Najskuteczniejsze sposoby na modelowanie sylwetki i jej wysmuklenie.

W obecnych czasach sporo uwagi przywiązujemy do swojego wyglądu i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu która kobieta nie chce posiadać pięknego, jędrnego i smukłego ciała? Oczywiście, aby to osiągnąć, najważniejsza jest odpowiednia dieta oraz aktywność fizyczna. Medycyna idzie jednak coraz bardziej do przodu. Marzysz o idealnej sylwetce i szukasz dodatkowej pomocy poza zdrowym stylem życia? Głowa do góry, istnieje naprawdę sporo zabiegów, które pomogą ci osiągnąć ten cel.

Zdrowa dieta i aktywność fizyczna

Najważniejsza jest odpowiednia zbilansowana dieta. Bez niej, cały efekt może nie wyglądać, aż tak dobrze, jakbyśmy chciały. Nie chodzi tutaj o katowanie się sałatkami bez smaku, rezygnowaniu z nabiału, mięsa czy pieczywa, a o znalezienie złotego środka. Tak naprawdę, jeśli chcemy się odchudzać, zrzucić zbędne kilogramy czy pozbyć się nadwagi, musimy wiedzieć, ile w ciągu dnia powinniśmy zjeść. Na początek oblicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne. Jest ono zależne od twojego wieku, wzrostu czy trybu życia (praca siedząca, praca w ruchu, sporty itp.). Od tego odejmij np. 200 kalorii, robiąc tzw. deficyt kaloryczny. To już tak naprawdę połowa sukcesu. Druga połowa to oczywiście zdrowe posiłki, cheat days, czyli dni w które pozwalasz sobie na coś zdrowego oraz sport, który sprawia ci radość, przyjemność, a dodatkowo pozwala spalić kalorie.

modelowanie sylwetki

Jeśli jednak chcesz sobie to zadanie nieco ułatwić i wspomóc swoją walkę o idealną figurę, mamy dla ciebie kilka rozwiązań. Na rynku obecnie znajdziesz sporo zabiegów czy technik wyszczuplających lub modelujących sylwetkę. Naprawdę warto z nich skorzystać. Musisz jednak wiedzieć, co jest warte twojej uwagi, a co nie. Właśnie dlatego, czytaj dalej i sama się przekonaj!

Zabiegi wyszczuplające i modelujące sylwetkę

Tak naprawdę najlepszym sposobem na pozbycie się niechcianego tłuszczyku czy nadwagi jest stosowanie technik kombinowanych i łączenie zabiegów między sobą. To na jakie zabiegi się zdecydujesz zależne jest już tylko i wyłącznie od ciebie, ale także i od tego, z czym masz problem. Przedstawimy ci kilka opcji i opowiemy co pomoże, na co i jak to wszystko wygląda.

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to nic innego jak metoda trwałego usuwania tłuszczu z określonych partii ciała. Na ten zabieg decydują się często osoby, które po zrzuceniu zbędnych kilogramów, zostały z nadmiarem skóry czy tkanki tłuszczowej. Często lipolizę iniekcyjną myli się z liposukcją, jednak nie jest to ten sam zabieg. Liposukcja to zabieg chirurgicznego usuwania tłuszczu, natomiast lipoliza iniekcyjna odbywa się bezinwazyjnie, bez żadnej operacji. Modelowanie sylwetki dzięki lipolizie jest bezpieczne.

Lipoliza w przeciwieństwie do liposukcji nie pozostawia zniekształceń na skórze. Ten zabieg trwa od 30 do 50 minut. Cienką igłą wstrzykuje się mieszaninę dwóch substancji: wyciągu z soi (fosfatydylocholiny) oraz soli żółciowej (deoksycholatu). Ampuła to np. ermastabilon lub dermaheal HL. Powoduje to uszkodzenie komórek tłuszczowych, a następnie rozpuszczenie ich. Organizm wydala luźne komórki tłuszczowe do 3 miesięcy po zabiegu. Ile zabiegów jest potrzebnych? Liczba zabiegów na jedno miejsce np. pośladek to ok. 4 zabiegi raz w miesiącu. Podczas jednej wizyty można wykonać lipolizę aż w czterech różnych miejscach.

modelowanie sylwetki

Kriolipoliza

Kriolipoliza to metoda, która polega na chłodzeniu tkanek tłuszczowych, co w rezultacie prowadzi do rozpadu. W tkankach następuje obniżenie ciepłoty, a to powoduje śmierć komórek tłuszczowych, jednocześnie nie odmrażając przy tym, żadnej innej części ciała. Zabieg ten jest krótki, bo trwa tylko godzinę. Nie trzeba wykonywać żadnych badań. Kriolipoliza wykonywana jest za pomocą specjalistycznego sprzętu. Aplikator jest próżniowy i zasysa tkankę. Podczas jednego zabiegu można wykonać aż do ośmiu partii ciała. Zabiegi powtarza się co 6 tygodni, aż do uzyskania efektu.

