WarszawaŻelazna 59WarszawaMińska 29AKrakówKarmelicka 45Warszawa · Kraków

Fraksjonert mesoterapi / Dermapen — behandling i J'adore InstytutBehandling i salongen J'adore
Nålenes dybde stiller vi inn etter sonen — én på pannen, én under øyetBehandlingsrom · Warszawa og Kraków

ANSIKTSKOSMETOLOGI

Glattere, tettere hud
takket være mikronåler

Mikronålemesoterapi (Dermapen), også kalt fraksjonell mesoterapi, innebærer at det utføres kontrollerte mikronålinger i huden. Behandlingen brukes ved aknearr, utvidede porer, fine rynker og ujevn hudtekstur.

Valget av behandling og parametrene avgjøres av kosmetologen etter konsultasjonen; hudens reaksjon er individuell. Nedenfor finner du informasjon om besøket, hudpleien og bestilling.

  • Aknearr
  • Utvidede porer
  • Fine rynker og tap av fasthet
  • Pigmentforandringer og ujevn hudtone
  • Grå, sliten hud
  • Aldersrelaterte hudforandringer
  • Strekkmerker og arr etter skader
  • Ulike hudfototyper

Antall behandlinger og intervallene mellom besøkene fastsettes av spesialisten etter en vurdering av huden. Planen avhenger av området, typen forandringer og hudens individuelle reaksjon.

Avtal time
Tid
omtrent en time (inkludert tid til bedøvelse)
Resultat
hudens reaksjon og den videre planen for besøk er individuell
Regenerering
1–2 dager med rødhet (ved dypere stikk — opptil flere dager)
Serie
Antall behandlinger og intervallene mellom besøkene fastsettes av spesialisten etter en vurdering av huden. Planen avhenger av området, typen forandringer og hudens individuelle reaksjon.
Utfører
erfaren kosmetolog

Hvordan den virker

Hvordan det egentlig virker

Dermapen er en pennelignende enhet med en steril engangspatron med mikronåler. Under behandlingen utfører den kontrollerte mikrostikk. Kosmetologen tilpasser arbeidsdybden til området og vurderingen av huden under konsultasjonen.

Betegnelsen fraksjonell mesoterapi viser her til mikronåling av huden. Besøket omfatter også valg av serum og hudpleie. Valget bør drøftes med kosmetologen, med tanke på hudens sensitivitet og tidligere behandlinger.

Tre hudlag i snitt: epidermis på overflaten, under det dermis, dypest underhuden. Mikronålene passerer gjennom epidermis og avslutter ferden i dermis, der de åpner et nett av mikrokanaler. Kosmetologen tilpasser nålenes lengde etter område og hudens tilstand.
  1. Epidermislaget der mikrokanalene dannes
  2. Lærhudnivået der fibroblastene arbeider
  3. Underhuddypere enn mikronålene rekker

Før besøket: betegnelsene «mikronålemesoterapi» og «fraksjonell mesoterapi» forekommer i beskrivelsene av Dermapen. På konsultasjonen er det lurt å bekrefte omfanget av den planlagte behandlingen.

For hvem

Hvem passer behandlingen for

  1. Aknearrtypen og dybden av arrene krever en vurdering på konsultasjonen.
  2. Utvidede porerogså i T-sonen; valget av behandling avhenger av hudens tilstand.
  3. Fine rynker og tap av fasthetområdene drøftes under konsultasjonen.
  4. Pigmentforandringer og ujevn hudtonefør valget av behandling vurderer kosmetologen huden.
  5. Grå, sliten huddet er også verdt å drøfte den tidligere hudpleien.
  6. Aldersrelaterte hudforandringerplanen for besøkene tilpasses individuelt.
  7. Strekkmerker og arr etter skaderen vurdering av huden avgjør om behandlingen er mulig.
  8. Ulike hudfototyperhudtonen er ett av elementene i kvalifiseringen; hudens reaksjon er individuell.

Dameavdeling og herreavdeling

Hva som er forskjellen

For henne

Mikronålemesoterapi ved arr og ujevn hudtekstur

Under konsultasjonen for kvinner diskuterer vi aknearr, porer, hudtone og hudens fasthet. Kosmetologen vurderer om mikronålemesoterapi er egnet, og fastsetter omfanget av konsultasjonen.

