Karboksyterapia to innowacyjny zabieg, który znany jest od 1932 roku, a dzięki swojemu dobroczynnemu działaniu na skórę przeżywa w ostatnich latach prawdziwą rewolucję. Stosują ją zarówno kobiety jak i mężczyźni, którzy chcą doskonale wyglądać i czuć się we własnej skórze. Karboksyterapia to zabieg, który wykazuje szerokie i wielofunkcyjne zastosowanie, mające na celu poprawę wyglądu.

Na czym polega zabieg karboksyterapii?

Kluczowym czynnikiem działającym w tym zabiegu jest dwutlenek węgla – CO2. Sam zabieg polega na wstrzyknięciu w warstwy śródskórne lub podskórne, właśnie dwutlenku węgla. Może nie każdy wie ale występuję on w naturalny sposób w naszej skórze. Medyczny dwutlenek węgla zostaje przetransportowany razem z krwią do płuc, gdzie dochodzi do wymienienia go na tlen. W związku z czym dwutlenek węgla jest pomocny w transporcie krwi do poszczególnych tkanek naszego organizmu. Należy także wspomnieć o działaniu rozszerzającym naczynia krwionośne, dzięki czemu dochodzi do większego dostarczenia tlenu zarówno do mięśni i tkanek, co z kolei sprzyja polepszeniu krążenia krwi w naszym organizmie.

Magiczna karboksyterapia

Karboksyterapia i jej zastosowanie

Karobsyterapia wykazuje szeroki wachlarz możliwości swojego zastosowania. Może być stosowana w celu pozbycia się przysłowiowych worków i cieni pod oczami, które wyglądają mało estetycznie, a dzięki zabiegowi oczy zyskują swój dany blask, a cienie zostają zniwelowane. Jeśli chodzi o zabiegi pod oczy, to karboksyterapia pomaga również przy problemie opadających powiek. Dodatkowo polecana jest przy redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej, poprzez rozbicie komórek tłuszczowych, które później usuwane są z naszego organizmu. Karboksyterapia stosowane jest w celu leczenia blizn i rozstępów. Prowadzi do ujędrnienia i poprawy elastyczności skóry oraz ponownej produkcji nowego kolagenu. Dzięki połączeniu karboksyterapii z laserem emege możemy uzyskać naprawdę zadowalające i długotrwałe efekty.

Redukcja zmarszczek to również problem, z którym poradzi sobie karboksyterapia, powodując odpowiednie dotlenienie i wygładzenie zmarszczek pojawiających się na skórze. Może nie każdy wie ale zabieg ten ma szerokie zastosowanie przy hamowaniu wypadania włosów. Dzięki dwutlenkowi węgla wzmocnione zostają cebulki włosów, włosy są mocniejsze i dużo mniej wypadają. Dodatkowym zastosowaniem tego typu zabiegu jest pomoc w zaburzeniach krążenia, przewlekłej niewydolności żylnej, leczeniu łuszczycy i egzemy oraz owrzodzeniach powstających przy cukrzycy i żylakach, przy wszystkich tych problemach można zauważyć zaskakująco dobre efekty działania karboksyterapii.

Karboksyterapia – czy jest się czego bać?

Zabieg z wykorzystaniem medycznego dwutlenku węgla jest zabiegiem bezpiecznym, małoinwazyjnym i niezwykle skutecznym. Karboksyterapia polecana jest dla osób, które boją się bólu. Nie wymaga ona podawania znieczulenia i jest praktycznie bezbolesna. Dzięki czemu osoby z niskim progiem bólowym są wstanie wytrzymać w trakcie zabiegu. Jedyny ból jaki odczuwają pacjenci występuje w trakcie ukłucia igłą, później jedynie można czuć rozpieranie i lekki ucisk. Opory przed zabiegiem mogą mieć osoby bojące się igły. Zabieg ten wykorzystuje specjalny sprzęt, wyposażony w igłę, dzięki której CO2 zostaje wprowadzone pod skórę. Sprzęt na którym pracują gabinety medycyny estetycznej jest tak zaawansowany, że sam potrafi dozować ilość przepływającego gazu.

Magiczna karboksyterapia

Przeciwwskazania do wykonania tego typu zabiegu.

Przed wykonaniem każdego zabiegu, tak i karboksyterapii warto udać się na konsultację medyczną. Na której zostanie przeprowadzony wywiad z pacjentem, wykonane badania i wykluczone ewentualne choroby. Lekarz również poda szereg przeciwwskazań ze względu na które zabieg nie zostanie przeprowadzony. Do głównych przeciwwskazań należą ciąża i karmienie piersią, stany zapalne wywołane przez bakterie, wirusy lub grzyby oraz infekcje skórne, których pochodzenie nie jest znane. Zabieg nie zostanie przeprowadzony w przypadku niedawno przebytego zawału albo udaru, choroby nowotworowej, albo też bycia w trakcie chemioterapii czy dializ. Przeciwwskazaniem jest również trądzik różowaty, cukrzyca, hemofilia, padaczka czy zapalenie żył. Dyskwalifikuje możliwość przeprowadzenia zabiegu także niewydolność, płuc, nerek oraz serca, nadciśnienie tętnicze, zator płucny oraz rumień i różnego rodzaju obrzęki i krwiaki.

Co warto wiedzieć o zabiegu karboksyterapii?

Najczęściej po zabiegu występuje zaczerwienienie, a czasami może pojawić się także obrzęk i siniaki. Czas samego zabiegu uzależniony jest od wielkości powierzchni i miejsca, w którym ma zostać przeprowadzony. Najczęściej trwa do kilkunastu minut. Aby osiągnąć zadowalający efekt zaleca się od 5 do nawet 15 zabiegów. Jednak wszystko zależy od powierzchni i kondycji w jakiej znajduje się skóra. Przeprowadzenie zabiegu na małej powierzchni daje możliwość zauważenia natychmiastowego efektu. Po zabiegu warto pomyśleć o odpowiednim nawilżeniu skóry. Nie zaleca się przez pewien czas korzystać z sauny oraz basenu. W celu utrzymania jak najdłużej zadowalającego efektu zaleca się również dietę, rezygnację z tłustych potraw oraz różnego typu używek.

Na zabiegi zapraszamy do naszego Instytutu J’adore w Warszawie oraz Krakowie.