Stopy to bardzo ważna część naszego ciała. Prowadzą nas one po różnych ścieżkach i pozwalają na odkrywanie nowych rzeczy. Świadomość dotycząca pielęgnacji stóp zwiększa się z każdym rokiem, a rynek zapełnia się wieloma produktami pielęgnacyjnymi. Jednakże, w wielu przypadkach paznokcie u stóp są pomijane podczas pielęgnacji i pozostają niewypielęgnowane oraz słabe.

Paznokcie to nie tylko manicure…

Jeśli usłyszymy słowo „paznokcie” to prawdopodobnie skojarzy się ono nam z paznokciami u dłoni. Nic w tym złego, jest to raczej normalne w dobie wszechobecnego manicure hybrydowego lub żelowego. Praktycznie co druga kobieta na ulicy ma dobrze wypielęgnowane paznokcie u dłoni. Jest to naprawdę zdumiewające! Faktem wartym uwagi jest to, iż nasze dłonie odsłonięte są przez cały rok i dzięki temu możemy zaprezentować innym swój manicure. My sami również czujemy się pewniej ze świadomością zadbanych dłoni oraz paznokci. W przypadku naszych stóp, odsłaniamy je przeważnie tylko latem. Podczas innych pór roku chowamy je w butach oraz skarpetach. Statystycznie, latem wykonuje się najwięcej zabiegów pedicure.

Czym właściwie jest pedicure?

Pedicure to zabieg pielęgnacyjny, poprawiający estetykę i komfort stóp. Złuszczany jest zrogowaciały naskórek, skracana płytka paznokciowa oraz usuwane są nieestetyczne skórki wokół paznokcia. Warto wspomnieć o tym, iż przeważnie zabieg pedicure jest tańszy od manicure w sezonie jesienno-zimowym! Stopy to część ciała, do której niektórzy czują pewnego rodzaju obrzydzenie i nie chcą ukazywać ich innym osobom. Spokojnie, kosmetyczki wykonujące zabieg są profesjonalistkami i nie zwrócą uwagi na rozmiar bądź kształt Twojej stopy. Najważniejsze jest to, aby przed zabiegiem dobrze umyć stopy i je nawilżyć czyli w skrócie: odpowiednio przeprowadzić pielęgnacje stóp w zaciszu domowym.

Pedicure

Odpowiedni pedicure ochroni Twoje paznokcie

Systematyczny pedicure konieczny jest w przypadku nadmiernego rogowacenia stóp, które charakteryzuje się suchymi oraz szorstkimi stopami. Jest to schorzenie o podłożu genetycznym, dlatego należy bacznie obserwować zarówno swoje stopy jak i stopy najbliższych. Nadmierne rogowacenia stóp mogą pojawić się już w latach młodzieńczych. Statystycznie, schorzenie to dotyka jedną na 100 tysięcy osób. Warto jednak dmuchać na zimne i ustalić sobie pewną pielęgnację stóp, która w odpowiedni sposób je nawilży i złagodzi lekkie zrogowacenia, które pojawiają się u wielu osób. Kolejną dolegliwością, którą może złagodzić systematyczny pedicure są nadmiernie pogrubione paznokcie. Nie utrudnia to życia tak mocno jak rogowacenia stóp, lecz często wpędza to w kompleksy osoby posiadające taki typ paznokcia. Co ciekawe, nie jest on takim rzadkim typem i wiele osób boryka się z taką słabością. W udręce na pomoc przychodzi zabieg pedicure oraz fachowa praca kosmetyczki. Ciężko w to uwierzyć, lecz problem może zniknąć w mgnieniu sekundy podczas zabiegu. Wystarczy dobrze i świadomie przypiłować pytkę paznokcia aby osiągnąć odpowiednią grubość. Warto też zaznaczyć, że płytka nie może być zbyt cienka dlatego nie zaleca się osobom z taką płytką wykonywania pedicure oraz manicure systematycznie!

Jaki rodzaj pedicure poprawi kondycję moich paznokci?

Najpopularniejszymi rodzajami zabiegu pedicure są: pedicure hybrydowy, klasyczny oraz japoński. Dobór zabiegu zależy od tego, jakie masz oczekiwania. Zaczynając od pedicure hybrydowego warto wspomnieć o tym, iż nie jest on dla każdego. Jeśli ktoś ma bardzo wrażliwą skórę wokół paznokci lub ultra cienką płytkę powinien odpuścić sobie ten zabieg i pójść na pedicure klasyczny, który jest zdecydowanie mniej inwazyjny dla tego typu osób. Hybrydowa opcja świetnie sprawi się dla osób, które skarżą się na łamliwe paznokcie, szybko zmywający się lakier i nieestetyczny wygląd stóp. Zabieg sprawi, że przestaną martwić się o wygląd swoich stóp i będą mogły poczuć się pewnie w swoim ciele. Wcześniej wspomniany pedicure klasyczny to zwykłe malowanie paznokci lakierem, wraz z nadaniem ich kształtu i wycinaniem skórek. Często w ramach zabiegu wykonuje się kąpiel rozmiękczająco-odświeżającą oraz pełną pielęgnację wraz z usuwaniem zrogowaciałego naskórka. Pedicure japoński to istna przyjemność. Podczas zabiegu usuwa się wszelkie zrogowaciałe części naskórka frezarką. Urządzeniem tym usuwa się również skórki wokół paznokcia. Następnie paznokciom nadaje się odpowiedni kształt i maluje lakierem klasycznym, hybrydowym lub odżywką.

Pedicure

Ciekawostka dla zabieganych

Należy podkreślić fakt, iż po zabiegu pedicure hybrydowego bądź japońskiego można od razu założyć obuwie. W przypadku klasycznej wersji zabiegu trzeba odczekać około 30 minut aby stylizacja utrwaliła się na płytce paznokcia. Każda kosmetyczka powinna poinformować o tym swoich klientów, zwłaszcza podczas okresu jesienno-zimowego!

Gdzie najlepiej wykonać zabieg pedicure?

Największe miasta w Polsce takie jak Warszawa lub Kraków mają wiele salonów, w których pracują naprawdę dobrze wyszkolone osoby, które są na właściwym miejscu. Jednakże, warto polecić miejsce J’adore Instytut, które pojawia się zarówno w stolicy jak i w Krakowie. Wiele osób ceni sobie usługi wykonywane właśnie w tym salonie. Mają oni szeroki wachlarz przeróżnych zabiegów w bardzo korzystnych cenach. Naprawdę warto zadbać o wygląd i zdrowie swoich stóp w towarzystwie profesjonalistów.