Hva vi jobber med

  1. arr etter akne, utvidede porer, fine rynker;
  2. hyperpigmentering og ujevn hudtone;
  3. aldersrelaterte hudforandringer;
  4. planlegging av andre behandlinger etter individuell konsultasjon.
For ham

Mikronålemesoterapi hos menn — vurdering av huden

Under konsultasjonen for menn vurderer kosmetologen arr, porer og hudens tilstand, og tar også hensyn til barbering og daglig hudpleie. På dette grunnlaget velges parametere og plan for konsultasjoner.

Hva vi jobber med

  1. aknearr — kosmetologen vurderer type og dybde;
  2. utvidede porer og talgproduksjon i T-sonen;
  3. postinflammatoriske pigmentflekker — også etter inngrodde hår fra barbering;
  4. aldersrelaterte endringer i hudens fasthet og tekstur.

Behandlingens omfang: mikronåling kan også brukes ved strekkmerker og arr etter skader. Kosmetologen avgjør etter konsultasjon om det kan utføres i det aktuelle området.

Dermapen, RF-mikronåler eller fraksjonert laser

Og hvem passer til hva

Dermapen, RF-mikronåling og fraksjonell laser skiller seg i arbeidsmåte og tilhelingsforløp. Valget av metode avgjøres av vurdering av huden og kontraindikasjoner.

  1. Dermapen

    mekaniske mikrostikk + serum

    • arr og utvidede porer — etter vurdering av huden
    • fototype tas med i vurderingen
    • individuell tilhelingstid

    type og dybde av arr krever konsultasjon

  2. RF-mikronåler

    nåler + RF-energi (varme)

    • mikronåling med radiofrekvensenergi
    • arr og slapphet — temaer for konsultasjon
    • parametere tilpasses individuelt

    omfanget av behandlingen og tilhelingstiden gjennomgår spesialisten

  3. Fraksjonert laser

    termiske mikrosøyler

    • arr — etter spesialistens vurdering
    • fotoaldring og rynker — temaer for konsultasjon
    • kvalifisering med hensyn til fototype

    regenereringstid og risiko gjennomgår spesialisten

Fra kosmetologens klinikk

Vi velger ikke metode utelukkende basert på navnet på problemet. Konsultasjonen omfatter vurdering av huden, sykehistorie og gjennomgang av muligheter for å planlegge regenerering.

Sikkerhet

Hva du bør spørre om før konsultasjonen

Før mikronåling er det lurt å spørre om kvalifikasjonene til den som utfører behandlingen, steriliteten til kartridžen og valg av hudpleie. Disse spørsmålene diskuterer vi under konsultasjonen.

  1. Hvem som utfører det

    Hos J'adore ledes behandlingen av en erfaren kosmetolog som vurderer arrtypen og fototypen, velger nåledybde, serum og antall behandlinger. Dette er kunnskap, ikke «å kjøre en penn over ansiktet».

  2. Engangs, sterilt kassett

    Nålene kommer i kontakt med blod og lymfe — kassetten må være ny, til engangsbruk og åpnes foran deg. Et delt hode er en uakseptabel infeksjonsrisiko.

  3. Valg av serum

    Spør om sammensetningen og opprinnelsen til produktet som brukes. Valget tar hensyn til hudens tilstand og informasjon fra konsultasjonen.

Kvalifikasjoner og hygiene ved behandlingen · Kartridžen skal være steril og til engangsbruk. Før behandlingen kan du spørre om kosmetologens kvalifikasjoner, serumet som brukes, forløpet av konsultasjonen og råd etter mikronåling.

Kontraindikasjoner og når behandlingen bør utsettes

Kontraindikasjoner og når behandlingen bør utsettes

Dette er en behandling med brudd i hudens kontinuitet (mikrostikk) — derfor er noen kontraindikasjoner absolutte, og andre midlertidige: da utsetter vi rett og slett behandlingen til situasjonen er over.

