Jeszcze niedawno za niemęskie uważane było dbanie o zdrowie i korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej. Czasy się zmieniły, a wraz z nimi spojrzenie na te sprawy Obecnie panowie interesują się swoim zdrowiem w niemniejszym stopniu jak kobiety oraz coraz częściej i chętniej korzystają z różnych zabiegów poprawiających urodę. Sprawdź jakie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej wykonują mężczyźni.

Mężczyźni najczęściej decydują się na zabiegi: kriolipolizy i depilacji laserowej, a także lasera frakcyjnego i usuwania naczynek, zapełnia to wszystko medycyna estetyczna dla mężczyzn Warszawa. Nie jeden salon kosmetyczny w Warszawie z chęcią odwiedzają panowie.

Kriolipoliza – zabieg modelujący sylwetkę

Kriolipoliza to zabieg modelujący i redukujący tkankę tłuszczową, wymyślony przez amerykańskich naukowców. Najczęściej korzystają z niego mężczyźni, którym trudno zrzucić zbędne kilogramy z okolicy brzucha. Amerykańscy naukowcy zauważyli, że tkanka tłuszczowa reaguje na zimno. Komórki tłuszczowe mocno reagują na niską temperaturę i pod jej wpływem rozpadają się na mniejsze elementy, a potem całkiem znikają. Jest to zabieg nieinwazyjny, a jego skutkiem jest utrata  od 25 do 40 procent grubości warstwy tłuszczu. Pierwszy efekt widoczny jest już po 2 tygodniach, ale pełen rezultat terapii dostrzec można dopiero po około 6 tygodniach. Zabieg trwa około 45 minut, przed  nim trzeba napić się dużo wody. Przeciwskazaniami do zabiegu są: alergie, infekcje skórne (wirusowe, grzybicze, bakteryjne), tatuaże w miejscu zabiegu, nadmierne spożywanie alkoholu, padaczka oraz nowotwory. Poza tymi sytuacjami jest to zabieg w pełni bezpieczny, który oferuje nie jeden gabinet kosmetyczny w Warszawie.

Jakie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej wykonują mężczyźni

Depilacja laserowa

Ostatnio wielu mężczyzn korzysta z zabiegu depilacji laserowej brzucha, ramion, pleców, a także i okolic intymnych.  Medycyna estetyczna dla mężczyzn Warszawa oferuje bezbolesną metodę usuwania owłosienia. Aby osiągnąć trwały efekt trzeba zdecydować się na kilka serii zabiegów. Światło specjalnego lasera dociera do cebulek włosa niszcząc je. Wreszcie będzie można odpocząć od ciągłego golenia i sprawdzania czy już włoski nie odrosły. Metoda ta chociaż jest nieinwazyjna i bardzo bezpieczna, to jednak ma swoje przeciwskazania. Nie można jej wykonywać jeśli u kogoś występują; nowotwór, bielactwo, infekcje skórne, ciąża i mocna opalenizna. Przed zabiegiem  od 4-8 tygodni nie można się depilować ani stosować wosku, żeby nie naruszyć cebulek włosów. Przed depilacją kosmetolog dezynfekuje miejsce, które będzie poddane depilacji, usuwa włoski jednorazową maszynką. Po zabiegu przez okres miesiąca nie można jeszcze opalać miejsca, gdzie była przeprowadzona depilacja laserowa. Należy także stosować odpowiednie kremy.

Laser frakcyjny to idealny sposób na zmarszczki

Skóra mężczyzn i kobiet różni się. Kobiety mają skórę bardziej delikatną i miękką, bardzo podatną na działanie środowiska. Skóra mężczyzn jest grubsza i odporniejsza. U panów zmarszczki pojawiają się później niż u pań, ale niestety są one bardziej widoczne i głębsze (zwłaszcza mimiczne). Dlatego idealną metodą na polepszenie kondycji i wyglądu skóry będzie zastosowanie lasera frakcyjnego, który nie uszkadza naskórka. A pod jego wpływem włókna kolagenowe ulegają podgrzaniu, co je napina i obkurcza. Po takim zabiegu głębokie bruzdy wygładzają się i zmarszczki staja się mniej widoczne. Po zabiegu, wykonanym laserem frakcyjnym, szybko można powrócić do codziennych obowiązków, nie wymaga on długiej rekonwalescencji. Medycyna estetyczna dla mężczyzn Warszawa oferuje ten wyjątkowo skuteczny sposób na redukcję zmarszczek.

Jakie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej wykonują mężczyźni

Usuwanie naczynek

Niektóre naczynka kobiet jak i mężczyzn pękają lub rozszerzają się , przez co są bardziej widoczne i nieestetycznie się prezentują. Takiemu problemowi kosmetologicznemu można łatwo zaradzić, decydując się na zabieg zamykania naczynek za pomocą lasera. Zabieg jest prosty i nie trwa długo. Kosmetolog kieruje wiązkę światła lasera na pęknięte lub rozszerzone naczynko, która zamyka naczynko. Małe zmiany naczynkowe, można usunąć już nawet na jednym spotkaniu, poważniejsze zmiany wymagają kilku wizyt w salonie. O cerę taką można odpowiednio zadbać, stosując właściwe kremy i zabiegi z laserem, opóźnia to lub zmniejsza pękanie naczynek.

Medycyna estetyczna dla mężczyzn Warszawa oferuje wiele zabiegów upiększających dla Panów. Jednym z miejsc, do którego warto udać się na zabieg kriolipolizy, depilację laserową, zamykanie naczynek laserem frakcyjnym lub zabieg usuwania naczynek jest J’adore InstytutW nim pracuje wykwalifikowany personel na nowoczesnym, najnowszym klasy sprzęcie dostępnym na rynku. Zapraszamy do zapisywania się na zabiegi przez formularz online!