Mówi się, że wiek kobiety poznaje się po dłoniach. Niestety, zazwyczaj pamiętamy tylko o pielęgnacji twarzy, a o dłoniach najczęściej zapominamy.  Zabieg parafinowy na dłonie to nie tylko ratunek dla suchej, popękanej skóry, ale także skuteczna regeneracja dłoni, paznokci i skórek. Dla uzyskania najlepszych efektów warto wzbogacać zabiegi manicure o dodatkowe zabiegi regeneracyjne, które uzupełnią perfekcyjny manicure.

Zabieg parafinowy na dłonie – właściwości

Zabieg parafinowy na dłonie zazwyczaj jest popularny w okresie zimowo-jesiennym, kiedy nasza skóra potrzebuje szczególnej pielęgnacji i odżywienia. Właściwości regeneracyjne zabiegu sprawdzają się także w pozostałe pory roku. Parafina sprawia, że już zaraz po zabiegu skóra staje się gładka, miękka, natłuszczona , odżywiona, dotleniona i nawilżona. 

Przebieg zabiegu parafinowego na dłonie

Zabieg zaczyna się od peelingu dłoni, który usunie martwe komórki naskórka, dzięki czemu zaaplikowane następnie preparaty odżywcze będą mogli się dostać  w głębsze warstwy skóry. Kolejnym etapem jest aplikacja maski i zanurzenie dłoni w parafinę, do momentu uzyskania grubej powłoki na skórze. Ciepła parafina rozszerza pory, stymuluje krążenie, pomaga rozluźnić napięte mięśnie, dzięki czemu składniki aktywne szybciej penetrują w głąb skóry. Później zakładamy rękawiczki jednorazowe oraz  bawełniane, zadaniem których jest dłużej utrzymać ciepło. Po około 15-20 minutach rękawice wraz z parafiną usuwane są z dłoni. Pozostałości maski można wmasować. Parafina natychmiast przynosi ulgę zniszczonej, wysuszonej skórze. 

Zabieg parafinowy krok po kroku:


– zdejmujemy z biżuterię,
– dezynfekujemy dłonie,
– sprawdzamy czy nie ma przeciwwskazań do zabiegu,
– robimy peeling na dłonie,
– zmywamy peeling i dokładnie osuszamy dłonie ręcznikiem papierowym,
– nakładamy maskę o działaniu odżywczym, nawilżającym, regenerującym, kojącym,
– zanurzamy dłonie  do parafiny,
– na dłonie z zastygniętą parafiną nakładamy  jednorazowe foliowe rękawiczki,  a następnie rękawice bawełniane,
– po upływie około 15-20 minut zdejmujemy rękawiczki  razem z zastygłą parafiną. Pozostałości maski można wmasować lub usunąć papierowym ręcznikiem.

Zabieg parafinowy – przeciwwskazania

Głównym przeciwwskazaniem, oczywiście,  jest uczulenie na parafinę, ponieważ  zabieg parafinowy może wywoływać reakcje alergiczne. Z zabiegu parafinowego muszą zrezygnować również osoby borykające się niewydolnością układu krążenia, egzemą, grzybicą skóry i paznokci, osteoporozą. Nie zaleca się nakładanie parafiny na zbyt duży obszar ciała podczas jednego zabiegu.

skuteczna regeneracja dłoni, effective hands regeneration

Przeciwwskazania:


– uczulenie na parafinę,
– niewydolność układu krążenia,
– grzybica skóry i paznokci,
– przerwana ciągłość naskórka,
– świeże blizny i rany,
– egzema (w stanie czynnym),
– AZS- atopowe zapalenie skóry ,
– osteoporoza,
– cukrzyca
– neuropatia.

