Cellulit pojawia się przeważnie u kobiet. Wylicza się, że nawet 90% światowej populacji boryka się z tym problemem. Okazuje się, że nieestetyczne fałdki i nierówności na skórze, które przypominają skórkę pomarańczy, występują nie tylko u pań które mają problem z nadwagą. Ta dysfunkcja jest również powszechnym problemem u kobiet szczupłych. Cellulit nie ma związku z ilością nagromadzonej tkanki tłuszczowej. To efekt jej nierównomiernego rozkładania. Na szczęście dzisiaj istnieją skuteczne sposoby na to, by zaistniałych zmian się pozbyć. Przedstawiamy endermologię, masaż podciśnieniowy, który pobudza tłuszcz do szybszego spalania. Jak wygląda zabieg, kto może z niego skorzystać, jakie są efekty endermologii? Sprawdź już teraz. 

Jak wygląda zabieg? 

Endermologia to masaż mechaniczny, który wykorzystuje podciśnienie. To właśnie dlatego efekty endermologii są tak spektakularne. Każdy zabieg jest o wiele bardziej intensywny, działa dokładnie tak, jak tradycyjny masaż, ale z o wiele większą siłą. 

Aby przeprowadzić masaż z podciśnieniem, pacjent zakłada specjalny kombinezon, a masaż przeprowadzany jest specjalną głowicą z rolkami. To one zasysają powietrze, tworząc podciśnienie. W efekcie tkanka tłuszczowa pobudzana jest do szybkiego spalania i wydalania. Endermologia działa również na cellulit oraz modeluje sylwetkę. Tego typu masaż mechaniczny można wykonywać z częstotliwością co kilka dni (najlepsze efekty można wykonując zabieg co  drugi dzień) na całym ciele. Intensywna kuracja to mniej więcej 10-15 zabiegów, później warto przeprowadzać jeden zabieg przypominający raz na kilka miesięcy. Każdy masaż trwa około 35 minut. 

efekty endermologii

Warto dodać, że efekty endermologii są spektakularne, ale tylko wtedy, gdy masaże są wykonywane regularnie. Wraz z zabiegami dobrze jest również zmienić styl życia na bardziej aktywny oraz  zadbać o dietę. Dietetycy zalecają tzw. dietę antycellulitową. 

Kto powinien zdecydować się na masaż z podciśnieniem?  

Endermologia to zabieg, z którego z powodzeniem mogą korzystać wszyscy, którzy zmagają się z cellulitem oraz nadmierną tkanką tłuszczową. Co ciekawe, efekty endermologii są także korzystne dla sportowców oraz osób, które prowadzą wzmożoną aktywność fizyczną. Wszystko dlatego, że masaż z podciśnieniem wpływa korzystnie na niwelowanie obrzęków czy napięć mięśni. To niezwykle ważne dla kondycji całego ciała i osiągania lepszych rezultatów w sporcie. 

Endermologia jest idealnym zabiegiem modelującym i wyszczuplającym sylwetkę. Zalecana jest wszystkim, którzy chcą cieszyć się szczupłą figurą bez zbędnej tkanki tłuszczowej oraz doskonale napiętą i gładką skórą bez efektu tzw. pomarańczowej skórki. 

endermologia lpg, efekty endermologii

Kiedy widać pierwsze efekty endermologii?

Na pierwsze efekty endermologii nie trzeba długo czekać, bo te zauważalne są już po pierwszym zabiegu. Oczywiście na rozbicie, spalenie i wydalenie tkanki tłuszczowej trzeba trochę poczekać, ale już po pierwszym masażu wybrana partia ciała ulega znacznej zmianie. Przede wszystkim mięśnie zostają rozluźnione, więc można mówić o efektach odprężających. Znika też ból, sztywnienie stawów, obrzęki. Skóra staje się bardziej napięta i jakby wygładzona. Po całej serii zabiegów endermologii cellulit znika niemal całkowicie, a my możemy cieszyć się optymalną jędrnością. 

Efekty endermologii zależą od kilku czynników. Ważne jest stadium zaawansowania niedoskonałości, jakie mają być masażami niwelowane oraz wybrana część ciała. Najczęściej endermologia wykonywana jest na plecach, brzuchu, udach czy pośladkach, w miejscach, gdzie najczęściej tkanka tłuszczowa gromadzi się nierównomiernie i w nadmiarze. 

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonywania takiego masażu? 

Chociaż endermologia jest bezpiecznym masażem z podciśnieniem, to nie każdy może z tego rodzaju zabiegów korzystać. Okazuje się, że przeciwwskazaniem jest przeważnie ciąża, okres karmienia piersią, choroby onkologiczne, zapalenie żył, żylaki, przepuklina, tłuszczaki, skłonność do pękających naczynek. 

Zabieg endermologii cieszy się dużą popularnością, zarezerwuj wizytę już dziś  i rozpocznij walkę z niedoskonałościami!