Lwia zmarszczka i bruzdy w okolicy czoła jak je zniwelować?

Lwia zmarszczka to pionowa bruzda między brwiami pojawiająca się już około 30 roku życia, dotyczy ona zarówno kobiet jak i mężczyzn. Jest to spowodowane naturalnym czynnikiem utraty kolagenu, którego są dwa typy występujące w skórze: typ I i typ II. O

d 30 roku życia, co rok tracimy aż 1% kolagenu, stąd obserwujemy pojawianie się większej ilości zmarszczek głębokich i płytkich, a także charakterystycznej lwiej zmarszczki. Na szczęście niepohamowany rozwój kosmetologii daje nam wachlarz możliwości na zniwelowanie jej bez użycia botoksu. Są to metody innowacyjne, przynoszące i cieszące się ogromną ilością zadowolonych klientek.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa jest popularnym zabiegiem, służącym przede wszystkim regeneracji i odmłodzeniu skóry, co w przypadku ubytku kolagenu jest kluczowe. Zabieg polega na podskórnym wprowadzeniu substancji aktywnych za pomocą igły, które mają za zadanie w zależności od potrzeby wspomóc procesy zachodzące w skórze. W tym przypadku byłoby to spowolnienie starzenia się skóry i zniwelowanie bruzdy pomiędzy brwiami. Lwia zmarszczka powinna się spłycić. Do zabiegu używane są koktajle ze składnikami bioaktywnymi, które są dobierane indywidualnie do klientki w zależności od potrzeb, po uprzedniej konsultacji. W zależności od preparatu zastosowanego mezoterapia może działać na wspomniane już zmarszczki, ale także na przebarwienia, rozstępy, cellulit, a nawet łysienie. Jednak wszystko skupia się na biorewitalizacji skóry oraz poprawy jej kondycji. Zabieg przynosi spektakularne efekty, najczęściej widoczne już po pierwszej iniekcji, jednak warto wykonać serie i powtarzać co dwa tygodnie.

 

Dermapen i mezoterapia frakcyjna a zmarszczki na czole.

Inną metodą zalecaną przy tym problemie jakim jest lwia zmarszczka jest mezoterapia frakcyjna. Zwana również mikroigłową. Zabieg polega na wprowadzeniu w głąb skóry za pomocą mikronakłuć substancji aktywnych. Częste i liczne mikronakłucia prowadzą do uszkodzeń skóry i dzięki temu stymulują fibroblasty do produkcji elastyny i kolagenu, a substancje aktywne wnikają głębiej i dają lepsze efekty. Skóra jest pobudzona do odnowy biologicznej i lepiej się regeneruje, co jest głównym celem tej kuracji. Dla najlepszych efektów zalecane jest jej powtarzanie co około trzy tygodnie. Wskazania do wykonywania jej są podobne jak w przypadku mezoterapii igłowej, czyli zmarszczki, wiotka skóra, a także cellulit i rozstępy.

Laser frakcyjny.

Frakcyjny i pomocny przy lwiej zmarszczce może być też laser. Ipixel to najnowsza technologia zabiegu frakcyjnego ablacyjnego. Można go również połączyć z zabiegiem Clearlift czy Emerge. Synergiczne działanie dwóch technologii pozwala na osiągnięcie znakomitych efektów w krótkim czasie. Stymuluje skórę do produkcji kolagenu, zatem idealnie sprawdzi się przy zmarszczkach. Rekomenduje się wykonanie serii cztery zabiegów co cztery tygodnie.

Lwia zmarszczka
Kuracje retinolem.

Retinol od wielu lat słynie ze zbawiennego wpływu na skórę, gdyż spowalnia jej starzenie, dlatego idealnie sprawdza się w przypadku zmarszczek. Zabieg Retises CT, czyli peeling z retinolem i witaminą C, który dodatkowo sprawi, że skóra będzie promienna i zrewitalizowana, Pomoże ci zniwelować również lwią zmarszczkę. Peeling jest głęboko złuszczający oraz przynosi natychmiastowe i długie efekty. Do uzyskania najlepszych efektów należy wykonać zabieg min. 4 razy co ok. 3 tygodnie. Podobnym sposobem na zniwelowanie lwiej zmarszczki, także poprawę holistycznej kondycji skóry jest Retix C. Ma on działanie podobne do wcześniej wspomnianego peelingu. Pielęgnacje z użyciem retinolu można stosować również w domu. Co prawda efekty nie będą tak spektakularne jak po wizycie w salonie, gdyż tylko tam stosuje się jego inną formę i najwyższe jego stężenia. Lwia zmarszczka dzięki tym zabiegom ulegnie spłyceniu.

Natomiast warto wprowadzić go do domowej pielęgnacji, jednak należy zachować złoty środek i nie przesadzić z jego użyciem. Zaleca się konsultacje w tym przypadku ze specjalistą. Pochodna witaminy A jest cenną substancją występującą przede wszystkim w kosmetykach do cery starzejącej się. Poza wzmożoną produkcją kolagenu reguluje keratynizację, czyli przejścia keratynocytów z warstwy podstawnej do rogowej, a także rozświetla i wygładza skórę.

Lwia zmarszczka

Pielęgnacja domowa

Najważniejszy na koniec jest fakt, że jest naturalnym antyoksydantem i działa synergicznie np. z witaminą E. W wygładzeniu tej zmarszczki warto pomagać sobie także domowymi sposobami. Jednym z nich jest masaż twarzy. Są to świadome ruchy wywierające ucisk na tkanki w celu pobudzenia krążenia i fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny. Wykonywany regularnie wspomaga spowolnienie powstawania zmarszczek oraz poprawia ogólne ukrwienie skóry. Można go wykonać codziennie bezpośrednio przy demakijażu i codziennej pielęgnacji.

Warto wspomnieć, że taka dzienna rutyna zmniejszy również napięcie mięśni, co również działa na niekorzyść powstawania zmarszczek. Nawiązując do masażu klasycznego poprzez wywieranie ucisku na skórę, warto ją gimnastykować i poświęcić na to kilka minut dziennie. Lwia zmarszczka nie musi być już twoim kompleksem.

Oferty na zabiegi od mezoterapii igłowej po peelingi z wysokim stężeniem retinolu, można znaleźć w salonach Warszawie i Krakowie – J’adore Instytut. Trzeba pamiętać, że zabiegi poza zniwelowaniem lwiej zmarszczki mają wiele zastosowań zaleceń, ale mają też swoje przeciwwskazania.

Natomiast każdy z nich jest dobierany indywidualnie przez specjalistę, po uprzedniej diagnostyce cery i analizy problemu.