Dermapen w salonie w Warszawie to w pełni profesjonalny zabieg, który jest również bardzo często określany jako mezoterapia mikroigłowa. Zabieg ten jest wykonywany w renomowanych klinikach medycyny estetycznej, takich jak chociażby J’adore Instytut– bowiem aby móc go przeprowadzić niezbędne jest specjalne urządzenie, które wykonuje automatyczne, niewielkie mikro nakłucia skóry, które mają na celu jej mechaniczną stymulację. W efekcie wykonywania nakłuć skóra może zostać w odpowiedni sposób pobudzona do działania. Zabieg ten można również stosować w celu ujędrnienia skóry i poprawy owalu oraz konturu twarzy. Zabieg w praktyce daje zauważalne rezultaty.

Dermapen - skuteczny zabieg przywracający blask i jędrność skórze

Na czym dokładnie polega dermapen w salonie w Warszawie?

Odwiedzając gabinet kosmetyczny warto zarezerwować sobie około godziny wolnego czasu na zabieg. Czas ten może ulec wydłużeniu do około 1,5 godziny w sytuacji, kiedy dodatkowo aplikowane będzie znieczulenie. Warto bowiem wiedzieć, że sam zabieg może być odczuwalny. Co za tym idzie dla tych pacjentek, które mają niski próg bólu istnieje możliwość zastosowania specjalnego kremu o właściwościach znieczulających. Może on znacząco zmniejszyć uczucie dyskomfortu. Tak, jak już zostało to wspomniane, zabieg wykonujemy za pomocą urządzenia kosmetycznego, które jest wyposażone w specjalne kartridże. W jego wnętrzu znajdują się igły, a ich ilość dostosowywana jest do konkretnego problemu skórnego. Może ich być 12, 24 lub też 36. Podczas samego zabiegu to kosmetolog decyduje o najbardziej odpowiedniej głębokości wykonywania nakłuć.

W dużej mierze jest ona też zależna od kondycji skóry, a także efektu, jaki chcemy uzyskać dzięki terapii. Dermapen w salonie w Warszawie można połączyć z innymi zabiegami, w szczególności z aplikacją koktajlów witaminowych czy też preparatów opartych o kwas hialuronowy. Poprzez nakłucia skóry zostaje ona przygotowana na przyjęcie preparatu i staje się znacznie bardziej chłonna.

Jakie efekty można uzyskać?

Odwiedzając salon kosmetyczny w Warszawie często mamy już jakąś motywację związaną z tym, co chcielibyśmy osiągnąć poprzez zastosowanie specjalistycznych zabiegów. Dermapen jest terapią, która poprzez specjalnie wykonywane nakłucia pozwala pobudzić głębokie warstwy skóry do uruchomienia procesów regeneracyjnych oraz do produkcji kolagenu. Skóra staje się wyjątkowo wrażliwa i znacznie lepiej absorbuje podawane jej substancje. Stąd też tak często zabieg ten łączy się z podawaniem specjalnych koktajli. Komórki skóry stają się znacznie lepiej dotlenione, a także poprawie ulega mikrokrążenie. Wzrasta napięcie skóry, a dzięki temu staje się ona jędrna i wygładzona. Zmarszczki ulegają spłyceniu, a kondycja skóry jest zauważalnie lepsza. Co istotne, zabieg ten sprawdzi się jako terapia przeciwstarzeniowa. Warto wiedzieć, że najlepsze efekty są możliwe do uzyskania po serii zabiegów z zaplanowanymi, określonymi przerwami.

Dermapen - skuteczny zabieg przywracający blask i jędrność skórze

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania?

Dermapem jest zabiegiem odpowiednim dla wszystkich typów skóry. Dobrze jest jednak wiedzieć, że bezpośrednio po jego przeprowadzeniu warto unikać nadmiernej ekspozycji na słońce, gorących kąpieli, spożywania alkoholu lub też basenu oraz sauny. Wyczuwane podrażnienie skóry może się utrzymywać maksymalnie do dwóch dni od zabiegu. Skórę warto pielęgnować poprzez jej dogłębne nawilżanie. Z zabiegu niestety nie mogą korzystać kobiety będące w ciąży lub też karmiące piersią.

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są też rozmaite problemy skórne. Takie jak występujące blizny, poparzenia, trądzik pospolity czy też trądzik różowaty, posiadanie znamion lub też zaburzeń czucia lub też alergii na składniki wykorzystywane do koktajli. Zabiegu nie powinno się też wykonywać przy otwartych ranach. Lub w momencie, kiedy w tym samym czasie na skórę stosujemy inną terapia lekami. Przeciwwskazaniem są również takie choroby jak cukrzyca, padaczka, nowotwory czy też choroby związane z zaburzeniami krzepliwości krwi. Zawsze przed zabiegiem warto szczegółowo skonsultować się ze specjalistą medycyny estetycznej, aby mieć pewność, że terapia będzie dla nas w pełni bezpieczna. Zapisz się na zabieg online już dziś!