Blizny to ślady, które pojawiają się  w miejscu wygojenia skóry. Mogą być efektem różnych zdarzeń, wypadków czy operacji. Zwykle nie są one mile widziane i ich posiadacze robią wszystko, aby się ich pozbyć lub przynajmniej znacznie je zmniejszyć i sprawić, żeby nie były tak bardzo widoczne. Jak długo goją się blizny? Warto wiedzieć jak można skutecznie leczyć blizny i o czym pamiętać.

Przyczyny powstawania blizn

Jak wspomniano wcześniej blizny mogą mieć bardzo różne przyczyny. Ludzkie ciało przez całe życie doznaje wielu mniejszych lub większych urazów i chorób. Wiele z nich pozostawia widoczne ślady, które mogą przerodzić się w blizny. Do najczęstszych przyczyn powstania blizn można zaliczyć:

  • wszelkie zakażenia bakteryjne np. paciorkowcem czy gronkowcem,
  • różne choroby,
  • choroby pasożytnicze (np. świąd),
  • przebycie atopowego zapalenia skóry,
  • oparzenia termiczne i działanie substancji chemicznych,
  • odmrożenia,
  • nowotwory skóry,
  • trądzik,
  • wypadki, operacje i zdarzenia losowe.

Jak długo goją się blizny

Jak długo goją się blizny?

Blizny powstają po operacji, urazie lub zapaleniu i mają różne etapy gojenia. Bezpośrednio po naruszeniu struktury skóry mają one charakter ogniskowy i patologiczny. Można powiedzieć, że jest to produkt nieskończonej regeneracji skóry.

Gojenie się blizn odbywa się w pewniej określony sposób. Aby przyspieszyć ten proces warto zdecydować się na właściwą pielęgnację. Z pewnością znaczenie ma oczyszczanie, a także nawilżanie, które jest potrzebne, aby ochronić skórę. Kolejną kwestią jest jest stosowanie maści, które dzięki swojemu unikatowego składowi przyspieszają gojenie się i redukują ostateczną wielkość blizn.

Warto także wspomnieć, że gojenie się blizn, podobnie jak wszystkie inne procesy w organizmie, wymaga właściwej diety, która będzie swojego rodzaju motorem napędowym dla zachodzących zmian. Gojenie się ran i ostateczny wygląd blizn może być efektem niedoboru różnych minerałów i witamin.

W przypadku tych bardziej zaawansowanych i znaczących blizn oczywiście leczenie może polegać także na przeprowadzaniu różnych zabiegów.

Laser frakcyjny jako skuteczny zabieg redukcji niechcianych blizn

Jednym z najbardziej skutecznych rozwiązań dotyczących redukcji blizn jest zastosowanie lasera frakcyjnego. Zabieg ten okazał się niesłychanie pomocny w bardzo wielu sytuacjach. Szczególnie warto go polecić w przypadku blizn na twarzy, które bardzo często są przyczynami kompleksów.

Zabieg laserowego usuwania blizn jest popularny od niedawna. Przeprowadza się go w gabinetach medycyny estetycznej. Oprócz usuwania blizn, lasery umożliwiają także korekcję zmarszczek i nieestetycznych rozstępów.

Stosowanie lasera frakcyjnego polega na skierowaniu wiązki światła w głąb skóry, aż do tkanki podskórnej i skóry właściwej. Proces ten prowadzi do mikrouszkodzeń i reakcji fototermicznej. Woda znajdująca się w tkance odparowuje, co naturalnie prowadzi do odbudowy skóry i zwiększenia produkcji kolagenu.

Aby efekt zabiegu był trwały i satysfakcjonujący na początku nie należy decydować się na gorące kąpiele, korzystanie z sauny, czy opalanie na słońcu. Pełna regeneracja po zabiegu wynosi około cztery do sześciu tygodni.

Chociaż laserowe usuwanie blizn wydaje się rozwiązaniem idealnym, warto podkreślić, że w żadnym wypadku nie można stosować tego rozwiązania u osób, które cierpią na choroby nowotworowe czy poważne choroby skóry.

Jak długo goją się blizny

Estgen + mezoterapia frakcyjna – nowość na rynku kosmetologicznym w walce z bliznami

Laser frakcyjny nie jest jednak jednym rozwiązaniem, które można zastosować, aby pozbyć się uciążliwych i szpecących blizn! Procedura z wykorzystaniem preparatów marki EstGen to prawdziwa innowacja w zabiegach kosmetologicznych! Zabieg polega na wprowadzeniu preparatu leczniczego do głębszych warstw skóry za pomocą mezoterapii frakcyjnej – DermaPen! Preparaty estGen z powodzeniem zmiejszają istniejące blizny, przyczyniają się do znacznie szybszej odbudowy i regeneracji tkanek, co wpływa na realną przebudową struktury skóry. Efektem zabiegu z użyciem preparatów marki estGen jest : poprawia gęstość, łagodzi stany zapalne, rozjaśnia przebarwienia itd. Oba zabiegi można przeprowadzić w J’adore Instytut, salon kosmetyczny w Warszawie. Zapisz się na zabieg przez formularz online już dziś!