Przebarwienia, czyli ciemniejsze plamki na skórze to wynik nieprawidłowego działania melanocytów – komórek wytwarzających melaninę (barwnik skóry), które czasem, zbyt aktywne, produkują zbyt dużo barwnika. Gdy pojawią się przebarwienia, wiele osób nie wie jak sobie z nimi radzić. Na szczęście na pomoc przychodzi szereg zabiegów laserowych oraz peelingów. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat samego problemu przebarwień.

Wyróżnia się trzy typy przebarwień:
  • posłoneczne – najczęściej pojawiają się w miejscach, które szczególnie narażone są na działanie promieni słonecznych (promieniowanie UV), np. na twarzy, dekolcie, dłoniach, przedramionach i łydkach,
  • pozapalne – powstają wskutek urazu skóry takiego jak trądzik czy uszkodzenie mechaniczne. Lokalizują się bezpośrednio w miejscu urazu,
  • hormonalne – pojawiają się zazwyczaj podczas ciąży, przyjmowania doustnych środków antykoncepcyjnych i zmian hormonalnych. Miejsca ich występowania to głównie policzki, czoło oraz okolice ust. Przybierają postać brązowych plam, które dodatkowo ciemnieją pod wpływem słońca.

przebarwienia jak sobie radzić

Przebarwienia jak sobie radzić?

Kosmetologia i medycyna estetyczna oferują wiele metod pozbywania się niechcianych przebarwień skórnych. Do zabiegów, które warto wziąć pod uwagę, należą:

Laser Dye-VL – najnowocześniejszy, innowacyjny aparat do bezpiecznego i precyzyjnego usuwania przebarwień skórnych. Już pierwsza sesja zabiegu przynosi efekt zdecydowanie bardziej wyrównanego kolorytu skóry. Energia wiązki lasera wnika w głąb skóry usuwając przebarwienia i zamykając rozszerzone naczynka. Co więcej, podczas zabiegu stymulowana jest produkcja kolagenu, dzięki czemu skóra uzyskuje efekt liftingu. Metoda ta jest szybka i bezbolesna. Do uzyskania maksymalnych efektów zaleca się wykonanie serii w postaci 3-4 zabiegów.

Clear Lift – to innowacyjny, bezbolesny zabieg, który w sposób spektakularny poprawia kondycję skóry, rozświetla ją i wyrównuje koloryt. Niewątpliwą zaletą usuwania przebarwień za pomocą lasera Clear Lift jest brak okresu rekonwalescencji. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do codziennych obowiązków. Czas wykonania wynosi od 15 do 60 minut. Dla maksymalnego rozwinięcia działania zaleca się wykonanie 3-5 sesji zabiegu.

Mela Peel – jest to peeling rekomendowany stricte do leczenia przebarwień skóry. Polega on na progresywnym działaniu depigmentacyjnym i delikatnie złuszczającym. Jednocześnie działa stopniowo, dzięki czemu nie występuje zbyt intensywny stan zapalny czy zaczerwienienie.

Aby podtrzymać uzyskany rezultat, należy w okresie od 30 dni do 6 miesięcy używać kremu K CEUTIC lub DERMABASE. Czas wykonania wynosi ok. 20 minut. Dla uzyskania pełnego efektu zabiegu wystarczy jeden zabieg, lub – w przypadku opornych, trudnych przebarwień – dwa (z czterotygodniową przerwą). Zabieg można wykonywać o każdej porze roku.

Cosmelan i kwas transeksamowy

TRX – peeling chemiczny z użyciem kwasu traneksamowego który zapobiega aktywacji melanocytów, dzięki czemu nie tylko likwiduje przebarwienia, ale także im zapobiega. Rozjaśnia i wyrównuje koloryt skóry nie przesuszając jej. Świetnie łączy się z działaniem kwasu hialuronowego, dzięki czemu zabieg usuwa przebarwienia i silnie nawilża.

przebarwienia jak sobie radzić

W praktyce, gdy kwas traneksamowy naprawia naskórek zapobiegając utracie wody, kwas hialuronowy zatrzymuje wodę w skórze. Po zabiegu można zauważyć delikatne łuszczenie się skóry. Jak zawsze w przypadku peelingów chemicznych, po sesji zaleca się rezygnację z basenu oraz sauny. Zabieg pomoże ci zredukować przebarwienia i sobie z nimi po radzić.

Cosmelan – jedna z najbardziej skutecznych, nieinwazyjnych metod usuwania przebarwień i wyrównywania kolorytu skóry. Cała terapia trwa około 3 miesięcy, a w jej czasie na przebarwioną skórę aplikowany jest specjalistyczna maska oraz krem wspomagający. Mimo długiego czasu kuracji, efekty uważa się za jedne z najbardziej spektakularnych w walce z przebarwieniami we współczesnej kosmetologii. Pierwsze rezultaty zauważyć można już około 8-10 dnia terapii (przy ciemnej karnacji) lub 8-21 dni (w przypadku cery jasnej).

Przebarwienia to problem, który niestety jest nieunikniony. Na szczęście, współczesna kosmetologia pozwala na likwidację zmian oraz prewencję ich powstawania. Wszelkim wymienionym zabiegom można poddać się w naszych salonach kosmetycznych w Warszawie i Krakowie w „Instytut J’adore”.

Na szczęście już wiesz czym są przebarwienia i jak sobie z nimi radzić .

Umów się na konsultację w naszym salonie kosmetycznym J’adore Instytut w Warszawie lub Krakowie.