Starzenie skóry rozpoczyna się po 20 rokiem życia. W tym czasie należy zastosować intensywną pielęgnację, której pomoże Ci wykwalifikowany kosmetolog. Należy zaznaczyć iż proces starzenia skóry jest również uzależniony od genetycznych predyspozycji, stylu życia, typu cery jak również diety! Zazwyczaj pierwsze problemy z cerą pojawiają się podczas okresu dojrzewania. Okazuje się, bowiem że problem z cerą może dotykać zarówno  kobiet jak i mężczyzn  bez względu na wiek.  Poniżej opisujemy najpopularniejsze zabiegi realizowane w salonach piękności.  

Cera problematyczna kobiet w różnym wieku 

Proces naturalnej produkcji elastyny i kolagenu ulega spowolnieniu około 20 roku życia. Jednakże pierwsze zmarszczki nie są widoczne od razu, natomiast już w tym okresie należy zastosować intensywną kurację, dzięki której nasza skóra pozostanie na dłuższy czas w dobrej kondycji. A oznaki starzenia zostaną opóźnione, chociaż procesu starzenia się skóry nie jesteśmy wstanie zatrzymać. To dzięki odpowiednim zabiegom pielęgnacyjnym wykonanym w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym pod okiem kosmetologa możemy skutecznie opóźnić procesy starzeniowe. 

Dbałość o skórę twarzy zależy od jej predyspozycji jak również  związanych z nią problemów… Nieliczne  z nas mogą cieszyć się cerą normalną – optymalnie nawilżoną, bez tendencji do wystąpienia trądziku czy podrażnień. Coraz częstym klientem gabinetów kosmetycznych są nastolatkowie, by w pełni profesjonalnie zadbać o stan swojej skóry zgłaszają się na rożnego rodzaju zabiegu oczyszczające. Z trądzikiem poradzi sobie zabieg oczyszczania manualnego lub właściwie wybrane peelingi medyczne. Przebarwienia potrądzikowe oraz płytkie blizny zwalczy zabieg lasera frakcyjnego. 

Warto pamiętać iż  zarówno stosowane  preparaty do domowego użytku, jak również zabiegi w profesjonalnych gabinetach, muszą być indywidualnie dobrane do typów cery, wieku jak również kondycji skóry oraz niedoskonałości, jakie chcemy zredukować. Młoda  cera zmaga się z trądzikiem, ale ta dojrzała wymagać będzie optymalnego nawilżenia i odmłodzenia. Wykwalifikowany kosmetolog  po odbytej konsultacji dobierze indywidualnie zabiegi patrząc na oczekiwania każdej klientki odwiedzającej salon piękności. 

SALON PIĘKNOŚCI – W JAKIM WIEKU WARTO ZACZĄĆ GO ODWIEDZAĆ

Salon piękności – Najczęściej wybierane zabiegi

Salony beauty nie są już tylko azylem dla tylko tych najbardziej zamożnych.  Tak samo, jak kliniki medycyny estetycznej, oferują skuteczne i  innowacyjne, ale przede wszystkim bezpieczne  terapie na nasze ciało w przystępnych cenach. Aktualnie zadbane ciało może posiadać każda z nas.  Zgodnie z obowiązującym kanonem piękna, w trendach jest młodość bez cienia niedoskonałości. Decydując się na regularne zabiegi w salonach beauty, możemy liczyć na spektakularne efekty. 

Wybór konkretnych zabiegów jest uzależnione od potrzeb jak również preferencji klienta. Najbardziej  popularne kurację to zabiegi oczyszczające np.: peeling kawitacyjny, peelingi medyczne, mikrodermabrazja,  zabiegi odmładzające, w tym Clearlift bądź pielęgnacyjne kurację  anti-ageing, np. PQ Age. Równie ogromnym zainteresowaniem cieszą się serie zabiegów modelujących sylwetkę takich jak: endermologia i kriolipoliza. Hitem wśród zabiegów Beaty jest laseroterapia, którą wykorzystuje się w walce z różnego rodzaju dysfunkcjami.

SALON PIĘKNOŚCI – W JAKIM WIEKU WARTO ZACZĄĆ GO ODWIEDZAĆ

Salony kosmetyczne również dla mężczyzn 

Należy zaznaczyć, iż salon piękności to dzisiaj już nie tylko miejsce odwiedzane przez same kobiety. Aktualnie coraz chętniej do profesjonalnych gabinetów przychodzą  także mężczyźni. Mężczyźni również chcą dbać o cerę. Pragną zlikwidować zmarszczki jak również pozbyć się niechcianych włosków z określonej partii ciała przy zastosowaniu laseroterapii. 

Na jakie zabiegi najczęściej decydują się mężczyźni?

Mężczyźni  rzadziej od kobiet stawiają na zabiegi z zakresu medycyny stetycznej np. botoks czy kwas hialuronowy, za to redukcja przebarwień bądź blizn za pomocą peelingów chemicznych czy zabiegów  laseroterapii jest już standardem. Panowie decydują się też na  mezoterapię i oczyszczanie twarzy – manualne bądź przy zastosowaniu kawitacji lub peelingów medycznych. Popularnym zabiegiem (wykonywanym przed ważnymi wydarzeniami) męski manicure –polega na dokładnym opracowaniu płytki paznokcia.

Umów wizytę poprzez nas formularz internetowy.