Często mówi się, że dłonie to wizytówka kobiety. Zadbana, nawilżona, gładka skóra dłoni o jednolitym kolorycie oraz równej długości paznokci stanowią zaletę zarówno u pań jak i u panów.
W codziennym życiu dłonie narażone są na kontakt z wieloma substancjami powierzchniowo czynnymi znajdującymi się w chemii gospodarczej. Substancje powierzchniowo czynne mają za zadanie usuwać tłuszcz i brud z powierzchni przedmiotów, powierzchni, garnków itd. W trakcie codziennych obowiązków skóra mająca kontakt z chemikaliami zostaje stopniowo pozbawiona płaszcza hydrolipidowego, co powoduje przesuszenie skóry dłoni. zawiera bardzo małą ilość gruczołów łojowych, które mogłyby wytworzyć sebum chroniące skórę przed przesuszeniem, spękaniem, podrażnieniem.
Codzienną higienę dłoni warto oprzeć o delikatne środki myjące. Aby to zrobić należy zwracać uwagę na etykietę, a konkretnie INCI czyli składniki produktu. Powinno się wybierać żele, płyny, które w składzie mają łagodne środki myjące (np. Lauryl Glucoside, Decyl Glucoside, Sodium Cocoamphoacetate, Coco-Glucoside). Kiedy tylko jest taka możliwość, warto po każdym umyciu wsmarować w skórę krem do rąk na bazie olejów roślinnych, które będą wyrównywały straty lipidów na powierzchni skóry, ponadto będą zawierały w swoim składzie substancje nawilżające i regenerujące skórę.
powinna być od czasu do czasu rozszerzona o domowe spa. Aby kompleksowo zadbać o skórę i paznokcie w domowych warunkach, po umyciu i wysuszeniu dłoni należy skrócić paznokcie. Nadanie estetycznego kształtu i długości wszystkim paznokciom od razu poprawi wizerunek naszych dłoni. Po opiłowaniu paznokci, dobrze namoczyć nasze dłonie w kąpieli, która odżywi, zmiękczy i nawilży skórę. Przykładem takiego zabiegu jest połączenie mleka, miodu i olejku eterycznego. Do miski należy wlać ciepłe mleko niepasteryzowane bądź pasteryzowane w niskiej temperaturze (w ilości wystarczającej do zanurzenia całych dłoni), dodać 2 łyżki miodu oraz kilka kropel olejku lawendowego bądź z rumianku rzymskiego. Po wymieszaniu należy włożyć dłonie do naczynia i moczyć przez 15 minut.
Po intensywnym złuszczeniu zrogowaciałego naskórka, należy wmasować w skórę dłoni domowy nawilżający żel aloesowy. Aby go wykonać wystarczy obciąć kilka liści aloesu, umyć, przekroić na pół, wydrążyć miąższ łyżeczką i zmiksować. Gotowy żel jest uniwersalnym kosmetykiem (który należy przechowywać w lodówce i zużyć w ciągu 7 dni), do stosowania na całe ciało i twarz.
Po wmasowaniu niewielkiej ilości żelu, który nawilża, działa przeciwzapalnie i regenerująco, warto zaaplikować substancje odżywcze i natłuszczające. Łatwa do przygotowania wcierka odżywi skórę oraz wzmocni, poprawi elastyczność i twardość paznokci. Wystarczy połączyć 1 łyżkę oleju rycynowego z dowolnym olejem, który mamy w domu (np. oliwa z oliwek) w stosunku 1:1 i dodać 1 ml witaminy E. Produkty można lekko podgrzać, aby były ciepłe, lecz nie gorące. Po wykonaniu lekkiego masażu, zostawiamy produkt 20 minut bądź ubieramy rękawiczki (najlepiej z naturalnej tkaniny) i relaksujemy się.
Domowe spa to dobry sposób na przyjemne spędzenie czasu, relaks i zadbanie o swoje ciało. Warto rozszerzyć domową pielęgnację o kosmetyki wykonane własnoręcznie, aby poprawić wygląd skóry i samopoczucie.
Umów wygodnie wizytę poprzez formularz internetowy!
Dr Cyj - sposób na piękne i bujne włosy Większość z nas marzy o posiadaniu…
Marzysz o tym, żeby na długo pozbyć się niechcianego owłosienia? Na pewno idealnym wyborem będzie…
Osobom zdrowym bez żadnych zaburzeń organizmu, szacuję się dzienne wypadanie włosów od 50-100 włosów na…
Czas wakacji to okres najczęściej najwyższych temperatur i najsilniejszego promieniowania słonecznego. Wtedy to spędzamy większą…
Stan skóry, kondycja oraz wygląd włosów jest odbiciem lustrzanym zdrowia naszego organizmu. Zwiększona ilość wypadających…
PQage to jeden z najlepszych zabiegów odmładzających na rynku. Najważniejszymi zaletami tego peelingu chemicznego jest…