Pedicure hybrydowy zdobywa coraz większą popularność. Panie chcą cieszyć się zadbanymi stopami nie tylko w okresie wakacyjnym, ale przez cały rok. Wizyta u stylistki paznokci zapewni trwały pedicure, a przede wszystkim kompleksową pielęgnację stóp przy zachowaniu najwyższych standardów higieny i sterylności. Poznaj zalety profesjonalnie wykonanej hybrydy, którą możesz wykonywać nie tylko na dłoniach ale również również na paznokciach stóp.

Czym jest pedicure hybrydowy?

Pedicure hybrydowy to technika, która zapewnia długotrwałe efekty malowania paznokci u stóp. Dzięki profesjonalnym umiejętnościom stylistki paznokci, specjalnej lampie oraz lakierom, możemy cieszyć się pięknym kolorem paznokci przez co najmniej kilka tygodni.

Pedicure hybrydowy – główne zalety

Przede wszystkim pedicure hybrydowy wykonywany jest przez profesjonalną stylistkę paznokci. Zabieg kosmetyczny trwa maksymalnie 2 godziny i wystarcza na kilka tygodni. Odpowiednio przygotowana stopa oraz płytka paznokcia zapewnia idealny wygląd stóp na długi czas bez jakichkolwiek defektów. Kolory hybrydowych lakierów są zróżnicowane, za każdym razem można cieszyć się innym designem stóp.  Warto również dodać, że zabieg wykonywany jest przy zachowaniu pełnej staranności ale przede wszystkim sterylności, gdyż narzędzia są sterylizowane po każdym przeprowadzonym zabiegu co jest dodatkowym atutem przeważającym nad jakością pedicure domowego a salonowego. 

pedicure hybrydowy

 

Jak wykonywany jest pedicure hybrydowy?

Zabieg, który wykonuje doświadczona stylistka, obejmuje dokładne opracowanie zarówno paznokci jaki całych stóp. Jest to kompleksowa pielęgnacja obejmująca usunięcie skórek oraz zrogowaciałego naskórka na piętach. Standardem jest więc frezowanie. Pedicure można wzbogacić o wersję SPA czyli parafinę i odżywczą maskę, zabiegi sprawią że stopy będą miękkie oraz nawilżone.

Sam pedicure wykonywany jest powtarzalnym schematem, niemniej jednak technika wykonania zawsze wymaga precyzji. Przebieg zabiegu w kilku krokach:

  1. Opracowanie płytki paznokcia wraz ze skórkami.
  2. Przygotowanie paznokci (poprzez nałożenie specjalnych preparatów, które ułatwią nałożenie trwałych produktów)
  3. Na płytkę paznokci nakładana jest baza, która utrwalana jest pod lampą.
  4. Na utwardzoną bazę nakłada się dwie warstwy ostatecznego lakieru, a każda z nich, każdorazowo również utwardzana jest pod lampą.
  5. Końcowa warstwa to tzw. top coat, który utrwala lakier i nadaje mu połysk. Ta warstwa również trafia pod lampę.
  6. Ostatnim etapem jest nałożenie odżywki na skórki.

Paznokcie gotowe!

Zabieg należy powtórzyć w momencie pojawiania się „odrostów”, lakier powinien być usunięty z płytki maksymalnie po miesiącu – dzięki temu naturalna płytka nie ulega trwałym uszkodzeniom. Co ważne, hybryda powinna zostać usunięta również przez wykwalifikowane stylistki, ponieważ samodzielne „odrywanie” lakieru hybrydowego może znacznie uszkodzić paznokcie.

pedicure hybrydowy

 

Efekty, na jakie możesz liczyć

Paznokcie u stóp wyglądają idealnie przez nawet  4 tygodnie. Do wyboru są różne wzory hybrydowego pedicure. Dzięki temu możesz zmieniać nie tylko kolor paznokci, ale cieszyć się też różnymi motywami ozdobnymi. Co ciekawe, w dziedzinie pedicure również panują trendy. Doświadczona stylistka podpowie Ci, jaki wzór/ kolor wybrać, by Twoje stopy zachwycały, zgodnie z obowiązującymi kanonami mody.

Pedicure hybrydowyo szczędza Twój czas i wysiłek, jaki musiałabyś włożyć w samodzielne malowanie paznokci. Utwardzany lakier nie odpryskuje, nie bladnie, nie ściera się. Jest idealny przez kilka tygodni bez względu na to, z jakimi czynnikami styczność mają Twoje stopy. Jest to bardzo trwała wersja pedicure, idealna na przykład na urlop – biorąc pod uwagę że kontakt z piaskiem i wodą szybko niszczy tradycyjny pedicure. Podczas urlopu, czy ważnych wydarzeń nie chcesz przecież tracić czasu na ciągłe malowanie paznokci. Postaw na pedicure hybrydowy i ciesz się pełną swobodą.