Warto przynajmniej raz w miesiącu korzystać ze skutecznej regeneracji dłoni. Sprawi on, że dłonie będą gładkie i delikatne w dotyku. W każdym  okresie dłonie są narażone na działanie niskich temperatur i wiatru, promieniowania UV, przez co skóra staje się podrażniona, przesuszona i szczególnie podatna na urazy. Ten prosty i przyjemny zabieg jest w stanie szybko wygładzić i zmiękczyć zmęczoną skórę dłoni, nawilżyć i usunąć miejscowe przesuszenia, drobne zmarszczki, a przede wszystkim zrelaksuje i przyniesie satysfakcję. Śmiało można łączyć ten zabieg z każdym rodzajem manicure.

Rękawiczki regenerujące

Jeszcze jedną bardzo popularną metodą regeneracji dłoni są rękawiczki regenerujące. Są to zazwyczaj jednorazowe rękawiczki bawełniane, nasączone substancją odżywczą. Dzięki zawartości bogatej kompozycji składników odżywczych oraz nawilżających, przynoszą natychmiastową ulgę szorstkiej zmęczonej skórze dłoni, rozjaśniają przebarwienia. Skuteczna regeneracja dłoni jest możliwa dzięki zawartości wielu substancji dedykowanych niszczonej skórze dłoni.

Składniki aktywne:

KWASY AHA

Alfa Hydroksykwasy pochodzące z  naturalnych ekstraktów z jabłka i owoców cytrusowych, efektywnie złuszczają i odnawiają naskórek, rozjaśniają przebarwienia.

KWASY PHA

Kwas laktobionowy nawilża, dostarcza wilgoć do głębszych warstw skóry oraz chroni przed przedwczesnym starzeniem.

MASŁO SHEA, OLEJ KOKOSOWY, ALANTOINA, PANTENOL, OLEJEK MAKADAMIA I MOCZNIK

Koją podrażnienia, sprzyjają łagodzeniu mikrouszkodzeń powstałych na skutek przesuszenia skóry, przywracają miękkość i jedwabistość, nawilżają i mocno odżywiają.

Efekty:

– Wygładzenie skóry dłoni, redukcja drobnych zmarszczek,
– Przywrócenie miękkości i jędrności suchej skórze,
– Łagodzenie mikrouszkodzeń i podrażnień.

skuteczna regeneracja dłoni, effective hands regeneration

Skuteczna regeneracja dłoni – jak pielęgnować skórę? 

Skóra dłoni szybko ujawnia, czy dbamy o nią latem, gdy jest ona  narażona na działanie promieniowania UV i w zimie, gdy narażamy ręce na kontakt z niską temperaturą, wiatrem oraz klimatyzacją. Najbardziej narażone są dłonie osób, które wykonują swoją pracę na świeżym powietrzu, a także ci, których dłonie mają częsty kontakt z wodą, detergentami, środkami dezynfekcji.

Efektem oddziaływania tych wszystkich czynników, jest przede wszystkim przedwczesne starzenie się skóry. Skóra na dłoniach ma bardzo cienką tkankę podskórną, w związku z czym ta część naszego ciała starzeje szybciej, traci sprężystość i jędrność, wszystkie zmarszczki robią się bardzo widoczne. Przez skórę prześwitują naczynia krwionośne, ścięgna i zarysy kości,
a dłonie wyglądają na wychudzone, pojawiają się przebarwienia.

Aby utrzymać wygląd młodych dłoni na dłużej, możemy korzystać z zabiegów medycyny estetycznej, regularnie robić manicure odżywczy oraz regenerację. Dzięki nim możemy pozbyć się przebarwień, nawilżyć, odżywić, ujędrnić, zregenerować skórę oraz ograniczyć widoczność żył. Zabiegi należy robić w seriach dla uzyskania lepszych efektów. Skóra dłoni wymaga systematyczności, a jej kondycję możemy w znacznej mierze poprawić, pamiętając o regularnym robieniu zabiegów w gabinecie kosmetycznym. Ważne jest też, aby chronić je w czasie ekspozycji na słońce – zalecany jest krem z filtrem.

 

Umów wizytę poprzez formularz internetowy