Pierwsza wizyta w salonie kosmetycznym

Kobiety w różnym wieku od zawsze uwielbiały dbać o swój wygląd. Od kilku lat do gabinetów kosmetycznych zaczęli regularnie uczęszczać również Panowie. Nic w tym dziwnego! Zadbany wygląd zbawiennie wpływa na samopoczucie człowieka. Salony kosmetyczne posiadają różne zabiegi, dedykowane różnym potrzebom. Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z usługami z zakresu beauty – sprawdź o czym warto wiedzieć. Dowiedz się na co warto zwrócić uwagę w gabinecie kosmetycznym oraz czym powinien charakteryzować się profesjonalny salon. 

Prawidłowa diagnoza – podstawą działania 

Do gabinetu kosmetycznego w większości przypadków trafiają osoby, które chciałyby zwalczyć problem, który powoduje dyskomfort oraz kompleksy (np. aktywny trądzik). W każdym przypadku kluczowa jest prawidłowa diagnoza – problemu, skóry, ewentualnych wskazań oraz przeciwwskazań. Jeśli gabinet oferuje bezpłatną usługę konsultacji, która jest wstępem do prawidłowo przeprowadzonej procedury, możesz mieć pewność że zajmą się Tobą profesjonaliści. Konsultacja jest zbawienna jeśli Twoja cera jest problematyczna, zaczerwieniona lub bardzo przesuszona. Czasem w trakcie rozmowy ze specjalistą okazuje się, że przyczyną problemów ze skórą może być np. nieodpowiednia pielęgnacja domowa. W takiej sytuacja warto rozpocząc od zmiany nawyków kosmetycznych, a jeśli to nie poskutkuje – skorzystać z profesjonalnych zabiegów kosmetycznych. Wizyta w salonie kosmetycznym może pomóc ci z pielęgnacją zarówno profesjonalną jak i tą domową. 

Wizyta w salonie kosmetycznym

Higiena i bezpieczeństwo 

Gabinety kosmetyczne to miejsca w których usługi związane są m.in.z  przerywaniem ciągłości naskórka, wywoływaniem tzw. kontrolowanego oparzenia (np. laserowy peeling), a także kontaktem z miejscami intymnymi np. w trakcie depilacji. Ze względów bezpieczeństwa klienta oraz higieny pracy – profesjonalne salony przywiązują dużą wagę do sterylności sprzętu oraz otoczenia klienta. Narzędzia wykorzystywane w trakcie rozmaitych zabiegów są jednorazowe lub sterylizowane/dezynfekowane po każdym użyciu (w przypadku sprzętów lub przedmiotów wielokrotnego użytku). Właściwie wysterylizowane narzędzia, które służą do wielokrotnego użytku (np. cążki), powinny być zapakowane w specjalne medi-packi. Opakowania zapewniają narzędziom odpowiednią sterylność, ograniczają możliwość dostępu bakterii i zarazków do przedmiotu. 

Najwyższa jakość – najlepsze rezultaty

Preparaty wykorzystywane do zabiegów oraz jakość maszyn na jakich bazuje gabinet również mają znaczenie w kwestii efektywności zabiegów kosmetycznych, laserowych. Kosmetyki najwyższej jakości, szeroka oferta zabiegów dostosowanych do różnych wymagań skóry to elementy, które wyróżniają najlepsze placówki. Wizyta w salonie kosmetycznym powinna być przyjemnością! 

Renomowane gabinety kosmetyczne nieustannie wzbogacają swoją ofertę o najnowsze produkty, sprzęty oraz najmodniejsze procedury kosmetyczne. 
Różnorodność oferty oraz dostępnych technologii bez wątpliwości jest wielkim atutem salonów z zakresu beauty. Nowoczesne lasery z dużą ilością funkcji i programów – są gwarancją skutecznych terapii.

Wizyta w salonie kosmetycznym

Personel 

Gabinet kosmetyczny powinni tworzyć ludzie z pasją, którzy na podstawie wykształcenia tj. zdobytej wiedzy, a także doświadczenia zawodowego – służą profesjonalną diagnozą stanu skóry. Nieustanne poszerzanie swojej wiedzy to jedno z wymagań które stawia kosmetologom szybko rozwijający się przemysł kosmetyczny. Oczywiście poza wykształceniem oraz ofertą danego salonu – kluczowym elementem jest panująca w gabinecie atmosfera. Najważniejsze aby wizyta przebiegała w komfortowych warunkach, a klient wyszedł z gabinetu zadowolony oraz zrelaksowany. 

Branża świadcząca usługi z zakresu beauty nieustannie się rozwija. Na rynku dostępnych jest wiele placówek, których oferta skierowana jest do osób, które chcą poprawić swoją urodę. Wybierając gabinet warto zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów, które mogą być gwarancją pozytywnych odczuć związanych z usługą.

Pierwsza wizyta w salonie kosmetycznym nie musi być stresująca a bardzo przyjemna! Zapraszamy na np. oczyszczanie twarzy Dermaquest, depilację woskiem czy depilację laserową, fryzjerstwo oraz szereg innych usług kosmetycznych i laserowych.