Zamykanie naczynek – nie musisz już zakrywać się makijażem!

Nie ma wątpliwości, że pękające naczynka na twarzy niekorzystnie wpływają na atrakcyjność zewnętrzną. Nierzadko trudno zakryć je nawet mocno kryjącym makijażem. Nie zawsze zresztą mamy czas i ochotę na staranny make up który miałby utrzymywać się na twarzy w niezmiennym stanie przez cały dzień. Na szczęście, w profesjonalnych gabinetach – pękające naczynka można bezpiecznie niwelować. Jedną z najskuteczniejszych metod jest laserowe zamykanie naczynek.

Dlaczego i jak powstają popękane naczynka?

Wpływ na pękające naczynka ma wiek – najczęściej pojawiają się po 30 roku życia. Przyczyną mogą być również zmiany hormonalne, ciąża, zbytnia ekspozycja na słońce, cera wrażliwa, choroby krwi i krzepliwości, skłonności genetyczne,  nieodpowiedni tryb życia.

Najlepiej, kiedy laserowe zamykanie naczynek odbędzie się zaraz po ich powstaniu. Warto wiedzieć, że defekt ten bardzo szybko się rozprzestrzenia, nie zawsze jednak od razu jest widoczny na tyle, by stanowił wizerunkowy problem. Pogłębiające się pękające naczynka nierzadko są powodem wielu kompleksów. Z uwagi na towarzyszące im czerwone zabarwienie są problematyczne w kwestii ich kamuflowania. Naczynka mogą tworzyć  całą siatkę delikatnych linii podskórnych.

Czy można zapobiegać pękaniu naczynek?

Nie zawsze mamy wpływ na pękające naczynka. Mówi się jednak o pewnych standardach profilaktycznych, które mogą pomóc w zatrzymaniu tego procesu albo chociaż zahamowaniu wielkości tego zjawiska. Okazuje się, że pękające naczynka mogą pojawiać się w wyniku palenia papierosów, nadużywania alkoholu, piciu mocnej kawy. Narażone są na nie częściej osoby, które korzystają z sauny oraz solarium. Warto więc unikać tego typu czynników. 

Skórę naczynkową warto na pewno traktować preparatami z witaminą C. Świetnie wpływa też witamina E, wyciąg z arniki górskiej, kasztanowca, miłorzębu japońskiego. Korzystne są również olejki eteryczne, przede wszystkim te cytrusowe. Nie ma jednak gwarancji, że dzięki kosmetykom z takim składem naczynka nie będą w ogóle pękać. 

Jedną z najskuteczniejszych metod usuwania pękających naczynek jest laseroterapia czyli laserowe zamykanie naczynek. Opinie o zabiegu są jednoznaczne. Specjaliści i sami pacjenci potwierdzają, że jest to jedna z najlepszych technik usuwania zmian.

Related Post

W pierwszym etapie pacjent przechodzi konsultację wstępną, podczas której specjalista ocenia stan skóry i zaawansowanie powstałych defektów. Na tej podstawie wyklucza też ewentualne przeciwwskazania oraz określa wstępną liczbę laserowych zabiegów. Warto wiedzieć, że laseroterapia jest skuteczna jedynie wtedy, gdy realizuje się całą serię zabiegów w konkretnych odstępach czasu. 

Każdy zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut – wiele zależy od ilości naczynek. Pękające naczynka można usuwać laserem nie tylko z twarzy, ale też np. z dekoltu. Cena zamykania naczynek laserem może różnić się, w zależności od wielkości obszaru zabiegowego, ilości koniecznych zabiegów.

Zamykanie naczynek – jak przygotować się do zabiegu?

Planujesz rozpoczęcie serii zabiegów laserowych? Istnieje kilka aspektów na które należy zwrócić szczególną uwagę.

Laseroterapia nie będzie mogła zostać wykonana u osoby która:
– przyjmuje leki o działaniu światłouczulającym (np. niektóre antybiotyki, leki przeciwdepresyjne, aspiryna, Ibuprom, Izotek),
– stosuje preparaty zawierające w składzie kwasy, retinol (najczęściej są to produkty o działaniu antytrądzikowym),
– nadmiernie spożywa napary (herbaty) zawierające w swoim składzie zioła: dziurawiec, nagietek, rumianek,
– skóra świeżo opalona nie może zostać poddana laseroterapii.

Rekonwalescencja po zabiegach laserowych

Zabiegi laserowe nie są bardzo bolesne, nie wywołują też żadnych skutków ubocznych (zabiegi z zakresu laseroterapii np. zamykanie naczynek powinny być wykonywane wyłącznie w profesjonalnych gabinetach!). Skóra potraktowana laserem może być jedynie lekko zaczerwieniona, delikatnie opuchnięta przez kilka godzin po zabiegu. Bezpośrednio po laserowym zabiegu pacjent może od razu wrócić do swojej dotychczasowej aktywności. Nie zaleca się jednak, by skóra w ciągu 4 tygodni od zabiegu była opalana, należy też unikać stosowania peelingów. Warto smarować ją za to łagodnymi kremami, które nawilżą delikatne ciało. Oczywiście podstawowym kosmetykiem jest krem z filtrem – ochrona przeciwsłoneczna. Pacjent powinien być świadomy, że pękające naczynka mogą niestety nawracać. Należy więc regularnie stosować zalecenia profilaktyczne, a po pojawieniu się pierwszych pajączków, od razu reagować. 

Chcesz dowiedzieć się więcej o laseroterapii w naszym Instytucie? Umów się na bezpłatną konsultację lub konsultację połączoną z zabiegiem

Prześlij

Polecane posty

Łysienie nie musi dłużej stanowić problemu. Nadchodzi innowacyjna terapia peptydowa Dr Cyj!

Dr Cyj - sposób na piękne i bujne włosy Większość z nas marzy o posiadaniu…

3 lata temu

Depilacja woskiem – sprawdź jak się do niej przygotować

Marzysz o tym, żeby na długo pozbyć się niechcianego owłosienia? Na pewno idealnym wyborem będzie…

3 lata temu

Osocze bogatopłytkowe jedno z wielu metod w walce z nadmiernym wypadaniem włosów.

Osobom zdrowym bez żadnych zaburzeń organizmu, szacuję się dzienne wypadanie włosów od 50-100 włosów na…

3 lata temu

Wakacyjne peelingi medyczne

Czas wakacji to okres najczęściej najwyższych temperatur i najsilniejszego promieniowania słonecznego. Wtedy to spędzamy większą…

3 lata temu

Karboksyterapia oraz mezoterapia jako terapie łączone w walce z wypadaniem włosów.

Stan skóry, kondycja oraz wygląd włosów jest odbiciem lustrzanym zdrowia naszego organizmu. Zwiększona ilość wypadających…

3 lata temu

PQage – dlaczego jest numerem 1 wśród zabiegów odmładzających?

PQage to jeden z najlepszych zabiegów odmładzających na rynku. Najważniejszymi zaletami tego peelingu chemicznego jest…

3 lata temu