Laser i jego światło to podstawa wielu zabiegów w kosmetologii i medycynie estetycznej. Bardzo dużo kobiet i mężczyzn nie wyobraża sobie życia m.in. bez depilacji laserowej. Jednak ostatnimi czasy bardzo popularnym hasłem wpisywanym w wyszukiwarki internetowe jest „skuteczny laser frakcyjny Warszawa”. Czym jest laser frakcyjny i na czym polega jego działanie? Dla kogo zabieg z jego użyciem jest dedykowany?

Zapraszamy do lektury poniższego artykułu o laserze frakcyjnym!

Laser frakcyjny to urządzenie, które emituje światło o odpowiedniej długości fali. Promienie wnikają w głąb skóry i są pochłaniane przez wodę znajdującą się w naszych tkankach. Kiedy to się stanie, dochodzi do gwałtownego podgrzania wody i jej odparowania, a wraz z nią tkanki, na którą zadziałało promieniowanie. Prościej mówiąc, skóra, na która działamy, jest po prostu wypalana. Ale spokojnie! Istotą tego zabiegu jest fakt, że uszkadzamy skórę na którą działamy, a nie całą jej powierzchnię. Wypalając skórę, mobilizujemy nasz organizm do samoczynnej odbudowy.

Dla kogo zabieg laserem frakcyjnym?

Zabieg znajduje swoje zastosowanie przede wszystkim u osób borykających się z problemem zmarszczek, blizn i szeroko pojętych uszkodzeń skóry. Wskazaniami do wykonania tego zabiegu są np. blizny potrądzikowe, przebarwienia skórne, rozszerzone pory czy rozstępy. Warto pamiętać, aby przed pójściem na taki zabieg, udać się do odpowiedniego salonu kosmetycznego lub gabinetu medycyny estetycznej, gdzie są wykonywane skuteczne zabiegi laserem frakcyjnym, aby dowiedzieć się, czy zabieg jest dedykowany akurat dla nas. Istnieje bowiem szereg przeciwskazań do wykonania takiego zabiegu. Są nimi m.in. łuszczyca, bielactwo, epilepsja, opryszczka, wirusowe zapalenie wątroby, kuracja izotretinoiną czy leczenie immunosupresyjne.

Przyjdź do salonu J’adore Instytut i zobacz jak działa skuteczny laser frakcyjny w Warszawie!

Laser frakcyjny - charakterystyka i zastosowanie

Jak wygląda zabieg?

Przede wszystkim należy wiedzieć, że zabieg laserem frakcyjnym jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, powierzchniowym. Substancjami wykorzystywanymi do tego typu znieczulenia jest często krem Emla, który zawiera lidokainę i prylokainę. Niekiedy pacjenci dostają także przeciwbólowe środki doustne. Dokładnie oczyszczamy skórę przed zabiegiem. Lekarz wykonujący zabieg ocenia stan skóry i wybiera odpowiednie opcje na urządzeniu laserowym, tj. gęstość energii, gęstość impulsów, czas trwania impulsu, kształt i liczbę powtórzeń. Dla większego komfortu bardzo często są stosowane zimne nawiewy. Cały zabieg trwa około 15 minut, choć zdarza się, że trwa on nawet 45 minut. Wszystko zależy od obszaru skóry oraz jej stanu.

Zaraz po zabiegu, skóra jest ponownie bardzo dokładnie oczyszczana. Nakładany na nią krem odżywczy, który nawilża skórę i przyspiesza jej regenerację. Oczywiście są to kremy z linii kosmetyków naturalnych, z pewnym składem, bez zawartości alkoholu. Zaleca się, aby stosować taki krem codziennie po zabiegu, aby pomóc skórze w jej odbudowie.

Przez pierwsze kilka dni po zabiegu należy unikać kontaktu ze słońcem i prowadzić względnie oszczędny tryb życia. Warto po prostu odpocząć przez 1-2 dni w domu.

Gojenie się skóry

Oczywiście zabieg laserem frakcyjnym jest inwazyjny, dlatego mogą wystąpić na skórze pewne zmiany. Efekty takie jak rumień czy obrzęk są naturalnym stanem rzeczy i nie powinny nas niepokoić. Zaczerwienienie skóry to nic innego jak zwiększony przepływ krwi przez tkanki, na które działało promieniowanie. U niektórych pacjentów objaw ten może się jednak utrzymywać nawet do miesiąca.

W drugiej dobie po zabiegu skóra zaczyna brązowieć i się łuszczyć. Dzięki temu, pod złuszczoną warstwą pojawia się delikatna, różowa, nowa skóra.

Laser frakcyjny - charakterystyka i zastosowanie

Efekty

Podczas szukania skutecznego laseru frakcyjnego w Warszawie, możemy napotkać na liczne dobroczynne efekty tego zabiegu. Są to oczywiście poprawienie napięcia skóry, wyrównanie jej tekstury, redukcja zmarszczek, przebarwień i blizn, a także zwężenie rozszerzonych porów. Takie właśnie efekty gwarantuje skuteczny laser frakcyjny w Warszawie, a na pewno u nas, w salonie J’adore Instytut. Rezerwację możesz zrobić online!

Skuteczność zabiegu laserem frakcyjnym zależy przede wszystkim od wiedzy, umiejętności i doświadczenia lekarza oraz przestrzegania jego zaleceń przed i po zabiegu przez pacjenta.

W naszym salonie gwarantujemy obsługę na najwyższym poziomie i najlepszy skuteczny laser frakcyjny w Warszawie! Na zabiegi możesz zapisać się online!

Zapraszamy!