Mikrodermabrazja jest jednym z najpopularniejszych zabiegów, jakie wykonuje się w salonach urody. Seria zabiegów wystarczy, by zlikwidować drobne zmarszczki ale przede wszystkim dogłębnie oczyścić oraz odświeżyć cerę. Okazuje się jednak, że chociaż jest to zabieg w pełni bezpieczny, to nie wszyscy mogą korzystać z jego dobrodziejstw. Dowiedz się, na czym polega mikrodermabrazja diamentowa, jakie daje efekty i jakie są przeciwwskazania do wykonywania takiego zabiegu już teraz. 

Mikrodermabrazja diamentowa – na czym polega? 

Mikrodermabrazja to nic innego, jak peeling mechaniczny, którego działaniem jest złuszczanie martwego naskórka, a tym samym dogłębne oczyszczanie skóry. Zabieg trwa około 30 minut
i przeprowadza się go przy wykorzystaniu specjalnego urządzenia z diamentową głowicą. To ona złuszcza tkankę skórną i usuwa martwy naskórek. Dzięki temu cera staje się nie tylko czysta, ale
i gładka. W efekcie spłyceniu ulegają drobne zmarszczki, a zaskórniki znikają. 

Mikrodermabrazja diamentowa jest zabiegiem bezbolesnym, nie wymaga też specjalnego przygotowania. To zabieg, który jest polecany praktycznie bez względu na typ cery, chociaż najbardziej dedykowany jest właścicielom cery tłustej, z tendencją do trądziku, z rozszerzonymi porami oraz z przebarwieniami. W przypadku wystąpienia przeciwwskazań istnieje możliwość wykonania zabiegu mikrodermabrazji tylko na wybranej partii twarzy (np. na czole).

mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja diamentowa – na jakie efekty można liczyć? 

Korzystne efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, natomiast te optymalne mikrodermabrazja diamentowa daje po serii co najmniej kilku, wykonywanych w równych odstępach czasu.
O ilości i częstotliwości wykonywanych zabiegów może decydować tylko specjalista, biorąc pod uwagę indywidualne preferencje i potrzeby klienta. 

Wiadomo na pewno, że mikrodermabrazja diamentowa jest zabiegiem bezpiecznym, jeśli tylko jest odpowiednio wykonana, nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Można za to liczyć na dogłębne doczyszczenie skóry, jej odżywienie, rozjaśnienie, spłycenie zmarszczek czy likwidację przebarwień. 

Doskonałe rezultaty osiąga się też poprzez połączenie zabiegów z zakresu mikrodermabrazji diamentowej z peelingami chemicznymi, peelingiem kawitacyjnym czy maskami i serum witaminowym – po złuszczeniu martwego naskórka korzystne składniki wpływające na regenerację skóry wnikają w naskórek jeszcze dogłębniej.

Kto nie może poddać się zabiegom? 

Chociaż zalet mikrodermabrazji diamentowej jest wiele, to nie wszyscy mogą korzystać z jej dobrodziejstw. Okazuje się, że istnieją  przeciwwskazania do wykonywania tego rodzaju zabiegu. 

Mikrodermabrazja diamentowa nie może być wykonana przede wszystkim osobom, które borykają się z chorobą onkologiczną, największym przeciwwskazaniem jest nowotwór skóry. Przeciwwskazaniem są też choroby skóry, takie jak bielactwo, trądzik różowaty bądź łuszczyca, ale też tendencja do pękających naczynek, aktywna opryszczka i teleangientazje. Zabieg należy odwołać w przypadku skóry podrażnionej, ze zmianami alergicznymi, stanami zapalnymi, otwartymi ranami. Co ważne, skóra bezpośrednio przed zabiegiem nie powinna być opalana. 

Osoby, które nie mogą zdecydować się na mikrodermabrazję diamentową, mogą jednak korzystać z innych profesjonalnych zabiegów o podobnym działaniu. Tym, których cera jest wrażliwa
i zbytnio podatna na podrażnienia zaleca się na przykład zastąpienie mikrodermabrazji diamentowej peelingiem kawitacyjnym. Na szczęście Kosmetologia posiada w swoich zasobach wiele zbliżonych w swojej efektywności terapii.

Przed wykonaniem mikrodermabrazji diamentowej czy każdego innego zabiegu w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, konieczna jest konsultacja ze specjalistą. To on powinien dobrać zabiegi, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby oraz stan skóry pacjenta. W razie występowania  przeciwwskazań doświadczony kosmetolog zawsze proponuje zabieg alternatywny, maksymalnie zbliżony w działaniu do zabiegu którego nie można wykonać z uwagi na przeciwwskazania. W trakcie konsultacji przedzabiegowej fachowiec przedstawia osobie zainteresowanej cały przebieg zabiegu, opisuje działanie oraz spodziewane efekty. Tylko pełna wiedza w zakresie konkretnych zabiegów może przyczynić się do podjęcia najlepszej decyzji.

Chcesz dokonać rezerwacji na dowolny zabieg? Skorzystaj z możliwości rezerwacji 24h/7!