JAKIE ZALETY NIOSĄ ZA SOBĄ KRESKI PERMANENTNE NA POWIEKACH I USTACH?

Nie od dziś wiadomo, że każda kobieta lubi czuć się dobrze w swoim ciele, spoglądać w lustro z zadowoleniem i uchodzić za piękną. Kompleksy, z jakimi spotyka się ponad 76% ankietowanych kobiet na świecie, niestety nie zawsze pozwalają czuć się pewną siebie. Na szczęście wysunięta na potrzeby metamorfozy kosmetologia i medycyna estetyczna przychodzą z pomocą w ulepszaniu własnego ciała lub twarzy. Przykładem jest makijaż permanentny, zwany inaczej mikropigmentacją ust i powiek. Jest to alternatywa dla inwazyjnych, chirurgicznych zabiegów. Polega na wprowadzeniu pod skórę barwników za pomocą specjalistycznej, bardzo cienkiej igły.

Wszystko odbywa się pod znieczuleniem miejscowym i z użyciem jednorazowych przyrządów, więc bólu nie należy się bać. Zaletami takiego makijażu są przede wszystkim trwałość (od roku do dwóch lat, w zależności od czynników takich jak typ i kondycja skóry, jakość usługi, pigmentu itp.), naturalny wygląd, poprawa kształtu czy koloru ust lub podkreślenie i lifting oka, a także czas oszczędzony na braku konieczności wykonywania makijażu każdego dnia. Mikropigmentacja z powodzeniem zastępuje szminkę czy eyeliner, dzięki czemu nawet zaraz po przebudzeniu będziemy wyglądać świeżo i pięknie, niczym z wybiegu. Salon kosmetyczny w Warszawie, J’adore Instytut, z przyjemnością przyjmie Cię na zabieg.

Kreski permanentne na powiekach i ustach - co warto wiedzieć przed planowanym zabiegiem

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?

Mikropigmentacja ust (kreski permanentne) – należy pamiętać o kilku czynnikach, które wpływają na jakość i efekty zabiegu. Przede wszystkim musimy upewnić się, że nasze usta nie są suche i spierzchnięte. Kilka dni przed umówioną w gabinecie kosmetycznym wizytą warto wykonać peeling ust. Może być to produkt kupiony w drogerii, ale jest także opcja zrobienia go z naturalnych składników dostępnych w domu (np. z cukru, oliwy i masła shea). Dodatkowo trzeba dbać o nawilżenie za pomocą przeznaczonych do tego pomadek.

Przygotowanie się do mikropigmentacji powiek polega na nieużywaniu żadnych kosmetyków wokół tego miejsca (tuszu, cieni, eyelinera, odżywek do rzęs) przed zabiegiem, a także zdjęciu sztucznych, przedłużanych rzęs. Dodatkowo warto dbać o nawilżenie i przyjmować witaminę C w celu wzmocnienia naczyń krwionośnych (bardzo cienkich i kruchych na powiece). Należy także unikać zbytniej ekspozycji na słońce i złuszczających zabiegów.

Na 24 godziny przed mikropigmentacją ust i powiek nie powinno się spożywać alkoholu. Skóra musi być czysta i niepodrażniona. Gabinet kosmetyczny w Warszawie wyznaczy odpowiednio indywidualne zalecenia.

Kreski permanentne na powiekach i ustach - co warto wiedzieć przed planowanym zabiegiem

MIKROPIGMENTACJA UST I POWIEK – PIELĘGNACJA SKÓRY PO ZABIEGU I PROCES GOJENIA 

Po przebytej mikropigmentacji należy używać specjalnych kremów zapobiegającym infekcjom i ułatwiających gojenie. Produkty te muszą być tłuste i bogate w witaminę E czy pantenol. Ust nie należy myć mydłem ani innymi specyfikami, natomiast stosować się do zaleceń linergistki (osoby wykonującej zabieg) – czyli nawilżać, unikać słońca, basenu, sauny, nie ruszać strupków, odstawić gorące napoje i potrawy, a w wyniku uprzedniej konsultacji nawet przyjmować leki przeciwwiusowe w celu uniknięcia zakażenia lub opryszczki.

To samo tyczy się pielęgnacji powiek. Nie wolno odrywać strupków, używać preparatów myjących ani stosować makijażu przez pierwsze kilka dni. Nie zaleca się drapać, moczyć ani trzeć skóry.

Proces gojenia zazwyczaj przysparza trochę bólu i uciążliwości. Mikropigmentacja (Kreski permanentne) może sprawić, że usta czy powieki będą opuchnięte, wrażliwe. Skóra będzie się łuszczyć i swędzieć, a także powstaną strupy. Jednakże aby nie być całkiem negatywnym – skóra ma zdolność szybkiej regeneracji. Przy odpowiedniej, ostrożnej pielęgnacji wszystko powinno wrócić do normy po mniej niż miesiącu. Obowiązkowo po upłynięciu 4-6 tygodni należy w gabinecie kosmetycznym poddać się ponownemu zabiegowi – dopigmentowaniu (uzupełnieniu ewentualnych luk i braków w makijażu). Tempo gojenia jest kwestią bardzo mocno indywidualną. Wpływa na nią wiele czynników – nasz wiek, rodzaj i kondycja skóry, system odpornościowy i dbałość o poprawione mikropigmentacją miejsce. Wszelkie wątpliwości rozwieją linergistki w salonie kosmetycznym w Warszawie. Gabinet  J’adore Instytut dysponuje wykwalifikowaną, pomocną kadrą pracowników, którzy zarówno przed jak i po zabiegu udzielą odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania. Mikropigmentacja ust i powiek to innowacyjny krok w udoskonalaniu własnej urody i dobry sposób na poprawę samooceny! Na nasze zabiegi możesz umówić się online!