Dbanie o skórę twarzy i dekoltu obecnie wpisuje się w codzienne rytuały pielęgnacyjne. Zdrowa cera powinna być gładka, nawilżona, jędrna oraz wolna od zanieczyszczeń i niedoskonałości. Domowe sposoby nie zawsze pozwalają na dokładne oczyszczenie. Dlatego właśnie korzystamy z usług specjalistów, którzy zadbają o wygląd naszej cery dobierając właściwe zabiegi. Jednym z podstawowych i bardzo lubianym zabiegiem, który świetnie odświeża, dogłębnie oczyszcza skórę sprawiając jednocześnie że odzyskujemy młody wygląd jest peeling kawitacyjny. 

Czym jest peeling kawitacyjny i dlaczego warto go stosować? 

Peeling kawitacyjny to bezbolesnego i głębokiego oczyszczenia skóry ze złogów i martwego naskórka. Jest zabiegiem całorocznym. Peeling ten jest bardzo chętnie stosowany w celu odświeżenia wyglądu skóry lub jako wzmocnienie efektu bardziej inwazyjnych zabiegów. Peeling kawitacyjny wykorzystuje zjawisko kawitacji. Kawitacja to zjawisko powstawania i powiększania się pęcherzyków gazu w cieczy pod wpływem fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu. Dzięki ultradźwiękom można dotrzeć do głębszych warstw skóry w delikatny sposób. Zabieg ten jest bardziej komfortowy niż oczyszczanie manualne czy peelingi chemiczne.

PEELING KAWITACYJNY – Z CZYM WARTO POŁĄCZYĆ ZABIEG 

Już po pierwszym zabiegu widoczne są efekty. Dla uzyskania optymalnych rezultatów zaleca się wykonanie serii zabiegowej. Jest to bezpieczny i łagodny dla naszej skóry, dlatego można go powtarzać nawet co kilka dni. Po około 5 do 9 zabiegów udaje się sprawić, że skóra jest bardziej napięta i oczyszczona. Drobne zmarszczki, przebarwienia i blizny ulegają spłyceniu. Ujścia gruczołów łojowych, czyli  tzw. „pory” zostaną oczyszczone a skóra staje się dotleniona. Dzięki temu nie dochodzi do pojawiania się zmian trądzikowych i stanów zapalnych.  

Nie zapominajcie, że wszystkie zabiegi muszą być dobrane indywidualnie. Pod uwagę bierze się rodzaj skóry, ilość niedoskonałości, oczekiwania. Peeling kawitacyjny może być stosowany jako samodzielny zabiegi lub być dodatkiem do innych zabiegów np. jako zabieg oczyszczający i  wspomagający przenikanie składników odżywczych preparatu. 

Jak wzmocnić efekt peelingu kawitacyjnego? 

Peeling kawitacyjny może być idealnym wstępem do innych zabiegów. Dzięki dogłębnemu oczyszczeniu skóry twarzy preparaty odżywcze mogą wnikać w głębsze warstwy skóry, działasz szybciej i mocniej. Spektakularne efekty uzyskuje się łącząc peeling kawitacyjny z kuracją witaminą C oraz witaminą E. Zabieg ten można połączyć z manualnym oczyszczaniem twarzy lub wybranej partii. Doskonale sprawdzi się też jako wstęp przed zabiegami z zastosowaniem kwasu hialuronowego, który z kolei ma działanie ujędrniające i przeciwzmarszczkowe. 

PEELING KAWITACYJNY – Z CZYM WARTO POŁĄCZYĆ ZABIEG 

Peeling kawitacyjny i kwasy – jak łączyć zabiegi? 

Połączenie peelingów medycznych z peelingiem kawitacyjnym daje doskonałe efekty. Na przykład połączenie z kwasem migdałowym, który stosowany przez cały rok wpływa na oczyszczenie skóry, normalizuje pracę gruczołów łojowych, nawilża skórę, zapobiega przetłuszczaniu się skóry. Wraz z rozbudową zabiegu z użyciem peelingu kawitacyjnego zmienia się cena za usługę. 

Sam peeling kawitacyjny to koszt w granicach kilkudziesięciu złotych, natomiast połączenie go z dodatkowymi preparatami podnosi cenę zabiegu. Jest to z całą pewnością wydatek wart swojej ceny, ponieważ daje spektakularne efekty! Skóra staje się gładka, odżywiona, odmłodzona oraz pozbawiona wszelkich niedoskonałości!

Na zabiegi zapraszamy do naszego Instytutu J’adore w Warszawie oraz Krakowie.