Nad Twoimi ustami pojawił się wąsik? A może na podbródku posiadasz włoski, które spędzają Ci sen z powiek? Owłosienie twarzy, to dość krępująca sprawa, szczególnie jeśli jest bardzo widoczne. Podpowiadamy jak pozbyć się go domowymi sposobami oraz gdzie skuteczna depilacja twarzy, wąsika laserem jest możliwa do wykonania przy wykorzystaniu najnowocześniejszych rozwiązań.

Nadmierne owłosienie – koniec ze wstydem

Damski wąsik, to defekt kosmetyczny, o którym boimy się pomyśleć, a co dopiero do niego przyznać… Nadmierne owłosienie twarzy jest jednak dość powszechnym problemem wśród Pań. Posiadanie delikatnego meszku jest zupełnie normalne i dotyczy większości osób, problem pojawia się zaś wtedy, kiedy włoski przyjmują ciemny kolor i stają się sztywne oraz grube. Najczęściej pojawiają się nad górną wargą oraz na brodzie. Ich występowanie może wiązać się z predyspozycjami genetycznymi lub mieć podłoże hormonalne. Nie bez powodu wąsik często można zauważyć u kobiet w trakcie menopauzy.

Może się również wiązać z chorobami takimi jak: nadczynność tarczycy i Hashimoto oraz torbiele jajników, kiedy układ hormonalny pracuje nie tak jak powinien. Jeśli do tej pory nie miałaś takich problemów i nagle, bez żadnej przyczyny zaczęłaś dostrzegać ciemne włoski na twarzy, lepiej zgłosić się do lekarza. Odpowiednia diagnostyka i badania wyjaśnią czy jest to spowodowane właśnie problemami z układem hormonalnym. Niezależnie od tego, warto usunąć niechciane włoski. Nie oszukujmy się – nie wyglądają one atrakcyjnie i mogą być źródłem kompleksów. Możesz skorzystać z dwóch wyjść, walczyć z wąsikiem w zaciszu własnego domu przy pomocy naszych sposobów lub przekonać się jak skuteczna depilacja wąsika laserem może odmienić Twoje życie.

Depilacja twarzy - najlepsze, domowe sposoby

Depilacja twarzy domowa – wady i zalety

Depilację owłosienia w domu wykonasz szybko i stosunkowo prosto, jednak jej efekty nigdy nie będą tak spektakularne i długotrwałe, jak profesjonalne sposoby, które oferuje gabinet kosmetyczny. Szybkie odrastanie włosków, to podstawowa wada domowych sposobów, zaletą jest z kolei ich ekonomiczność – nie wydasz zbyt dużo pieniędzy. Jak więc możesz pozbyć się owłosienia z twarzy w domu?

  • pęsetą – wymaga to jednak precyzji i wprawy, jak też może być bolesne. Co więcej, przy pomocy pęsety usuniesz jedynie pojedyncze włoski, nie pozbędziesz się zaś meszku znad ust, jak też ich odrośnięcie jest tylko kwestią czasu
  • plastry z woskiem do stosowania w domu – pomogą pozbyć się owłosienia dość szybko i stosunkowo skutecznie. Wada: ich użycie wymaga wprawy, nieumiejętnie wykonanie takiej depilacji może wywołać podrażnienia
  • kremy do usuwania owłosienia – są bardzo dokładne, jednak mogą powodować silne reakcje alergiczne. Zbyt długie trzymanie kremu na twarzy może również spowodować silne poparzenie skóry. Należy być z nimi bardzo ostrożnym
  • depilatory, golarki, maszynki – nie powinno się ich używać do depilacji twarzy, nie tylko mogą uszkodzić delikatną skórę, ale przede wszystkim powodują, że zarost odrasta jeszcze mocniejszy.

Domowe sposoby depilacji mogą być skuteczne, jednak wiążą się z wieloma zagrożeniami. Jeśli jednak chcesz z nich skorzystać, pamiętaj o zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. Po depilacji warto również wmasować w dane miejsce oliwkę, żeby złagodzić podrażnienia. Musisz także mieć na uwadze, że wszystkie te metody są tymczasowe i wymagają regularnego stosowania. Jeśli chcesz całkowicie zapomnieć o wąsiku, jedyne wyjście to skuteczna depilacja wąsika laserem.

Depilacja twarzy - najlepsze, domowe sposoby

Stałe usunięcie owłosienia – czy to możliwe?

Oczywiście, wystarczy do tego kilka sesji zabiegów przy użyciu specjalistycznego lasera. Jest to z pewnością idealny sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia dla osób, które marzą o trwałych efektach. Po takim zabiegu będziesz się cieszyć idealnie gładką skórą i po prostu zapomnisz o tym, że kiedykolwiek posiadałaś owłosienie na twarzy. Kto może skorzystać z takiego zabiegu? Każdy, kto tylko ma na to ochotę. Jest to bowiem bardzo bezpieczna metoda, jak też istnieje niewiele przeciwwskazań do jej wykonania.

Najlepiej jest umówić się wcześniej na konsultację w miejscu gdzie jest wykonywana skuteczna depilacja wąsika laserem i dowiedzieć się szczegółów. Koniecznie jednak zwróć wcześniej uwagę na sprzęt, jakim dysponuje dany salon kosmetyczny. Obecnie jednym z najnowocześniejszych urządzeń dostępnych na rynku jest laser Soprano Ice – precyzyjny, dokładny i maksymalnie bezpieczny. Laser ten posiada również specjalną, chłodzącą skórę głowicę, dzięki której zabieg jest bezbolesny i komfortowy. Salon kosmetyczny w Warszawie, który posiada to nowoczesne urządzenie, to J’adore Instytut. Zapisz się na zabieg online już dziś!