Obecnie wiele kobiet boryka się z cellulitem. Należy podkreślić, że dotyczy on przede wszystkim kobiet żyjących w rozwiniętych krajach. Warto dowiedzieć się, jak on powstaje, oraz jakie istnieją sposoby na redukcję cellulitu. W niniejszym artykule wyjaśnione zostaną przyczyny powstawania tej dolegliwości, a także wyjaśnione zostaną etapy jego powstawania.  Poznaj 4 fazy rozwoju cellulitu.

Przyczyny powstawania cellulitu

Istotnym faktem jest to,  że kobiety posiadają dość wysoki poziom estrogenów, które wywierają wpływ na strukturę i elastyczność tkanki łącznej. Przyczyną jest również odmienna budowa skóry. Kobieca skóra składa się z równolegle ułożonych włókien, przez co skóra jest bardziej podatna na rozciąganie i charakteryzuje się większą sprężystością niż męska skóra. Z tego właśnie powodu powstaje cellulit – komórki tłuszczowe nie posiadają wystarczającego podparcia, przez co przesuwają się i zbijają w drobne kuleczki. Dochodzi do zmiany kształtu i utraty sprężystości. Są to charakterystyczne fazy powstawania tego zjawiska.

4 fazy rozwoju cellulitu - poznaj przyczyny i etapy powstawania

Nieprawidłowa dieta, a wpływ na cellulit

Podkreśla się, że codzienny jadłospis może mieć wpływ na powstawanie tej dolegliwości. Istnieją także inne sposoby na redukcję cellulitu. Odpowiednia dieta może skutecznie zapobiec jego nawrotom. Warto pamiętać, by spożywać mniejsze, ale regularne posiłki. Ważne będzie także wprowadzenie zwiększonej ilości owoców i warzyw do jadłospisu, a ograniczenie spożywania czerwonego mięsa. Świetnie sprawdzą się soki warzywne i owocowe. Poleca się także jeść dużo ryb. Dieta, która ma pomóc w likwidacji cellulitu, powinna być lekka. Lepiej unikać smażonych, ciężkich i tłustych potraw. Istotną wskazówką jest także ograniczenie soli, która wpływa na zatrzymywanie wody w organizmie i tworzenie uporczywego cellulitu. Posiłki powinno się przygotowywać samodzielnie.

4 fazy rozwoju cellulitu – Stadium cellulitu

Powstawanie cellulitu opiera się na 4 fazach. Obejmują one kolejne etapy, które prowadzą do zwiększania się cellulitu. Pierwsza faza to wspomniane wcześniej przesuwanie się komórek tłuszczowych. Wtedy dochodzi do niszczenia naczyń krwionośnych. Wówczas rozłożenie tkanki tłuszczowej jest bardzo dobre, a naczynka krwionośne są położone w pobliżu komórek tłuszczowych. Drugą fazę stanowi zbijanie w grudki. Wtedy cellulit nie jest jeszcze widoczny. Można go dostrzec przy ściskaniu skóry. Kolejne dwie fazy jego powstawania obejmują twardnienie ich i utratę elastyczności. W fazie trzeciej jest on dobrze widoczny i przypomina charakterystyczną skórkę pomarańczy. Ostatnie stadium to zmiany, które można wyczuć pod palcami. Są to cztery fazy rozwoju cellulitu.

4 fazy rozwoju cellulitu - poznaj przyczyny i etapy powstawania

Jak sobie radzić z zaawansowanym cellulitem

W pozbywaniu się cellulitu przydatne mogą być również dostępne zabiegi, jakie zaoferować może profesjonalny gabinet kosmetyczny. Sposoby na redukcję cellulitu oferuje profesjonalny gabinet kosmetyczny J’adore Instytut. Jest to salon kosmetyczny w Warszawie, który oferuje zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Znakomitym zabiegiem na cellulit, jaki oferuje J’adore Instytut jest Storz Medical. To innowacyjna metoda likwidacji cellulitu, która wykorzystuje działanie fal akustycznych. Redukuje nawet najbardziej głęboki i zawansowany cellulit i wysmukla skórę. Ponadto, wspiera w walce z nadmierną tkanką tłuszczową i spłyca zmarszczki. Zabieg pozytywnie wpływa na produkcję kolagenu i elastyny. Zabieg jest w pełni bezpieczny i bezbolesny. Procedura wykorzystująca działanie fali akustycznej opiera swoją technologię na połączeniu fali elektrycznej oraz akustycznej. Wibracje tworzące się w tkance łącznej poprzez wpływ działania fali akustycznej wywołują naprzemienne, mechaniczne rozciąganie i odprężenie skóry. Fala akustyczna bardzo korzystnie wpływa na system limfatyczny, znacznie wspomagając mikrokrążenie oraz zmniejszając zalegające złogi tłuszczu.

Przedstawione zostały fazy powstawania cellulitu. Warto zastosować odpowiednią dietę i wdrożyć w życie zaproponowane sposoby na redukcję cellulitu. Pozytywny wpływ będzie miało również nawilżanie skóry odpowiednimi preparatami i utrzymywanie aktywności fizycznej. Świetnym sposobem na likwidację cellulitu jest także wybranie wspomnianego zabiegu Storz Medical w salonie kosmetycznym J’adore Instytut, który pomóc może nawet na najbardziej zaawansowany cellulit. Zapisz się na najlepszy zabieg online!