Ostatnimi czasy tatuaże stały się nieodłącznym elementem niemalże każdego człowieka. Są one niezwykle popularnym zabiegiem. Wielu z nas traktuje je jako swoją indywidualność, pokazanie co nas odróżnia od innych. Często wybieramy tatuaże, które nas definiują, coś dla nas znaczą. Zdarza się jednak, że wzór jaki zostaje na naszym ciele zostaje wybrany pod wpływem chwili, emocji… Co wtedy? Jak pozbyć się z naszego ciała tatuażu? Laserowe usuwanie tatuażu – sprawdź!

Z wybawieniem przychodzi laserowe usuwanie tatuażu! W naszym salonie J’adore Instytut zrobią to dla Was profesjonaliści! Nie musicie się o nic martwić! Już teraz zarezerwuj wizytę online!

Zanim jednak zdecydujecie się na takie usunięcie tatuażu, zapoznajcie się z poniższym artykułem.

Laserowe usuwanie tatuażu – Dla kogo?

Laserowe usuwanie tatuażu jest dedykowane oczywiście dla wszystkich osób, które chcą pozbyć się tatuażu ze swojej skóry. Niezależnie od części ciała, laser jest w stanie usunąć niechciany przez nas wzór. Poradzi on sobie zarówno z jasnymi, jak i ciemnymi tatuażami. Laserowe usuwanie tatuażu jest również polecane osobom, które borykają się z problemem niechcianego makijażu permanentnego, ranami po tego typu zabiegach, przebarwieniami, bliznami czy wrodzonymi znamionami.

Laserowe usuwanie tatuażu

Czy wszystkie kolory?

Niestety istnieje grupa kolorów, których laser nie wyłapuje. Jest to barwa żółta, pomarańczowa, zielona oraz biała. Jeżeli więc posiadamy tatuaż w takich kolorach, należy wybrać inną metodą usunięcia go. Laser poradzi sobie tylko w sytuacji, gdy wymienionych wyżej kolorów jest w naszym tatuażu mało.

Laserowe usuwanie tatuażu – Jak wygląda zabieg?

Kiedy tworzony jest tatuaż, pod skórę wstrzykujemy pigment. Nasz organizm reaguje na niego jak na zagrożenie i tworzy się stan zapalny, a cząsteczki pigmentu zaczynają być otaczane przez makrofagi, czyli wyspecjalizowane komórki odpornościowe naszego organizmu. Dzięki temu mechanizmowi, tatuaż utrzymuje się na naszej skórze, ponieważ cząsteczki pigmentu są za duże dla makrofagów i te nie mogą ich zniszczyć. W momencie kiedy „wstrzykujemy” pod skórę wiązki światła z laseru o różnej długości fali niszczymy tenże mechanizm, ponieważ niszczymy cząsteczki pigmentu. Makrofagi mogą więc spokojnie wykonać swoją pracę, a niechcianego przez nas rysunku jest z zabiegu na zabieg coraz mniej.

Ile zabiegów należy wykonać?

Pewnie każdy z Was zadaje sobie to samo pytanie. Czy muszę przyjąć serię zabiegów, czy może wystarczy jednorazowy wypad do jakiegoś gabinetu kosmetycznego lub innego miejsca w którym wykonamy laserowe usuwanie tatuażu? Taki zabieg musi być jednak powtórzony kilka razy. Poszczególne spotkania muszą być także oddzielone odpowiednimi przerwami. Zazwyczaj są to odstępy czasu od 4 tygodni do nawet 3 miesięcy, a nawet dłużej!

O tym, jak długa powinna być dana przerwa decyduje kosmetolog, który wykonuje zabieg. Jest to zazwyczaj uzależnione od stopnia wysycenia skóry pigmentem. Jest więc to kwestia bardzo indywidualna. To ile trwa odstęp pomiędzy danymi zabiegami, nie wpływa na jego jakość, a więc dłuższa przerwa nie wpłynie na cofnięcie się dokonanych już zmian. Warto jednak wspomnieć, że jeśli planujemy wykonać w miejscu usunięcia tatuażu kolejny (tzw. cover up) wystarczy mniej zabiegów, niż jeśli tego nie planujemy. W takiej sytuacji wystarczy jedynie od 1 do 3 zabiegów. Niestety w sytuacji, gdy nie planujemy kolejnego tatuażu nikt nie jest w stanie określić konkretnej ilości zabiegów. Jest to kwestia indywidualna. Zazwyczaj jednak waha się ona w granicach od 4 do 10 zabiegów.

Laserowe usuwanie tatuażu

Co to jest G switch?

Przeglądając ofertę naszego J’adore Instytu na pewno doczytaliście się, że mamy w swojej ofercie usuwanie laserowe tatuażu laserem G switch. Jest to jeden z najnowocześniejszych sprzętów to profesjonalnego użytku. Emituje on krótkie impulsy świetlne, w postaci nanocząsteczek! Dzięki temu, laser ten poradzi sobie zarówno z tatuażem amatorskim, jak i profesjonalnym oraz makijażem permanentnym wykonanym w przeciągu nieprzemyślanej chwili.

Laserowe usuwanie tatuażu – Przeciwskazania

Przed przystąpieniem do zabiegu należy zdać sobie sprawę z przeciwskazań, które uniemożliwiają skorzystanie z usuwania laserowo tatuażu. Są to m.in. ciąża i karmienie piersią, świeża opalenizna, skłonność do powstawania blizn. A także zaburzenia krzepnięcia krwi czy przyjmowanie leków z grupy retinoidów.

Po przeczytaniu tego artykułu jesteście w pełni przygotowany na zabieg usuwania laserowo tatuażu. Jeśli jednak nadal macie jakieś pytania, zapraszamy do kontaktu. Nasi kosmetolodzy odpowiedzą na każde pytanie i wątpliwość.

Zapraszamy do J’adore Instytut w Warszawie i Krakowie!