Blizny niewątpliwie nie są ozdobą naszego ciała. Jednakże obecnie w gabinetach kosmetycznych dostępny jest szereg skutecznych zabiegów redukujących oraz niwelujących niechciane blizny. Są to w pełni bezpieczne zabiegi, wykonywane pod okiem doświadczonych kosmetologów.  Zapoznaj się z poniższym artykułem i dowiedź się więcej o metodach, niwelowania blizn potrądzikowych, chirurgicznych oraz występujących po różnorakich urazach i wypadkach. Dzięki zabiegom laserowym Twoja skóra odzyska gładkość i nieskazitelny wygląd. 

Pozbądź się blizny – Metody usuwania blizn

Blizna to  następstwo uszkodzenia skóry właściwej. Przeważnie tworzy wyróżniające się ślady na ciele, wywołuje to powstanie  licznych kompleksów.  Istnieje wiele rodzajów blizn, które są wynikiem różnego rodzaju uszkodzeń skóry. Rozróżnia ich różna wielkość, długość struktura jak i głębokość.  Obecnie medycyna estetyczna oferuje zabieg laserowego usuwania blizn, które skutecznie je niweluje. 

Laseroterapia to obecnie jedną z najbardziej bezpiecznych jak również skutecznych, nieinwazyjnych metod niwelowania trwałych śladów na skórze.  Zabieg wykonany w sposób profesjonalny, nie powoduje żadnych powikłań. 

Przebieg zabiegu usuwania blizn

Usuwanie blizn za pomocą lasera jest prostym procesem. Wykonanie już kilku zabiegów w równych odstępach czasu, wystarczy by spłycić głębokie blizny, rozjaśnić przebarwienia lub całkowicie zredukować uszkodzenia skóry. O częstotliwości i ilości wykonanych zabiegów decyduje wykwalifikowany kosmetolog w trakcie pierwszej wizyty konsultacyjnej.

Pozbądź się blizny czyli laserowe usuwanie blizn

 Polega na wnikaniu wiązek laserowego światła  w głębokie warstwy skóry , które docierają do uszkodzonych warstw skóry.  Światło lasera pobudza tkanki do naturalnych procesów regeneracji. Występuje również wzmożona produkcja elastyny i  kolagenu. Z każdą następną  wizytą  uszkodzona skóra właściwa regeneruję się, a w jej miejscu pojawia się całkowicie zdrowa tkanka. Należy podkreślić, iż laserowe usuwanie blizn nie należy do zabiegów relaksacyjnych, każdy zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut. 

SPEŁNIJ SWOJE MARZENIE – POZBĄDŹ SIĘ BLIZNY!

Jak przygotować się do laserowego usuwania blizn? 

Laserowe usuwanie blizn nie wymaga żadnego przygotowania od pacjenta. Jedynie istotne jest aby blizna nie była świeża, skóra nie może być opalona jak również podrażniona (występuje wtedy realne ryzyko utworzenia się trwałych przebarwień). Przed zabiegiem pacjent również nie powinien przyjmować leków światło uczulających!  Nie zaleca się również stosować maści oraz żelu przeznaczonych do kosmetycznego usuwaniu blizn. Szczególnie zabronione jest także w dniu zabiegu stosowanie peelingów, które działają  złuszczająco na  martwy naskórek, spłycając w ten sposób blizny.  Zabieg  laserowego usuwanie blizn nie musi być wspomagany z innymi zabiegami. Gdyż  taka terapia wykazuje aktualnie największą skuteczność. 

Przed pierwszym zabiegiem odbywa się wnikliwa konsultacja

W trakcie pierwszej wizyty pacjent otrzymuje informacje o przebiegu laseroterapii. Wyklucza się możliwe  przeciwwskazania, kosmetolog ocenia stan i rodzaj blizny. Dzięki temu może dobrać odpowiednie parametry do zabiegu. Obecnie  najbardziej skuteczny jest laser Ipixel, który doskonale redukuje  nie tylko blizny po urazach czy po przebytym trądziku- doskonale zabieg IPixel sprawdza się na  głębokie blizny  – pooperacyjne. 

Pozbądź się blizny – Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu?

Zabieg laserowego usuwania blizn jest niezwykle bezpieczną metodą. Właściwie przeprowadzona nie wywołuje niechcianych powikłań. Po zakończonym zabiegu pacjent od razu wraca do swojej  standardowej aktywności. Skóra w miejscu przeprowadzonego zabiegu  jest lekko podrażniona. Okres rekonwalescencji zabiegowej to kwestia indywidualna.  Przez kilka godzin od przeprowadzonej procedury skóra jest widocznie zaczerwieniona, może wystąpić obrzęk. W razie konieczności kosmetolog zaleca stosowanie preparatów łagodzących. 

SPEŁNIJ SWOJE MARZENIE – POZBĄDŹ SIĘ BLIZNY!

Czy każdy może korzystać z laseroterapii? 

Zabieg laserowego  usuwania blizn jest  procedurą bezpiecznym dla ludzkiego organizmu, to niestety nie może korzystać z niej każdy. Głównym przeciwwskazaniem do zabiegu laserowego jest ciąża, okres karmienia piersią, choroby onkologiczne, tendencja do powstawania bliznowców, choroby skóry (takie jak łuszczyca, bielactwo, czy aktywne stany zapalne. 

W zależności od rodzaju  blizny ,  zabieg laserowy możemy wykonać mniej więcej po pół roku od ich powstania –( tj. po całkowitym zagojeniu rany).  Im wcześniej rozpoczniemy procedurę laserową tym możemy spodziewać się lepszych efektów. 

Nie zwlekaj umów się na wizytę za pomocą naszego formularza internetowego.