Nie ma wątpliwości, że dłonie są naszą wizytówką. To one wpływają na pierwsze wrażenie. Poznając kogoś, witamy się poprzez uścisk dłoni. Specjaliści już dawno potwierdzili, że to właśnie kilka pierwszych sekund pozwala stworzyć wyobrażenie o drugim człowieku. Warto więc, by nasze dłonie pozostawały zawsze idealne. Praca biurowa, stały kontakt z klientem, częste spotkania biznesowe, delegacje, negocjacje czy chociażby ważna uroczystość tak zawodowa, jak i prywatna. Bez względu na okoliczności dłonie powinny świadczyć o naszej atrakcyjności zewnętrznej. Poznaj ułatwiające życie  szczegóły, różne rodzaje manicure, ale też codziennej pielęgnacji całych dłoni. Na jakie zabiegi warto wybrać się do salonu urody? Dowiedz się już teraz.

Najpopularniejsze techniki manicure 

W salonach kosmetycznych, w których specjalistki zajmują się stylizacją paznokci, możemy wybierać spośród wielu zabiegów, dzięki którym nasze paznokcie będą zawsze idealne. Wiele zależy tutaj od naszych preferencji, gustu, stylu życia, ale też stanu paznokci. Niektóre będą wymagały intensywnego odżywienia, a inne jedynie pomalowania na wybrany kolor, by stały się dopełnieniem codziennego outfitu. 

Najpopularniejszym zabiegiem jest manicure klasyczny. To ten, który obejmuje opiłowanie płytki i nadanie jej odpowiednie kształtu, usunięcie zbędnych skórek oraz naniesienie odżywki, która w zależności od potrzeb będzie utwardzać płytkę, wzmacniać ją czy wpływać na szybszy porost. 

Rodzaje manicure są rozmaite, na wyróżnienie zasługuje na pewno manicure japoński. Ten również zalicza się do tych najbardziej naturalnych i subtelnych, ale jednocześnie odżywczych. Polega na opracowaniu skórek oraz płytki, by już za chwilę nanieść na całą płytkę bombę witaminową w postaci preparatu z krzemionki. Dzięki temu paznokcie stają się twarde i uzyskują jasnoróżową, delikatną barwę a także widoczny połysk.

rodzaje manicure, types of manicure

Kolejny popularnym zabiegiem jest manicure francuski. Ten polega na optymalnym opiłowaniu płytki paznokcia i naniesieniu na jej krańce białego lakieru. Całość zaś traktuje się lakierem o barwie jasnoróżowej, naturalnej. Efekt jest subtelny z wyraźnym odcięciem linii płytki, która wystaje ponad opuszek palca. 

Absolutnym hitem jest dzisiaj manicure hybrydowy i nie ma w tym nic dziwnego. Jeśli spojrzymy na rodzaje manicure, to jest on jednym z nielicznych, który pozwala cieszyć się idealnym wyglądem paznokci przez kilka tygodni. Zabieg polega na nanoszeniu kolejnych warstw lakieru i utwardzaniu go pod specjalną lampą. Dzięki temu nie odpryskuje, paznokcie są niezwykle twarde i bardziej odporne na złamania. Manicure hybrydowy można z powodzeniem stosować na paznokciach przedłużanych. Samym lakierem hybrydowym można też tworzyć fantazyjne wzorki i dekoracje płytki paznokci, które są zresztą dzisiaj niezwykle modne. 

SPA dla dłoni  

Różne rodzaje manicure to nie wszystko, by zadbać o nienaganny wygląd całych dłoni. Podkreślamy, że te są naszą wizytówką i bez wątpienia wpływają na wywołanie określonego pierwszego wrażenia. Aby było ono jak najlepsze, należy zadbać nie tylko o płytkę paznokcia, ale też skórę. Ta jest przecież narażona na różne niekorzystne czynniki. Dłońmi pracujemy, sprzątamy, są one nieustannie  wystawione na mróz czy intensywne działanie promieni słonecznych. Jednocześnie najczęściej do ich pielęgnacji nie przykładamy dużej uwagi. 

rodzaje manicure, types of manicure

Jednym z lepszych zabiegów na całe dłonie jest tzw. kąpiel parafinowa. Ciepła parafina nie tylko doskonale nawilży i wygładzi skórę na dłoniach, ale również poprawi ich ukrwienie i rozluźni. Po kąpieli parafinowej dobrze jest dodatkowo zastosować maskę witaminową bądź perły ceramidowe. 

Medycyna estetyczna ma jeszcze więcej do zaoferowania. Dzisiaj dłonie mogą być poddawane zabiegom, takim jak peelingi, laseroterapia czy mezoterapia .Wszystkie wpływają na odmłodzenie i optymalne wygładzenie oraz nawilżenie często przesuszonej skóry dłoni.

Umów już dzisiaj wizytę za pomocą formularza interentowego