Salony kosmetyczne i kliniki medycyny estetycznej oferują obecnie nieinwazyjne i bezpieczne zabiegi pielęgnacyjne. Dlatego cieszą się coraz większą popularnością. Innowacyjne rozwiązania pozwalają pozbyć się wszelkich niedoskonałości, które do tej pory były niemożliwe do usunięcia i przyprawiały o kompleksy. Wszystko to bez poddawania się operacjom chirurgicznym, które wiążą się z długą rekonwalescencją ale również obarczone są ryzykiem wystąpienia powikłań. Dostępne dziś zabiegi o ile wykonywane są regularnie w serii zabiegowej dają naprawdę olśniewające efekty. Poznaj te z nich, które w ostatnim czasie cieszą się największą popularnością. 

Endermologia 

Z problemem cellulitu boryka się nawet 90% kobiet na całym świecie! Dużo kobiet narzeka na tak zwaną skórkę pomarańczową.  Tego typu niedoskonałości niestety są trudne do usunięcia. Jednakże, przydatne w walce z nimi są zabiegi kosmetyczne, które wykonywane w serii pozwalają osiągnąć naprawdę niesamowite efekty

Do grupy tych zabiegów należy endermologia, która jest masażem podciśnieniowym. To w zupełności bezpieczny, bezbolesny, bezinwazyjny zabieg, który wykonywać można na całym ciele! Jednorazowy kilkudziesięciominutowy masaż podciśnieniem nie jest wystarczający. Widoczne efekty pojawiają się średnio po 5-tym zabiegu. Najlepsze efekty osiąga się po serii kilku –  kilkunastu zabiegów wykonywanych 2-3 razy w tygodniu. Masaż mechaniczny daje efekt wyszczuplenia oraz ujędrnienia skóry. Osoba poddawana zabiegowi zakłada na siebie specjalny przylegający kostium a sam masaż wykonywany jest przy pomocy głowicy z rolkami. Wytwarzane podciśnienie stymuluje proces syntezy kolagenu i elastyny oraz pobudza tkankę tłuszczową do spalania 

SERIA ZABIEGÓW (W PRZYPADKU TYCH USŁUG KOSMETYCZNYCH REGULARNOŚĆ PROCENTUJE!)

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa sprawi, że zapomnisz o niechcianym owłosieniu. Zabieg kosmetyczny jest skuteczny wtedy, kiedy przynosi pożądane efekty. Ta metoda na stałe niszczy cebulki włosów, dzięki czemu więcej nie odrastają. 

Mechanizm działania lasera jest w miarę prosty. Wiązka światła laserowego wnika w głąb skóry i niszczy cebulkę włosa. Z każdym kolejnym zabiegiem jest ich coraz mniej aż w końcu znikają na zawsze. Ilość zabiegów koniecznych do wykonania jest zależna od wybranej partii ciała a także od struktury włosa. Zazwyczaj wykonuje się od 6 do kilkunastu zabiegów. Zabieg w zależności od indywidualnych odczuć bólowych boli bardziej lub mniej. 

Usuwanie przebarwień

Przebarwienia bardzo często pojawiają się w wyniku wcześniejszych zmian trądzikowych, ale mogą powstać po urazach mechanicznych lub nadmiernej ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe. Zabiegi kosmetyczne wykonywane przez specjalistów pozwalają na odzyskanie idealnego wyglądu skóry. Terapia dobierana jest indywidualnie, dostosowuje się ją do rodzaju ilości i zaawansowania zmian. Najczęściej wykonuje się serię zabiegów laseroterapii, mikrodermabrazji czy peelingami chemicznymi.

Usuwanie tatuażu

Niestety często okazuje się że tatuaż stał się niechcianą pamiątką z przeszłości. Na szczęście dzisiaj istnieją sposoby na pozbycie się tego nieudanego malunku z ciała. Niezbędne do tego jest wykonanie co najmniej kilku zabiegów i nie są one zbyt przyjemne ani komfortowe z całą pewnością warte chwili nieprzyjemności. Najnowsza generacja laserów Qswitch pozwala na trwałe usunięcie tatuażu ze skóry. Rodzaj i rozmiar tatuażu kształtuje ilość i koszt zabiegów. Najtrudniejsze i kłopotliwe w usunięciu są tatuaże kolorowe, niestety nie wszystkie z nich kwalifikują się do zabiegu. 

SERIA ZABIEGÓW (W PRZYPADKU TYCH USŁUG KOSMETYCZNYCH REGULARNOŚĆ PROCENTUJE!)

Kriolipoliza

Czy słyszałeś o zabiegu zamrażania tłuszczu? Na tym właśnie polega kriolipoliza. Jest to zabieg, który uznawany jest za nieinwazyjną liposukcję. Kriolipolizę najlepiej zastosować na okolice brzucha, ud czy ramion. Najlepsze rezultaty przynosi seria kilku zabiegów. O ich ilości i częstotliwości decyduje specjalista.  Efekty kriolipolizy nie są widoczne od razu. Usuwanie obumarłych komórek tkanki tłuszczowej  następuje w ciągu kilku miesięcy po zabiegu. Warto wzmocnić efekt i zadbać o dietę i zwiększenie aktywności fizycznej, wszystkie te elementy połączone ze sobą gwarantują poprawę wyglądu i utratę kilogramów!

Fala radiowa

Zabieg z użyciem fali radiowej ma działanie rozgrzewające. Zabiegi wykorzystujące falę radiową uznawane są obecnie za terapie, dzięki którym można uzyskać efekty zbliżone do liftingu przy użyciu skalpela. Wystarczy kilka zabiegów by pozbyć się zwiotczałej skóry na  brzucha, czy podwójnego podbródka. Warto wiedzieć że w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej zabiegi z użyciem fali radiowej można łączyć z innymi, również skutecznymi zabiegami takimi jak np. endermologia.