Włosy to element naszego wizerunku, o który powinniśmy dbać. Odpowiednio pielęgnowane, obcięte i ułożone włosy zdecydowanie są dodatkową zaletą naszego wyglądu. Systematyczne wizyty w salonie fryzjerskim z pewnością są ważnym elementem, który pomoże nam w regeneracji włosów. Jednakże same zabiegi gabinetowe nie wystarczą, aby włosy były miękkie, zdrowe i lśniące. Dlatego też warto uzupełnić zabiegi u fryzjera o pielęgnację domową. Regeneracja włosów powinna należeć do Twojego wieczornego rytuału.
Zanim jednak oczyścimy włosy, warto godzinę przed myciem głowy nałożyć na same pasma 100% olej naturalny bądź ich mieszankę. Regeneracja włosów w postaci Tzw. olejowania włosów powoduje, że pasma stają się z czasem bardziej błyszczące, wygładzone i uelastycznione. Nie ma jednego uniwersalnego oleju, który będzie w pełni spełniał oczekiwania konsumentów. Do najpopularniejszych olejów stosowanych w tej metodzie należy olej kokosowy, olej lniany, z kiełków pszenicy, ze słodkich migdałów, słonecznikowy, z nasion bawełny… Wystarczy odrobina oleju nakładana 1-2 w tygodniu, aby poprawić stan włosów.
Po rozjaśnianiu polecanymi olejami będą np. olej z pestek śliwki, moreli, z czarnuszki, z lnianki siewnej, olej lniany. Rozjaśniane włosy często charakteryzują się zwiększonym przesuszeniem, tendencją do łamliwości oraz małą elastycznością. Nierzadko dochodzi do puszenia, elektryzowania, rozdwajania się końcówek oraz zwiększonego wypadania włosów. W domowej pielęgnacji włosów rozjaśnianych, ważne jest więc systematyczne nawilżanie oraz ochrona przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, np. częstym prostowaniem. Dobrym pomysłem jest też stosowanie każdorazowo masek bądź odżywek bez spłukiwania. Jeżeli stosujemy maski, to ważne by były to maski emolientowe bądź emolientowo-proteinowe. Tylko dłuższe utrzymywanie maski na włosach (nawet do 30 minut) będzie dawało efekt regeneracyjny.
Odżywki stosuje się każdorazowo po umyciu włosów, natomiast maski 1-2 razy w tygodniu aby silnie zregenerować włosy. W składach gotowych odżywek i masek powinny znaleźć się związki nawilżające, np. aloes, miód, mocznik, ale również oleje i masła (np. masło z mango, olej jojoba) czy proteiny. Proteiny oprócz działania naprawczego, wzmacniającego, tworzą także dodatkową warstwę na włosie oraz uzupełniają ubytki pod łuską włosa.
Włosy po keratynowym prostowaniu to kolejny rodzaj włosów, które wymagają szczególnej pielęgnacji po zabiegach fryzjerskich. Keratynowe prostowanie polega na uzupełnieniu niedoborów keratyny we włosach, co sprawia, że włosy są prostsze, bardziej lśniące i gładsze. Bezpośrednio po wykonaniu keratynowego prostowania włosów fryzjer mówi jak powinno się obchodzić z włosami. Jak długo nie powinno się myć, wiązać włosów czy zakładać ich za ucho?Najczęściej jest to okres 24 godzin. Do tego czasu warto także zrezygnować z siłowni, aby nie indukować pocenia się. To jak długo efekt po zabiegu będzie utrzymywał się na naszych włosach, zależy przede wszystkim od stanu wyjściowego, częstotliwości mycia oraz ogólnej pielęgnacji.
Należy unikać szamponów oczyszczających, z silikonami, z mocnymi detergentami (m.in. SLS, SLES), parabenami, alkoholami (wyjątek stanowią alkohole tłuszczowe, np. alkohol cetylowy). Ponadto, po umyciu nie powinno się trzeć włosów ręcznikiem ani kłaść się spać z nie wysuszonymi włosami – może to skutkować ich złamaniem. Do mycia skóry głowy i włosów powinno się wybierać łagodne, naturalne szampony, produkty z odżywczymi, nawilżającymi składnikami oraz z keratyną w składzie.
Czasami oprócz produktów drogeryjnych, w naszej pielęgnacji chcemy wykorzystać naturalne produkty. Skuteczność i 100% skład olejów naturalnych spowodował, że tak popularne stało się wyżej wymienione olejowanie włosów. Inne kosmetyki także można stworzyć samodzielnie w domu. Jako szampon do delikatnych suchych włosów warto wypróbować połączenie 2 żółtek jaj i po 10 kropli oleju ze słodkich migdałów oraz gliceryny. Taki szampon nakłada się na zmoczone włosy, masuję przez kilka minut, a potem płucze. Z kolei domowa maska może powstać przez połączenie zmiksowanego awokado oraz po 1 łyżce miodu i oleju z pestek winogron. Miksturę łączymy ze sobą, nakładamy na zmoczone włosy. Po 30 minutach spłukujemy, a następnie myjemy głowę szamponem.
Do domowej pielęgnacji włosów można dodać wykonywanie częstych płukanek. Po umyciu skóry głowy, aplikacji odżywki bądź maski należy płukać włosy zimną wodą bądź samodzielnie stworzoną płukanką, np. z piwa, lub soku cytryny. Regeneracja włosów w domu nie musi być więc kosztowna!
Umów wizytę poprzez nas formularz internetowy.
Dr Cyj - sposób na piękne i bujne włosy Większość z nas marzy o posiadaniu…
Marzysz o tym, żeby na długo pozbyć się niechcianego owłosienia? Na pewno idealnym wyborem będzie…
Osobom zdrowym bez żadnych zaburzeń organizmu, szacuję się dzienne wypadanie włosów od 50-100 włosów na…
Czas wakacji to okres najczęściej najwyższych temperatur i najsilniejszego promieniowania słonecznego. Wtedy to spędzamy większą…
Stan skóry, kondycja oraz wygląd włosów jest odbiciem lustrzanym zdrowia naszego organizmu. Zwiększona ilość wypadających…
PQage to jeden z najlepszych zabiegów odmładzających na rynku. Najważniejszymi zaletami tego peelingu chemicznego jest…