Vi utfører ikke
  • Graviditet og amming
  • Aktiv herpes — også et annet sted enn behandlingsområdet, ikke bare på huden som behandles (f.eks. på leppene eller i nesen). Mikrostikk kan spre eller aktivere den — vi utsetter til full tilheling; ved tilbakefall kan spesialisten anbefale antiviral profylakse.
  • Aktiv inflammatorisk akne i behandlingsområdet — kviser, purulente og inflammatoriske lesjoner; behandlingen utføres først etter at det har roet seg (eller utenfor det aktive området).
  • Tendens til arrdannelse (keloidar) — og hypertrofiske arr.
  • Medisiner du bruker og nylig avsluttede kurer — informer om dem under konsultasjonen; de kan ha betydning for kvalifisering og tidspunkt for behandlingen.
  • Aktiv infeksjon eller betennelsestilstand i huden — i behandlingsområdet, feber, generell infeksjon — vi venter til du er frisk.
  • Diabetes med svekket sårtilheling — og andre tilstander som hemmer sårheling.
  • Koagulasjonsforstyrrelser / blodfortynnende medisiner — samt allergi mot ingrediensene i serumet eller bedøvelsesmiddelet — krever vurdering på konsultasjon.

Fra kosmetologens klinikk

Det mest undervurderte problemet er herpes. Kunder sier «jeg har det bare på leppene, og vi behandler kinnene — det har ingenting å si». Det har noe å si: aktivt virus ved hudenålstikk er en reell risiko for spredning, uavhengig av hvor det dukket opp. Det er bedre å utsette noen dager og utføre behandlingen på frisk hud.

Dette er ikke en fullstendig liste — dine medisiner, hudsykdommer, fototype og tidligere behandlinger går vi gjennom individuelt på konsultasjonen.

Forløp

Slik foregår besøket

  1. Fraksjonert mesoterapi / Dermapen — behandling i J'adore Instytut — Konsultasjon og hudanalyse

    Konsultasjon og hudanalyse

    kosmetologen vurderer problemet (arr, porer, hudtone), fototype og forventninger, velger nåledybde og serum og utelukker kontraindikasjoner.

  2. Fraksjonert mesoterapi / Dermapen — behandling i J'adore Instytut — Fjerning av sminke og rens

    Fjerning av sminke og rens

    forberedelse av huden til behandlingen.

  3. Fraksjonert mesoterapi / Dermapen — behandling i J'adore Instytut — Forberedelse til mikronåling

    Forberedelse til mikronåling

    gjennomgang av hvordan behandlingen oppleves og individuelle råd.

  4. Fraksjonert mesoterapi / Dermapen — behandling i J'adore Instytut — Mikronåling med Dermapen

    Mikronåling med Dermapen

    apparatet føres over utvalgte områder; opplevelsen er individuell.

  5. Fraksjonert mesoterapi / Dermapen — behandling i J'adore Instytut — Påføring av serum

    Påføring av serum

    i samsvar med planen som ble fastsatt under konsultasjonen.

  6. Maske og råd

    avslutning av konsultasjonen og gjennomgang av hudpleie for de neste dagene.

Huden etter behandlingen

Hva du kan forvente

Etter mikronåling kan det oppstå rødhet, hevelse eller en strammende følelse. Intensiteten og varigheten av disse reaksjonene er individuell. Forløpet og hudpleien gjennomgår kosmetologen under konsultasjonen.

  1. Faza 1.dag 0rødhet som etter sol, lett hevelse — reaksjonen som starter tilhelingen
  2. Faza 2.1–2 dagermulig rødhet og strammende følelse; forløpet er individuelt
  3. Faza 3.3–5 dagermulig lett flassing og normalisering av huden
  4. Faza 4.4–8 ukertidspunkt for hudvurdering og videre plan for konsultasjoner fastsettes av kosmetologen
Før behandlingen gjennomgår vi tilhelingstid og begrensninger ved mikronåling. Ved en bekymringsfull hudreaksjon, kontakt klinikken.
Fra kosmetologens klinikk

Portefølje

Bilder fra instituttet

Dokumentasjon av arbeidet vårt — stedet der vi publiserer behandlingsbilder og, etter sesjoner, resultater.

Video fra behandlingsrommet
01Mikronåling, herreområdeEget arbeid · J’adore Instytut
Video fra behandlingsrommet
02Mikronåling av ansiktet — arbeid med håndstykketEget arbeid · J’adore Instytut
01 / 02

Dokumentasjon av resultater — under utarbeidelse. Vi publiserer bilder av kunder kun med deres samtykke.

