza salony kosmetyczne właśnie w tym celu. Cena manicure hybrydowego jest niewygórowana, a zabieg z całą pewnością wart jest każdej złotówki, jeśli pod uwagę weźmiemy korzyści, jakie nam daje.

Podsumowując, każda technika manicure posiada zarówno swoje zwolenniczki jak i przeciwniczki, zalety oraz wady. Najważniejszy jednak jest dobór odpowedniej metody wedle własnych oczekiwań. Każdy profesjonanie wykonany manicure będzie pięknie wyglądał na dłoniach jego posiadaczki. Korzystając z zabiegów manicure warto pamiętać o regularności w ich wykonywaniu – będzie to gwarancją idealnie wyglądającej płytki. Nie zapominajmy o pielęgnacji dłoni – zadbane paznokcie będą się idealnie prezentować na zadbanych, nawilżonych dłoniach.

Na zabieg, w wygodny sposób, możesz zapisać się za pomocą formularza online