Przyczyny wypadania włosów

Bardzo często można spotkać się z przeświadczeniem, że wyłącznie geny warunkują stan oraz ilość włosów na naszych głowach. Oczywiście, nie można polemizować z tym, że niektórych natura szczodrze obdarzyła bujnymi czuprynami, podczas gdy inni pomimo wielu starań nie są w stanie osiągnąć takiego efektu. A zatem dlaczego jesienią wypadają włosy?

Zjawisko wypadania włosów jest naturalne i nie powinno budzić niepokoju, o ile liczba wypadających włosów nie jest zastraszająca. W przypadku większości osób taką graniczną liczbą jest 100 (oczywiście u niektórych będzie to nieco więcej, u innych trochę mniej – w zależności chociażby od gęstości włosów).

Dlaczego czasem wypada więcej włosów?

Bardzo często wypadnie włosów jest jednym ze skutków problemów zdrowotnych. Do najczęstszych zaliczają się:

– zaburzenia hormonalne (w tym nadczynność i niedoczynność tarczycy),

– niedobory w diecie (np. żelaza, białka),

– zatrucia metalami ciężkimi,

– zaburzenia odżywania (np. anoreksja, bulimia),

– choroby skóry głowy,

– stres.

 

Czasem nadmierne wypadanie włosów powiązane z nieodpowiednim obchodzeniem się ze skórą głowy. Tu winowajcami mogą być:

– używanie zbyt dużej siły podczas czesania / stylizacji,

– stosowanie zbyt wysokiej temperatury podczas suszenia, używanie prostownicy,

– tapirowanie,

– nieodpowiednie upięcia itp. – zbyt ściśnięte koki, końskie ogony,

– silne kosmetyki do stylizacji (czasem też do pielęgnacji),

– częste farbowanie farbami o złym składzie,

– rozjaśnianie blisko nasady.

Dlaczego jesienią wypadają włosy

Bywa że wypadaniem włosów organizm reaguje również na:

– poród,

– gwałtowną utratę masy ciała,

– niektóre leki,

– jesień.

Dlaczego jesienią wypadają włosy?

Z pewnością niektórych zaskoczy fakt, że pojawienie się konkretnej pory roku może mieć istotny wpływ na ilość wypadających włosów. O ile stan naszego zdrowia jest dobry, nie mamy do czynienia z rozchwianymi hormonami, ani stresem, nie ma się co martwić taką okresową dolegliwością – jest ona naturalna. Dlaczego jesienią wypadają włosy? Odpowiada za to pewna zmiana hormonalna. Mianowicie estrogen, który wiosną i latem wydzielany jest w większych ilościach, jesienią i zimą – w znacznie mniejszych. Kiedy przychodzi jesień, wzrasta natomiast poziom testosteronu, który sprzyja utracie włosów na głowie. Co więcej, jesień to czas, kiedy jesteśmy szczególnie narażeni na grypę i przeziębienia, które wielokrotnie przyczyniają się do wypadania włosów.

Wypadanie włosów jesienią – rozwiązania

Choć jesienne wypadanie włosów jest przypadłością naturalną, która nie powinna budzić niepokoju, nie jest nie do opanowania, a chcąc zachować na głowie jak najwięcej pięknych pukli, warto zgłębić możliwe do wdrożenia działania hamujące wypadanie włosów oraz pobudzające porost nowych. J’adore Instytut oferuje szereg zabiegów, które są w stanie zahamować utratę włosów jesienią.

Jedną z popularniejszych metod powstrzymujących wypadanie włosów jest mezoterapia, oferowana przez niejeden gabinet kosmetyczny. Innowacyjnym zabiegiem tego typu jest peptydowa terapia włosów Dr.Cyj Hair Filler. Już pierwszy zabieg hamuje wypadanie, kolejne natomiast aktywują wzrost nowych włosów. Mezoterapia Dr. Cyj jest zabiegiem krótkim i bezbolesnym, a jej skuteczność – niezwykle wysoka.

Dlaczego jesienią wypadają włosy

Zabiegi na wypadanie włosów

Widocznym działaniem charakteryzuje się także środek Dermaheal hl do mezoterapii. Zawiera aż 56 składników aktywnych, które zapewniają nie tylko zahamowanie wypadania i pobudzenie odrastania, ale także zwiększenie grubości włosów oraz nawilżenie i odżywienie skóry głowy. Dermaheal jest skuteczny w walce z wypadaniem włosów spowodowanym różnorodnymi czynnikami – od słabego krążenia, poprzez nadmierne promieniowanie słoneczne, aż po łysienie plackowate, czy łysienie typu męskiego.

Inną metodą walki z wypadaniem włosów oferowaną przez nasz salon kosmetyczny w Warszawie jest aplikacja osocza bogatopłytkowego w wybranych miejscach. Zabieg pobudza komórki macierzyste mieszków włosowych do przejścia w stan aktywny. Tym co wyróżnia go na tle wielu środków walki z utratą włosów jest naturalność i bezpieczeństwo (również dla alergików). Odrastające włosy natomiast są widocznie gęstsze i mocniejsze. Od osoby poddawanej zabiegowi pobierana jest krew, a z niej odseparowywane jest osocze, które następnie jest aplikowane na skórę głowy. Dla zmaksymalizowania efektów osocze bogatopłytkowe należy zastosować 3-4 razy, w maksymalnie jednomiesięcznych odstępach. Zabiegi można wykonywać ze znieczuleniem miejscowym.

Karboksyterapia to kolejna wysoce skuteczna i nowoczesna metoda leczenia nadmiernego wypadania włosów oferowana przez J’adore Instytut. Na zabieg możesz zapisać się online. Za pomocą specjalistycznego urządzenia podskórnie bądź śródskórnie aplikuje się dwutlenek węgla. Dzięki rozszerzeniu naczynek komórki ulegają regeneracji, a powstanie nowych naczynek pobudza produkcję kolagenu. Dzięki tym działaniom mieszki i cebulki włosów zostają intensywnie odżywione, efekcie odrastają nowe, gęstsze włosy. Zabieg jest bezbolesny i nie trzeba się do niego przygotowywać. Co więcej, cechuje go wyjątkowo wysoka skuteczność. Świetnie sprawdzi się także w połączeniu z innymi metodami walki z wypadaniem włosów, jak chociażby mezoterapia głowy w naszym salonie w Warszawie.