Redustim

ReduStim pozwala naprawdę na szokujące efekty. W ciągu dwóch tygodni twój rozmiar może zmniejszyć się nawet o dwa rozmiary! A to wszystko podczas dwunastu sesji. Ten zabieg poleca się u osób z dużą otyłością lub osób, które nie mogą ćwiczyć ze względu na np. problemy zdrowotne. ReduStim działa poprzez pole magnetyczne o bardzo niskiej częstotliwości. Osoba poddająca się zabiegu nie odczuwa żadnego bólu. Podczas sesji zostaje założony kombinezon na kończyny dolne, pas brzuszny oraz pasy na ramiona. ReduStim wykonuje się seriami po 10 lub 15 zabiegów co 2-3 dni. Zabieg umożliwia szybkie i skuteczne modelowanie sylwetki. Szczególnie okolic nóg i brzucha.

Karboksyterapia

Karboksyterapia polega na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. Gaz rozchodzi się w tkankach, naczynia krwionośne się rozszerzają, komórki są bardziej dotlenione, a to wszystko powoduje, że skóra wygląda znacznie lepiej. Dwutlenek węgla powoduje także rozpad tłuszczu, bo najczulsze na karboksyterapie są komórki tłuszczu. Błona komórkowa komórki tłuszczowej zostanie uszkodzona. Krążenie krwi i limfy działają sprawniej. Zabieg nie jest całkiem bezbolesny, jednak przynosi naprawdę dobre efekty.  Liczba zalecanych zabiegów to 10 spotkań co 2-3 dni.

modelowanie sylwetki

Endermologia

Endermologia to masaż podciśnieniowy. Świetnie radzi sobie z cellulitem, a także i modelowaniem sylwetki. Pobudza metabolizm, co prowadzi do eliminacji toksyn i tłuszczu z organizmu. Endermologia może być wykonywana także na twarzy. Zabieg odbywa się w specjalnym kombinezonie. Przylega on do ciała, więc maszyna nie ma bezpośredniego kontaktu ze skórą. Nie jest on bolesny. Wręcz przeciwnie. Wiele osób się relaksuje podczas endermologi. Dla idealnego efektu poleca się dziesięć zabiegów dwa razy w tygodniu.

Accent Alma Lasers

Zabieg Accent Alma Lasers polega na podgrzaniu tkanki tłuszczowej, za pomocą zaawansowanych technologi fal ultradźwiękowych z falami radiowymi mono i bipolarnymi. Fale ultradźwiękowe wprowadzają w drgania adipocyty doprowadzając do uszkodzenia ich błony. Trwa on około półtora godziny.

Storz Medical

Zabieg Storz Medical to silny zabieg ujędrniający, który wykorzystuje działanie fal akustycznych. Pozwala on na usunięcie cellulitu oraz miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej. Siła fal akustycznych stymuluje mechanicznie tkanki, przyspiesza metabolizm. Modelowanie sylwetki jest intensywne i wyjątkowo skuteczne. Cały zabieg Storz Medical trwa około 45 minut. Nie jest wymagane żadne znieczulenie. Poleca się wykonać dziesięć zabiegów w odstępie od 3-5 dni do uzyskania najlepszych efektów.

Jakie zabiegi wyszczuplające i modelujące sylwetkę wybrać i gdzie je wykonać?

Tak naprawdę, aby osiągnąć najlepsze rezultaty, warto połączyć kilka technik czy też zabiegów. Oczywiście, możesz poczytać o tym samodzielnie i wybrać to, co chcesz, jednak warto w tej kwestii doradzić się specjalisty. Źle wykonany zabieg czy źle dobrana metoda z pewnością nie przyniesie nic dobrego. Wszystkie powyżej opisane zabiegi, których celem jest modelowanie sylwetki możesz wykonać w naszym salonie kosmetycznym w Warszawie. Przyjdź do nas, a my zajmiemy się całą resztą!