Wybierz miasto:

Leczenie bruksizmu w Warszawie

Leczenie bruksizmu w Warszawie
Bruksizm to dość poważna choroba, która nieleczona może doprowadzić do wielu powikłań. Chociaż przyczyny mimowolnego zgrzytania nie są znane, można wyróżnić co najmniej kilka czynników sprzyjających tej nieprzyjemnej dolegliwości – przewlekły stres, wada zgryzu, nerwica, uwarunkowania genetyczne. Bruksizm dotyka głównie dzieci, rzadziej osoby w wielu 15 – 39. Po 40. roku życia jest natomiast rzadkością. Prezentowana choroba charakteryzuje się wzmożoną aktywnością mięśni żwaczy, prowadzącą do mocnego zaciskania zębów oraz ich tarcia. Dolegliwość ta zaliczana jest do podgrupy zaburzeń snu – parasomnii – bowiem występuje w czasie snu. Nieleczony bruksizm może prowadzić do ścierania, a w skrajnych przypadkach nawet do złamania zębów. W późniejszym stadium choroby pojawiają się stany zwyrodnieniowe oraz zapalne, które przekładają się na duży ból, również ból głowy. Dodatkowo, odgłos zgrzytania zębami może powodować trudności w zaśnięciu partnerów osób chorych. Instytut J’adore specjalizuje się w szybkim, a co najważniejsze skutecznym leczeniu bruksizmu.

Cena zabiegu: ok. 700

Zapraszamy do naszej rezerwacji online interesującego Cię terminu wizyty. Nasz konsultant skontaktuje się z Państwem w celu potwierdzenia rezerwacji.  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach dokonania rezerwacji oraz celach marketingowych
  Pokaż klauzule informacyjną

  Administratorem Twoich danych osobowych jest J’adore Instytut, Karmelicka 45, 31-128 Kraków NIP 672 200 14 43
  • Twoje dane osobowe podawane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane, wyłącznie do podjęcia określonych działań na Twoje żądanie, np. w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje pytanie wysłane drogą elektroniczną poprzez zapis na stronie Administratora.
  • Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do przesłania odpowiedzi na Twoją wiadomość.
  • Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres niezbędny do udzielania odpowiedzi, a następnie zostaną usunięte, chyba że zdecydujesz się korzystać z naszych usług i pozostawisz je na innej podstawie i we wskazanym Ci celu.
  • Twoje dane osobowe będą udostępnianie innym odbiorcom danych, takim, jak serwisy świadczące usługi utrzymania systemu informatycznego i hostingu, dostawcę usługi poczty elektronicznej itp. jeśli okaże się to konieczne.

  Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo żądania dostępu do danych, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, jeśli uznasz, że przetwarzanie Twoich danych jest niezgodne z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa w zakresie ochrony danych. Przysługuje Ci też prawo do bycia zapomnianym, jeśli dalsze przetwarzanie nie będzie przewidziane przez aktualnie obowiązujące przepisy prawa.
  • Posiadasz też prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie, cofnięcie zgody pozostaje bez wpływu na przetwarzanie danych, którego dokonano na podstawie zgody przez jej cofnięciem.
  • Twoje dane mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.

  captcha

  JAK PRZEBIEGA ZABIEG W NASZYM SALONIE W WARSZAWIE?
  DLA KOGO PRZEZNACZONY JEST ZABIEG?
  WSKAZANIA
  PRZECIWSKAZANIA
  REJONY ZABIEGOWE
  JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?
  NAJCZĘSTSZE PYTANIA

  JAK PRZEBIEGA ZABIEG W NASZYM SALONIE W WARSZAWIE? JAK PRZEBIEGA ZABIEG W NASZYM SALONIE W WARSZAWIE?

  Na samym początku należy zaznaczyć, iż zabieg leczenia bruksizmu jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Całość opiera się na iniekcji wysokiej klasy botoksu. Wkłucia są praktycznie bezbolesne, bowiem przy zabiegu stosuje się znieczulenie z użyciem lodu. Doświadczony specjalista Instytutu J’adore wstrzykuje botoks bezpośrednio w mięśnie żuchwy – po obu stronach twarzy. Efekty zabiegu widoczne są już na drugi dzień. Po pierwszej wizycie Pacjent odczuwa wyraźne osłabienie mięśni żwaczy. Iniekcja odpowiedniej dawki botoksu odpowiednio osłabia mięśnie, dzięki czemu ich siła nacisku na szczękę ulega zmniejszeniu. Aby całkowicie pozbyć się problemu jakim jest bruksizm, niezbędne jest wykonanie co najmniej dwóch zabiegów. Dodatkowo, zaleca się powtarzać iniekcję raz na kilka miesięcy celem uniknięcia nawrotu choroby.

  Umów wizytę Rezwerwacja online
  Zadzwoń Zadzwoń

  DLA KOGO PRZEZNACZONY JEST ZABIEG? DLA KOGO PRZEZNACZONY JEST ZABIEG?

  Leczenie bruksizmu jest niezwykle trudne. Jako że przyczyny powstawania tej choroby nie są do końca znane, do tej pory nie udało się opracować skutecznej terapii mającej na celu zapobieganie zgrzytaniu zębów. Zmiany zgryzu czy ubytki zębów powstałe na skutek bruksizmu można wyeliminować podczas wizyty u stomatologa. Prezentowany przez nas zabieg pozwala pozbyć się samej dolegliwości, a dokładnie zmniejszyć napięcie mięśni, które w dużym stopniu odpowiada za niekontrolowane zaciskanie się szczęki. Na wizytę w Instytucie J’adore winni zdecydować się wszyscy – zarówno kobiety jak i mężczyźni, niezależnie od wieku – którzy pragną szybko i skutecznie pozbyć się nocnej dolegliwości. Zabieg dedykowany jest osobom, w przypadku których leczenie farmakologiczne nie przyniosło pożądanych efektów.