Mulige hudreaksjoner etter behandlingen

  • rødhet og varmefølelse — «som etter soling», sterkest det første døgnet;
  • lett hevelse og en følelse av stram hud i 1–2 dager;
  • lett flassing rundt dag 2–5, når huden fornyer seg.

Hudens reaksjon er individuell. Omfanget av mulige forandringer og begrensninger ved behandlingen gjennomgår spesialisten under konsultasjonen. Antall behandlinger og intervaller mellom konsultasjoner fastsettes av spesialisten etter vurdering av huden. Planen avhenger av området, typen forandringer og individuell hudreaksjon.

Dermapen og livsstilen din

Hva og når det er greit

Etter mikronåling kan huden være sensitiv. Råd om hygiene, solbeskyttelse og tilbakevending til daglige aktiviteter får du under konsultasjonen.

  1. Sminke

    hopp over ~24 t

    Det første døgnet har huden åpne mikrokanaler — vi utsetter sminke i ca. 24 timer, for ikke å føre irritasjon eller bakterier inn i de tilhelende stikkene.

  2. Sol og solarium

    unngå + SPF 50+

    Dette er avgjørende: etter Dermapen er huden følsom for UV, og sol kan gi pigmentflekker. Solarium utgår, og SPF 50+ bruker vi daglig i min. 4 uker.

  3. Badstue og varmt bad

    48 t pause

    Høy temperatur forsterker rødhet og hevelse og fremmer bakterievekst. Badstue og hammam utsetter vi i ca. 2 dager.

  4. Basseng og badeanlegg

    min. 48 t

    Klorert eller ufiltrert vann med åpne mikrokanaler er en risiko for irritasjon og infeksjon — basseng, jacuzzi og sjø utsetter vi i noen dager.

  5. Peeling og hjemmekosyrer

    pause ~én uke

    AHA/BHA og sterke peelinger legger vi bort i ca. én uke — i denne tiden skal huden tilheles, ikke skrelles ytterligere.

  6. Retinol

    pause ~én uke

    Tilbakevending til retinol og andre aktive hudpleieprodukter bør diskuteres med spesialisten. Informer henne også om medisiner du bruker; bruken av dem krever individuell vurdering før behandlingen.

Fraksjonert mesoterapi / Dermapen

Vanlige spørsmål

  1. SpørsmålGjør Dermapen vondt?
    SvarOpplevelsen under mikronåling er individuell. Før timen bør du snakke med spesialisten om din sensitivitet og hvordan behandlingen utføres.
  2. SpørsmålHvor lenge varer behandlingen?
    SvarSett av omtrent en time i klinikken. Timen omfatter forberedelse av huden, mikronåling og avslutning av behandlingen.
  3. SpørsmålKan jeg gå på jobb rett etter behandlingen?
    SvarEtter behandlingen kan rødhet eller hevelse være synlig. Heletiden avhenger av behandlingsparametrene og hudens reaksjon. Snakk om planen for tilbakekomst til jobb under konsultasjonen.
  4. SpørsmålHva koster mikronålmesoterapi (Dermapen)?
    SvarDu finner gjeldende priser i prislisten på denne siden. Omfanget av timen diskuterer vi under konsultasjonen.
  5. SpørsmålHvordan ser huden ut etter mikronålmesoterapi?
    SvarDet kan oppstå rødhet, lett hevelse, en strammende følelse eller flassing. Intensiteten og varigheten av reaksjonene er individuelle.
  6. SpørsmålHvor kan jeg bestille Dermapen i Warszawa og Kraków?
    SvarWarszawa: Żelazna 59 og Mińska 29A; Kraków: Karmelicka 45. Du bestiller timen online med knappen på denne siden.
Har du flere spørsmål?Spør på konsultasjonen

Prisliste

Behandlingsvarianter

Sjekker ledige tider …

Start med konsultasjon

Resultatet varerhudens reaksjon og den videre planen for besøk er individuellJ’adore Instytut

Informasjonstekst. Beskrivelsen ovenfor er av pedagogisk karakter og erstatter ikke en konsultasjon. Dermapen (fraksjonert mesoterapi / mikronåling) er en kosmetologisk behandling — valg av behandling, nåledybde, serum, antall sesjoner i serien og eventuelle kontraindikasjoner avgjøres av kosmetolog/spesialist under en individuell konsultasjon.

Bestill time