Przebarwienia są zmorą niejednego z nas. Niedoskonałości widoczne na skórze – postarzają, zwłaszcza te zmiany, które pojawiają się na twarzy – niekorzystnie wpływają na atrakcyjność zewnętrzną. Przebarwienia, które są wynikiem stanów zapalnych, trądziku albo zbytniej ekspozycji na słońce, udaje się dzisiaj skutecznie niwelować. Służą do tego nieinwazyjne zabiegi z zakresu kosmetologii. Które zabiegi dedykowane przebarwieniom są najskuteczniejsze? Dowiedz się więcej o peelingach chemicznych albo laseroterapii, dzięki której Twoja skóra znowu będzie nieskazitelna. 

Stopniowe złuszczanie naskórka 

Nowo powstałe przebarwienia albo te, które nie są zbyt głębokie, można skutecznie usunąć zabiegami kosmetycznymi. Okazuje się, że usuwanie przebarwień najczęściej następuje poprzez zabiegi, których istotą jest złuszczanie naskórka. W kategorii delikatniejszych zabiegów wylicza się zabiegi, takie jak mikrodermabrazja diamentowa peeling kawitacyjny bądź peelingi chemiczne. W przypadku tych ostatnich należy zwrócić uwagę na ich skład – te delikatniejsze preparaty można bezpiecznie stosować przez cały rok, natomiast kwasy o silnym stężeniu mogą wywoływać odbarwienia skóry, dlatego zaleca się ich stosowanie jesienią i zimą, kiedy skóra nie jest narażona na wystawianie jej na działanie silnych promieni słonecznych. 

Złuszczanie naskórka poprzez realizację serii bezpiecznych zabiegów przyczynia się do naturalnej regeneracji skóry. Ta martwa zostaje usunięta, dzięki czemu rozpoczyna się proces tworzenia zdrowych tkanek. Z każdym kolejnym zabiegiem starta skóra znika, a wraz z nią powstałe przebarwienia. Warto wiedzieć, że złuszczanie naskórka niweluje nie tylko przebarwienia, ale wpływa też na wzmożoną produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Dzięki temu skóra staje się idealnie napięta, jędrna i nawilżona, a drobne zmarszczki wygładzone. Do tego jest promienna, o jednolitej barwie, wyraźnie rozjaśniona i dogłębnie oczyszczona. 

zabiegi dedykowane przebarwieniom

Laseroterapia

Głębokie przebarwienia i takie, które pojawiły się już jakiś czas temu, można skutecznie niwelować poprzez zastosowanie laseroterapii. Usuwanie przebarwień tą metodą jest bezpieczne i można je wykonywać nie tylko na skórze twarzy, ale też innych partiach ciała. Laserowe usuwanie przebarwień najlepiej stosować jesienią oraz zimą, by nie narażać skóry na działanie promieni UV. Te w połączeniu z laserowymi wiązkami światła mogą spowodować kolejne przebarwienia. Zabiegi laserowe polegają na wnikaniu w głębokie partie skóry laserowych wiązek światła. Te pobudzają tkanki do naturalnej odnowy. Produkcja elastyny i kolagenu zostaje wzmożona, dzięki czemu szybciej produkowane są nowe, zdrowe komórki skóry.

Laseroterapia wybarwia też przebarwienia, które z każdym kolejnym zabiegiem stają się coraz jaśniejsze. Finalnie, skóra staje się jednolita, promienna, odżywiona i jędrna.  Laserowe usuwanie przebarwień należy stosować seriami. Najczęściej zaleca się wykonanie od 3 do 7 zabiegów, by uzyskać optymalne efekty. Należy przy tym zaznaczyć, że ilość zabiegów i ich częstotliwość zależy od indywidualnych potrzeb, a o ich zastosowaniu może decydować jedynie specjalista, który podczas wstępnej konsultacji dobiera odpowiedni zabieg.

Kiedy można wykonywać zabiegi dedykowane przebarwieniom? 

Laseroterapię najlepiej wykonywać w okresie najmniejszej ekspozycji na słońce. Taka sama zasada dotyczy zabiegów z wykorzystaniem kwasów. Bierzemy tutaj pod uwagę usuwanie przebarwień na skórze twarzy, bo na innych częściach ciała takie zabiegi można stosować praktycznie niezależnie od pory roku. 

Niwelowanie przebarwień za pomocą bezpiecznych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii zalecane są wszystkim tym, którzy z ich powodu mają kompleksy i jak najszybciej chcą odzyskać idealny wygląd skóry.  Przebarwienia w większości przypadków wyglądają nieestetycznie.

Przeciwwskazania do wykonywania zabiegów na przebarwienia

Okazuje się, że chociaż usuwanie przebarwień może być dzisiaj nieinwazyjne, to nie każdy może przebarwienia usuwać. Przeciwwskazaniem jest ciąża, okres karmienia piersią, choroby onkologiczne oraz różnego rodzaju choroby skóry. Do takich zaliczyć można łuszczycę, bielactwo, podrażnienie skóry, jej zranienie, stany zapalne, aktywne infekcje, takie jak opryszczka czy trądzik różowaty. Każdy zabieg poprzedza bezpłatna konsultacja więc w przypadku występowania któregoś z wymienionych problemów – zabieg nie odbywa się.

Zabieg możesz zarezerwować 24/7 – tutaj