  Umów wizytę Rezwerwacja online
  Zadzwoń Zadzwoń

  WSKAZANIA WSKAZANIA

  Na leczenie bruksizmu winni zgłosić się wszyscy, którzy zaobserwowali u siebie niekontrolowane objawy choroby – mocne zaciskanie się ust, zgrzytanie zębami, tarcie zębami, uszkodzenia powierzchni żujących oraz siecznych zębów, złamania zębów powstałe w czasie snu etc. Jeśli chodzi o wskazania do wizyty w naszym Instytucie, nie sposób pominąć nieefektywność innych działań, mających na celu zahamowanie rozwoju choroby.

  Umów wizytę Rezwerwacja online
  Zadzwoń Zadzwoń

  PRZECIWSKAZANIA PRZECIWSKAZANIA

  Zabiegi przeprowadzane w Instytucie J’adore są całkowicie bezpieczne dla zdrowia. W przypadku botoksu istnieje jednak kilka przeciwskazań, których należy bezwzględnie przestrzegać. Z terapii botoksem nie powinny korzystać kobiety w ciąży oraz matki karmiące. Leczenie bruksizmu w naszym Salonie nie jest wskazane w przypadku osób mających problemy z układem sercowo-naczyniowym bądź przewlekłymi chorobami autoimmunologicznymi. Wśród przeciwskazań wymienić należy uczulenie na albumie ludzką, chorobę Alzheimer oraz uczulenie na którykolwiek składnik botuliny. Zabrania się łączenia botoksu z wybranymi środkami farmakologicznymi, w tym z: lekami przeciwbólowymi, lekami rozrzedzającymi krew, antybiotykami oraz lekami na spastyczność.

  Umów wizytę Rezwerwacja online
  Zadzwoń Zadzwoń

  REJONY ZABIEGOWE REJONY ZABIEGOWE

  Rejony zabiegowe:

  • Twarz – dokładnie mięśnie żuchwy (po obu stronach).
  Umów wizytę Rezwerwacja online
  Zadzwoń Zadzwoń

  JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ? JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?

  Instytut J’adore nie wymaga specjalnego przygotowania się Pacjenta do zabiegu leczenia bruksizmu. Przed rozpoczęciem terapii nie jest konieczna wizyta u lekarza bądź specjalisty. Bezpośrednio przed iniekcją specjalista Salonu przygotuje miejsce zabiegu poprzez jego dokładną dezynfekcję. Dodatkowo, zabieg leczenia bruksizmu wykonywany jest ze znieczuleniem.

  Umów wizytę Rezwerwacja online
  Zadzwoń Zadzwoń

  NAJCZĘSTSZE PYTANIA NAJCZĘSTSZE PYTANIA

  • Jakie czynniki wpływają na bruksizm?

  Tak jak wspomniano na wstępie mogą być to uwarunkowania genetyczne, wady jamy ustnej oraz zgryzu, a także zmiany w stawach skroniowo-żuchwowych. Na bruksizm wpływają również przewlekły stres, nerwica, ogólne pogorszenie się stanu zdrowia, a także wzrost aktywności bioelektrycznej w czasie snu.

  • Jak długo trwa zabieg leczenia bruksizmu?

  Zabiegi leczenia bruksizmu przeprowadzane w Instytucie J’adore są stosunkowo krótkie. Sama iniekcja podskórna nie trwa dłużej niż kilkanaście minut

  • Po jakim czasie zauważymy pierwsze efekty zabiegu?

  Wbrew powszechnej opinii, pierwsze efekty zabiegu nie są widoczne od razu po jego zakończeniu, lecz na drugi dzień. Po 12 – 24 godzinach Pacjent odczuwa osłabienie mięśni żuchwy, co przekłada się na zmniejszenie ich siły nacisku bezpośrednio na szczękę. Oczywiście, aby całkowicie wyeliminować dolegliwość jaką jest bruksizm, niezbędne jest wykonanie co najmniej dwóch zabiegów oraz regularne wykonywanie tzn. zabiegu przypominającego (co kilka miesięcy).

  • Jakie są możliwe skutki uboczne leczenia bruksizmu botoksem?

  Skutki uboczne związane z zastosowaniem botoksu przy leczeniu bruksizmu są niezwykle rzadkie. Sam zabieg może być dla Pacjenta niekomfortowy ze względu na konieczność iniekcji. Dodatkowo, przez 24 godziny po wyjściu z Salonu możliwe jest wystąpienie opuchlizny twarzy, zasinienia bądź zaczerwienienia.

  Umów wizytę Rezwerwacja online
  Zadzwoń Zadzwoń

  Specjaliści J’ADORE INSTYTUT

  Zobacz
  inne zabiegi

  J’adore world

  Nasz salon kosmetyczny mieści się w ścisłym centrum Warszawy Studio urody J`adore Instytut został stworzony z myślą właśnie o Tobie! Zapraszamy do skorzystania z szeregu zabiegów kosmetycznych, fryzjerskich czy z zakresu medycyny estetycznej i laseroterapii. Nasz gabinet urody w Warszawie to połączenie profesjonalizmu i wyjątkowej atmosfery. Poznaj nasz salon kosmetyczny Warszawa . Umów wizytę 

  Salon kosmetyczny warszawa - Kosmetyczka Warszawa - Klinika Medycyny estetycznej Warszawa - Gabinet Kosmetyczny Warszawa Wola - depilacja laserowa warszawa - medycyna estetyczna warszawa

  Sprawdź