Każda z nas pragnie wyglądać młodo mimo wieku. Pierwszym miejscem, które może go zdradzić jest twarz. Stanowi ona wizytówkę człowieka i stwarza pierwsze wrażenie. Nieskazitelna, wygładzona oraz promienna cera to oznaka młodzieńczego wyglądu, a także nie wymaga stosowania dużej ilości kosmetyków do makijażu. Zatem stan skóry twarzy zapewnia nam poczucie komfortu oraz podnosi atrakcyjność. Niestety z wiekiem wzrasta liczba zmarszczek, przebarwień oraz innych skórnych niedoskonałości. Dzieję się tak za sprawą coraz większego uwrażliwienia dorosłej cery na działanie niekorzystnych czynników takich jak promieniowanie słoneczne, działanie wolnych rodników, nieprawidłowa dieta czy zanieczyszczenie powietrza. Jak zatem sprawić, by odzyskać dawną świetność skóry twarzy? Pomoc może tu przynieść terapia z wykorzystaniem kwasu ferulowego. Poznaj kwas ferulowy.

Kwas ferulowy w kosmetyce

Kwas ferulowy to naturalny związek, który w przemyśle kosmetycznym pozyskiwany jest z ziaren zbóż. Ma on działanie przeciwsłoneczne, dlatego wykorzystuje się go często w kremach ochronnych przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB. Związek ten stanowi nie tylko protektor, ale również zapobiega tym samym fotostarzeniu się skóry. Zatem zapobiega występowaniu zmarszczek (powstałych na skutek pobudzenia pracy wolnych rodników przez słońce oraz zmarszczek mimicznych), przebarwieniom skóry (wszystkie plamy posłoneczne, piegi, nierówny koloryt cery), pogorszeniu jej jakości (większe uwrażliwienia, utrata elastyczności oraz przesuszenie), a także bardzo istotnym zmianom przedrakowym i rakowym (powodowanym przez wolne rodniki). Możemy powiedzieć, że kwas ferulowy ma zbawienne działanie na wygląd i zdrowie człowieka, ponieważ pełni funkcję przeciwzmarszczkową, naprawczą, nawilżającą, antyoksydacyjną, wygładzającą (pobudza produkcję kolagenu i elastyny) oraz przeciwnowotworową. Dobroczynne działanie kwasu felurowego wykorzystuje się również w peelingach (Mediderma), kremach przeciwzmarszczkowych, produktach antyłojotokowych i przeciwtrądzikowych.

STOP FOTOSTARZENIU KWAS FERULOWY ORAZ DNA PEEL I ICH ZBAWIENNE DZIAŁANIE NA SKÓRĘ

Fotostarzenie a DNA

Wszystkie wymienione wyżej anomalie skóry, które są wynikiem ekspozycji twarzy na słońce zaczynają się na poziomie komórkowym. To właśnie w efekcie nasłonecznienia dochodzi do uszkodzeń DNA komórek, w efekcie czego powstają zmarszczki. Skóra staje się mniej napięta, chropowata, sucha oraz mniej odporna na działanie niekorzystnych czynników.

Nasze zabiegi przeciwdziałające fotostarzeniu

Kwas ferulowy i retinol Mediderma. Zabiegi przeprowadzane z wykorzystaniem tych dwóch substancji niosą za sobą wiele korzyści. Mianowicie poprawiają gęstość skóry, radzą sobie ze zmianami w obrębie pigmentacj naskórka (redukcja przebarwień), odmładzają oraz walczą ze stanami zapalnymi (trądzik, łojotok). Retinol ma silne działanie przeciwzmarszczkowe, wygładzająco-ujędrniające (poprzez pobudzanie skóry do produkcji kolagenu i elastyny). Jakość skóry zostaje poprawioną, zaś owal twarzy wymodelowany.

Kwas ferulowy i witamina C Mediderma. Jest to bezpieczny całoroczny zabieg, który można zastosować w sam raz przed wyjściem na specjalną okazję. W szczególny sposób dodaje twarzy blasku, zatem pozostawia ją gotową do wyjścia zarówno z makijażem, jak i bez. Dlatego jest to świetny zabieg bankietowy. Cząsteczki preparatu wnikają głęboko w skórę odżywiając ją i rozświetlając, zaś zawarta w tej formule witamina C jeszcze mocniej oddziałuje na rozjaśnienie przebarwień, a także uszczelnia naczynia krwionośne, co pełno funkcję ochronną. Kuracja jest również silnie oksydacyjna, a dzięki głębokiemu działaniu efekty pozostają z nami na długi czas.

STOP FOTOSTARZENIU KWAS FERULOWY ORAZ DNA PEEL I ICH ZBAWIENNE DZIAŁANIE NA SKÓRĘ

Inne zabiegi

Mediderma DNA Recovery Peel to przeciwzmarszczkowy, nawilżający, rozświetlający i wygładzający zabieg. Ma on na celu pobudzenie liposomów w skórze do pracy tak, by dotarły z dobroczynnymi substancjami do najgłębszych warstw skóry. W skład preparatu wchodzi kwas ferulowy, retinol, czynniki wzrostu (EGF, TGF, beta2), enzymy naprawcze (fotoliaza, endonukleaza, egzonukleaza) oraz cynk i aminkowasy (poprawiają budowę DNA w komórce). Terapia DNA Recovery Peel ma działanie silnie naprawcze względem każdego aspektu fotostarzenia cery. Dzięki nanotechnologicznemu podejściu jest w stanie zatrzymać procesy chronostarzenia skóry.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu sprowadzają się do zaniechania ich w okresie letnim (z uwagi na zbyt wysoki faktor UV słońca), uczulenie na któryś ze składników preparatu, opryszczka w wykwicie, skłonność skóry do bliznowacenia, zabiegi chirurgiczne twarzy wykonywane w ostatnich 6 miesiącach, laktacja lub ciąża, charakterystyczne znamiona, duża ilość tzw. pajączków naczyniowych, skłonności do chorób układu autoimmunologicznego, podrażnienia lub uszkodzenia skórne, bardzo silny nieleczony trądzik, brak przyjmowania retinolu doustnie w ostatnich 12 miesiącach, nieleczone choroby metaboliczne i ogólnoustrojowe. Jeśli chodzi o pełny cykl terapii, wykonuje się 4-8 zabiegów co 7-28 dni.

Powyżej opisane metody walki z fotostarzeniem dają bardzo widoczne efekty i utrzymują się przez długi czas dzięki powolnemu uwalnianiu dobroczynnych składników. Jest to zasługa nanotechnologicznej pracy tych preparatów na poziomie komórkowym. Rotację zabiegów oraz rozciągnięcie ich w czasie ustala się że specjalistą kosmetologiem. Wszystkie można wykonać w naszym salonie w Warszawie.