Pewnie niejednokrotnie zastanawiasz się jak szybko pozbyć się cellulitu… Tak, tak wiemy… cellulit to prawdziwy wróg kobiet. Zgodnie ze statystykami, skórka pomarańczowa występuje u 85-98 proc. pań. Jeśli więc jeszcze go nie masz, bardzo możliwe, że prędzej czy później ten problem dotknie także Ciebie. A nie oszukujmy się – cellulit wygląda mało estetycznie i potrafi być prawdziwym utrapieniem. Całe szczęście, są zabiegi, które uporają się nawet z jego zaawansowaną postacią.

Wszystko przez estrogeny

Można powiedzieć, że w przypadku cellulitu, mężczyźni to prawdziwi szczęściarze. Lipodystrofia – medyczna nazwa tej przypadłości – dotyka tylko kobiet. Ma to związek z uwarunkowaniami hormonalnymi. Przez działanie estrogenu (żeński hormon płciowy), naczynia krwionośne rozszerzają się i wzrasta ich przepuszczalność, a także zaczynają uciskać sąsiadujące tkanki – głownie tłuszczową. To z kolei powoduje powstawanie obrzęków i zatrzymywanie wody w organizmie. Komórki tłuszczowe zwiększają swój obwód, naczynia krwionośne rozszerzają się, a pod skórą powstają mikrozatory. Wizualnie objawia się to jako nierówna powierzchnia skóry (grudki i guzki), która przypomina skórkę pomarańczy – stąd popularne określenie.

Obszary, które są szczególnie narażone na skórkę pomarańczową, to brzuch, uda, pośladki i ramiona. Cellulit określa się w czterech stadiach jego zaawansowania: faza obrzękowa (nierówności widoczne po uchwyceniu fałdu skóry),  (widoczne wgłębienia, mniejsza elastyczność skóry), stwardnieniowo-guzkowa (grudki i guzki widać gołym okiem w momencie napięcia skóry), stwardnieniowo-guzkowa ze zwłóknieniami (brak jędrności, silnie pofałdowana skóra, guzki wielkości nawet 20 mm). Niestety, pojawienie się pierwszego stadium oznacza zazwyczaj, że należy przygotować się na kolejne, dlatego należy działać jak najszybciej. Zatem co zrobić, aby pozbyć się cellulitu raz na zawsze? Czy jest to możliwe?

 

Efekty zabiegu Storz Medical
Zła dieta i siedzący tryb życia

W przypadku cellulitu mitem jest, że dotyka on kobiet w średnim wieku oraz jest kojarzony z nadwagą. Oczywiście często pojawia się właśnie w okresie okołomenopauzalnym, jak też do jego powstawania przyczyniają się nadprogramowe kilogramy. Jednak obecnie obserwuje się intensywny wzrost liczby młodych kobiet dotkniętych tym problemem.

Nawet nastolatki, w dodatku bardzo szczupłe, mogą posiadać zaawansowaną lipodystrofię. Jak zatem skutecznie pozbyć się cellulitu ? Jak to możliwe? Przetworzona żywność, fast-food oraz brak ruchu znacząco przyczyniają się do złego funkcjonowania naczyń krwionośnych oraz powstawania obrzęków w obrębie tkanki tłuszczowej. Ryzyko wystąpienia cellulitu zwiększa się także, jeśli palisz papierosy lub spożywasz alkohol. Zła dieta i siedzący tryb życia szybko odbiją się na Twoim wyglądzie, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest dbanie o dobrą kondycję organizmu. Aktywność fizyczna oraz rezygnacja z niezdrowego jedzenia mogą zapobiec powstaniu skórki pomarańczowej, a także wspomóc jej zlikwidowanie.

Zła wiadomość jest taka, że jeśli cellulit się już pojawi, bardzo trudno jest pozbyć się tego nieproszonego gościa. Dobra jest zaś taka, że znamy skuteczne sposoby. Profesjonalne zabiegi kosmetyczne potrafią zdziałać cuda, nawet jeśli cellulit jest już mocno zaawansowany.

Efekty zabiegów Storz Medical

 

Fala akustyczna przy każdym stadium

Jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się cellulitu, a także kilku centymetrów z obwodu danej części ciała jest fala akustyczna, inaczej nazywana uderzeniową. Co to za zabieg? Specjalne urządzenie emituje fale akustyczne, które poprzez emitowanie mocnych drgań dosłownie rozrywają komórki tłuszczowe. Dodatkowo, głębokie warstwy skory są podgrzewane, dzięki czemu kolagen jest pobudzany do intensywnej produkcji, a specjalne głowica urządzenia wykonuje drenaż limfatyczny.

 

Efekty fali uderzeniowej są naprawdę niesamowite. Podczas zabiegu można całkowicie pozbyć się nie tylko cellulitu, ale także kilku centymetrów z obwodu. Oczywiście najlepiej jest wykonać całą serię zabiegów, co jest gwarancją sukcesu. Co ważne, wśród wskazań do zabiegu jest także zaawansowany cellulit. Fala akustyczna pomoże w każdym jego stadium, a także w przypadku nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz wiotkości skóry. Jeśli chcesz rozprawić się z cellulitem naprawdę bezwzględnie, warto dołączyć do tego endermologię lpg. Endermologia Lpg to nieinwazyjny zabieg wspomagający pozbywanie się skórki pomarańczowej. Zabieg ma formę masażu (przy użyciu profesjonalnego urządzenia). Storz Medical rozbija tkankę tłuszczową. W efekcie toksyny są usuwane z organizmu.

Efekty zabiegów Storz Medical

Pomoże… dwutlenek węgla

Karboksyterapia, to zabieg który cieszy się obecnie sporą popularnością i może być stosowany na różnych częściach ciała oraz zwalcza całe spektrum problemów (np. odmłodzenie i redukcja zmarszczek w przypadku twarzy). Dwutlenek węgla, który podczas zabiegu jest wstrzykiwany pod skórę w niewielkich dawkach, pomaga także w likwidowaniu cellulitu. Jest to zabieg bezpieczny i mało inwazyjny, jak też bardzo szybko można liczyć na widoczne efekty. Kolejny nieinwazyjny zabieg, na który warto się zdecydować przy skórce pomarańczowej, to fale radiowe. Jak to działa?

Fale radiowe wnikając w głąb skóry, docierają do komórek tłuszczowych, zmniejszając ich objętość. Pobudzają też krążenie, dzięki czemu następuje drenaż tkanki tłuszczowej – przemieszczanie się komórek oraz ich usuwanie przez organizm. Zabieg ten jest też sprzymierzeńcem w walce o gładką skórę – regeneruje ją i intensywnie ujędrnia. Najnowocześniejszym urządzeniem, które gwarantuje skuteczność działania fal radiowych jest Accent Alma Laser. Jakie zabiegi jeszcze pomogą pożegnać cellulit raz na zawsze? Na pewno niezastąpiona jest mezoterapia produktami Alydia lub Celluform, nieinwazyjny drenaż, zabieg Redustim lub Bandaże Arosha. Zabiegów jest wiele, najlepiej więc zaufać fachowcom. Można  skonsultować swój problem w specjalistycznym gabinecie, gdzie zostanie on odpowiednio przeanalizowany.

Wszystkie wymienione sposoby na pozbycie się cellulitu są dostępne w Jadore Instytut w Warszawie.

Umów wizytę w naszym salonie