Jesień i zima to wymagający czas dla naszej skóry. Zmieniające się warunki atmosferyczne, wahania temperatur i niewielka ilość światła słonecznego sprawia, że skóra twarzy jest poszarzała i zmęczona. Pomóc może jej odpowiednio dobrana pielęgnacja i dogłębne oczyszczanie. Sprawdź co zrobić aby skóra była perfekcyjna!

Prawidłowe oczyszczanie to połowa sukcesu

Oczyszczanie skóry twarzy leży u podstaw dobrej pielęgnacji. Dokładne i systematyczne działanie wpłynie dobroczynnie na naszą cerę. Pozwoli także uniknąć wielu potencjalnych problemów — zapchania porów, niechcianych zaskórników czy nadmiernego wydzielania łoju z naskórka. Dzięki odpowiednio dobranej pielęgnacji i prawidłowemu oczyszczaniu skóra twarzy nabierze blasku, nawilżenia, długo pozostanie także w świetnej kondycji.

Codziennie na naszej twarzy osadza się kurz i różnego typu zanieczyszczenia. Smog, miejskie powietrze, spaliny samochodów — w ciągu całego dnia nasza skóra musi mierzyć się z wieloma czynnikami, które mają na nią negatywny wpływ. Nie bez znaczenia jest również tempo naszego życia i wszechobecny zgiełk, powodujący podniesienie się poziomu stresu w organizmie. Skóra naszej twarzy nie pozostaje na to obojętna — to właśnie na niej najszybciej pojawiają się oznaki przemęczenia. Chcąc ich uniknąć, warto wygospodarować w ciągu dnia kilka chwil na poranną i wieczorną pielęgnację, której głównym elementem będzie oczyszczanie.

Perfekcyjna skóra - zacznij od prawidłowego oczyszczania

Perfekcyjna skóra – Jak wykonywać prawidłowe oczyszczanie?

Pielęgnację skóry twarzy warto zacząć od oczyszczania dwuetapowego. Polega ono na usunięciu makijażu i utrzymujących się na skórze zanieczyszczeń olejem bądź produktem o oleistej konsystencji. Dzięki temu zyskujemy pewność, że wszelkie niechciane pozostałości zostaną usunięte. Warto zwrócić uwagę na produkty, których używamy do wykonania pierwszego etapu oczyszczania skóry — najlepiej, aby były to produkty o dobrym składzie. Do takich kosmetyków możemy zaliczyć m.in. produkt Universal Cleansing Oil firmy Dermaquest. Ten łączący w sobie aż osiem olejów preparat doskonale oczyści skórę z pozostałości makijażu i nadmiaru sebum. Kosmetyki firmy Dermaquest chronią płaszcz hydrolipidowy skóry, pozostawiając ją miękką i naturalnie nawilżoną.

Po oczyszczeniu olejem przychodzi pora na drugi etap, którym jest usuwanie jego pozostałości ze skóry. Ważne, aby był to produkt, który dobrze poradzi sobie z oleistą formułą i dokładnie ściągnie całą substancję. W tym celu można wykorzystać np. Derma Clear Cleanser czy C Infusion Cleanser — kosmetyki te działają łagodząco i nawilżająco na skórę, przywracają jej prawidłowe pH oraz utrzymują ją w dobrej kondycji. Proces oczyszczania twarzy warto zamknąć poprzez nałożenie odpowiednio dobranego kremu lub zastosowanie serum.

Zbawienny wpływ dobrze dobranej pielęgnacji

Systematyczna pielęgnacja twarzy pozwoli nam utrzymać cerę w dobrej kondycji. Dzięki stosowaniu odpowiednich kosmetyków i zabiegów pielęgnacyjnych nasza skóra zyska zdrowy, promienny wygląd. Dobrze wypielęgnowana skóra będzie jędrna i napięta, a jednocześnie miękka i elastyczna. Ponadto, dokładne oczyszczanie skóry twarzy pozwoli znacznie zredukować poziom wydzielanego sebum, co może być szczególnie uciążliwe przy skórach tłustych i mieszanych. Ważne jednak, aby skórę oczyszczać delikatnie i ostrożnie — jej podrażnienie może spowodować naruszenie płaszcza hydrolipidowego.

Choć codzienne obowiązki wymagają od nas dużo czasu i zaangażowania, warto znaleźć kilka chwil na pielęgnację swojej skóry. Proces ten poprawi samopoczucie, zmniejszy poziom stresu w organizmie, pozwoli wyciszyć się przed snem lub dobrze zacząć dzień.

Perfekcyjna skóra - zacznij od prawidłowego oczyszczania

Perfekcyjna skóra – Zabiegi wspomagające dla każdej skóry

Podczas dbania o odpowiednią kondycję naszej skóry dobrze jest pamiętać również o zabiegach kosmetycznych, które dodatkowo wzmocnią ją i uwydatnią jej naturalne piękno. Dużą popularnością cieszą się peelingi, wśród których wyróżnić możemy m.in. peeling wodorowy i kawitacyjny. Peeling wodorowy to nieinwazyjna metoda oczyszczania skóry, która widocznie poprawia jej kondycję i redukuje pierwsze oznaki starzenia. Jest przyjazny dla skóry suchej, zmęczonej i odwodnionej. Peeling kawitacyjny natomiast polecany jest osobom z cerą problematyczną — dzięki wykorzystaniu zjawiska kawitacji cząsteczki peelingu mogą wnikać do wnętrza naskórka i wspierać proces złuszczania.

Ciekawą alternatywą dla peelingów jest gama zabiegów terapeutycznych Dermaquest — wśród nich można znaleźć m.in. resurfacing enzymatyczny czy enzymatyczno-chemiczny. Zabiegi te, z pomocą najnowszej technologii, wykorzystują naturalnie występujące kwasy i enzymy, co daje świetne efekty w terapii przeciwzmarszczkowej. Warto także zwrócić uwagę na zabieg Geneo Balance, który ma działanie wygładzające i oczyszczające. Ten i inne zabiegi można wykonać w salonach J’adore Instytut w Warszawie i Krakowie.

Gdzie profesjonalizm spotyka się z klasą

Salon kosmetyczny J’adore Instytut to miejsce, w którym można na chwilę zapomnieć o troskach dnia codziennego i zrelaksować się dzięki profesjonalnym zabiegom odnowy. Wszechogarniający pośpiech i wysoki poziom stresu nie sprzyjają odprężeniu — coraz trudniej nam skupić się na sobie, przez co zaniedbujemy potrzeby swojego organizmu. W J’adore Instytut każdy może poczuć się wyjątkowo — szeroka oferta zabiegów oraz życzliwa, przyjazna atmosfera sprawia, że jest to miejsce, do którego chce się wracać.