Rozstępy to jeden z najczęstszych defektów występujących na naszym ciele.  Okazuje się, że wśród najczęściej poruszanych kompleksów, to właśnie rozstępy wiodą prym. Występują zarówno na ciele kobiety jak i mężczyzny.  Szpecące zmiany na ciele mogą pojawić się już w trakcie dojrzewania.  Chociaż nie zawsze można je całkowicie zniwelować. Istnieją skuteczne sposoby na to, by je zredukować  oraz sprawić, by były praktycznie niewidoczne. Dowiedz się więcej. 

CO TO SĄ ROZSTĘPY I DLACZEGO POWSTAJĄ?

Występują najczęściej na brzuchu, udach, pośladkach, piersiach. Czerwono-różowe z początku zagłębienia skóry, które przybierają formę nierównomiernych pasków, kresek o różnej szerokości i grubości. W późniejszym etapie  przybierają formę fioletowych, sinych kresek. W ostatecznej fazie  przybrać postać niedoskonałości w kolorze skóry albo białawym, perłowym. 

Niestety obecnie rozstępów nie jesteśmy wstanie w sposób całkowity usunąć.  Jednakże skutecznie wpływamy za pomocą zabiegów laserowych na ich zmniejszenie. Czynnikiem predysponującym do powstania rozstępów jest nagłe przybranie masy ciała , kiedy w newralgicznych partiach ciała kumuluje się nadmierna ilość tkanki tłuszczowej. Skóra posiada właściwości rozciągające, jednakże w końcu może nie poradzić sobie aż z tak konieczną elastycznością. Dochodzi do rozerwania włókien  skóry, czego efektem są właśnie rozstępy.  Skóra  posiada właściwości regeneracyjne, jednakże raz powstałe „kreski”, nie znikają samoistnie. Należy z nimi odpowiednio walczyć. 

ROZSTĘPY – ZREDUKUJ NIEESTETYCZNE “KRESKI” NA TWOIM CIELE

JAK ZWALCZYĆ ROZSTĘPY? – ZABIEG IPIXEL

Obecnie jedną ze skutecznych metod jest laserowe usuwanie rozstępów. Laser, do tej pory wykorzystywany był głównie w medycynie, aktualnie  sprawdza się również  doskonale także w dziedznie  kosmetologii. Okazuje się, że zabiegi laserowe  to świetny sposób na redukcję rozstępów. Istotne jest aby,  zabiegi były poprzedzone konsultacją ze kosmetologiem.  Niwelowanie ich powinno być wykonywane przez  doświadczonego  specjalistę. Kosmetolog  podczas pierwszej wizyty indywidualnie dobierze odpowiednią  ilość zabiegów i rozłoży je we właściwym czasie. Pamiętajmy, że najlepsze efekty można uzyskać, korzystając z zabiegów laserowych Ipixel seriami. 

Zabiegi laserowe są w pełni bezpieczne i nieinwazyjne. Procedura zabiegowa trwa dosłownie kilka minut, zabieg można stosować bez względu na partię ciała oraz stopień zaawansowania rozstępów. Istotne jest aby rozpocząć z nimi walkę na samym początku, kiedy tylko zauważymy tworzące się kreski. W początkowym etapie laseroterapia Ipixel umożliwi ich całkowite zniszczenie. Przy rozstępach w fazie zaawansowanej możliwe jest zmniejszenie niekorzystnych objawów. W czasie zabiegu wiązka laserowa światła przenika w głąb skóry wpływa to na pobudzenie komórek do naturalnych procesów naprawczych. Zwłaszcza  do zwiększonej produkcji  kolagenu jak również elastyny. Działanie lasera sprawia, że skóra staje się napięta, a rozstępy o wiele mniejsze.  Widoczne efekty zabiegu  laserowego usuwania rozstępów  – obserwujemy po wykonaniu kilku zabiegów. Warto zaznaczyć że chociaż laseroterapia jest w pełni bezpieczna, to nie może z jej dobrodziejstw korzystać każdy. Przeciwwskazaniem jest między innymi ciąża, okres karmienia piersią, bielactwo oraz  łuszczyca, jak również choroby onkologiczne. 

ROZSTĘPY – ZREDUKUJ NIEESTETYCZNE “KRESKI” NA TWOIM CIELE

A MOŻE KARBOKSYTERAPIA NA ROZSTĘPY?

Alternatywą do zabiegów laserowych usuwania rozstępów, jest zabieg  z karboksyterapii, która  została okrzyknięta przełomem w zakresie zabiegów medycyny estetycznej oraz kosmetologii. . Okazuje się bowiem, że zabieg karboksyterapii skutecznie niweluje niedoskonałości skóry:  zmarszczki, płytkie blizny czy właśnie rozstępy. Zabieg nie  zlikwiduje ich całkowicie, ale na pewno pomoże zredukować ich widoczność. Szybki efekt możliwy jest poprzez wstrzyknięcie pod skórę z rozstępem dwutlenku węgla. Ten rozchodzi się w tkankach i stymuluje procesy regeneracji skóry. 

Zobacz: Rezerwacja wizyty 24h/7