Zadbana, promienna skóra jest wizytówką każdego z nas. Niestety, nasza cera każdego dnia  narażona jest na działanie zanieczyszczeń i bakterii, które prowadzą do pogorszenia się jej stanu – zapchania porów, powstania zaskórników, grudek i prosaków. Z tego powodu manualne oczyszczanie twarzy to zabieg, który w ostatnich latach zyskuje coraz większą popularność. Polega on na ręcznym oczyszczeniu twarzy ze zmian zamkniętych, taki jak prosaki i zaskórniki. Kiedy warto zdecydować się na oczyszczanie manualne, jak wygląda zabieg i jakich efektów można się spodziewać? Odpowiedzi znajdują się poniżej.

Oczyszczanie manualne – kiedy warto?

Przede wszystkim należy pamiętać, by nie decydować się na przeprowadzenie zabiegu samemu w domu. Nieumiejętnie przeprowadzone oczyszczanie może prowadzić do rozniesienia się bakterii po całej twarzy, powstanie blizn i pogorszenia się ogólnego wyglądu cery. Warto postawić więc na zabieg w salonie kosmetycznym. Oddanie się w ręce profesjonalistów zagwarantuje pełną higienę i skuteczność.

Oczyszczanie manualne polecane jest szczególnie osobom posiadającym cerę zanieczyszczoną. Może być ona spowodowana nieumiejętnym doborem kosmetyków pielęgnacyjnych, regularnym używaniem kosmetyków komedogennych, chodzeniem spać w makijażu lub niedokładnym demakijażem, notorycznym dotykaniem twarzy dłońmi, nie zmienianiem poszewki poduszki, na której śpimy, nieprawidłowym oczyszczaniem porannym i wieczornym, a także wieloma innymi czynnikami. Na zanieczyszczoną twarz szczególnie podatni są posiadacze cery tłustej, trądzikowej i mieszanej. Wzmożona produkcja sebum charakterystyczna dla tego typu cer powoduje zwiększoną częstotliwość zapychania się porów i powstawanie zmian ropnych oraz zanieczyszczeń podskórnych. Cerze tłustej często brakuje także nawilżenia – nagminne wysuszanie i inwazyjne oczyszczanie skóry z sebum prowadzi do jego dodatkowej produkcji, co sprawia, że posiadacz takiej cery sam zamyka się w tak zwanym „błędnym kole”.

Zalecana regularność zabiegu uzależniona jest od indywidualnych potrzeb każdej cery. Rekomendowane jest profilaktyczne wykonanie go co około 5-6 tygodni.

Jak wygląda oczyszczanie manualne?

manualne oczyszczanie

Proces oczyszczanie manualnego twarzy trwa od 30 do 60 minut. Aby zagwarantować jego skuteczność, kosmetolog wykonuje szereg istotnych kroków, poczynając od demakijażu. Następnie skóra jest tonizowana, aby przywrócić jej odpowiedni poziom pH. Zastosowanie drobnego peelingu ma na celu delikatne złuszczenie naskórka, które pozwoli na pozbycie się martwych komórek z powierzchni skóry. Następnie następuje opcjonalne zastosowanie maseczki. Istotnym elementem oczyszczania manualnego jest rozgrzanie skóry, które rozszerzy pory i ułatwi proces oczyszczania. W tym miejscu przechodzi się do meritum zabiegu – oczyszczenia twarzy z zaskórników, prosaków i innych niezapalnych zmian. Po tym kroku konieczna jest dezynfekcja, która nie dopuści do rozniesienia się bakterii. Na koniec następuje zastosowanie specjalistycznych łagodzących preparatów, takich jak maski i kremy, które zagwarantują cerze wytchnienie.

Zwiększona skuteczność

Zwiększona skuteczność zabiegu możliwa jest do osiągnięcia po połączeniu różnych zabiegów oczyszczających, pozwalających na skumulowanie efektów oczyszczenia. Jedynym z nich jest zabieg medyczny enzymatyczno-chemiczny DermaQuest, polegający na działaniu bezpiecznego stężenia kwasów na skórę. Innym zabiegiem wartym rozważenia jest światłoterapia przy użyciu lamp LED PDT. Działa ona regenerująco na komórki oraz zwiększa ich wydolność.

Poprawę wyglądu skóry można uzyskać także po zabiegu peelingiem kawitacyjnym, który wykorzystując wibracje ultradźwiękowe zwiększa metabolizm komórek i krążenie krwi. Oczyszcza on także skórę ze zrogowaciałego naskórka i eliminuje nadmiar sebum w porach. Innowacyjna metoda wodorowego oczyszczania skóry potrafi wniknąć dogłębnie w strukturę skóry poprzez aktywne cząsteczki wodoru i dokładnie oczyścić ją z wolnych rodników tlenowych, spowalniając tym samym proces przedwczesnego starzenia się skóry.

oczyszczanie manualne

Znakomite efekty oferuje również zabieg oxybrazji, czyli peelingu wodno-tlenowego.

Skóra po jego przeprowadzeniu odbudowuje kolagenowe włókna, zmniejsza szerokość porów, wyrównuje swój koloryt, a także nabiera jędrności i nawilżenia. Panie marzące o gładkiej cerze mogą natomiast postawić na mikrodermabrazję diamentową, która dzięki użyciu siły ssącej oraz siły ścierającej końcówki diamentowej pozostawia cerę oczyszczoną i wygładzoną już po pierwszym zabiegu. Przeciwskazaniem do takiego zabiegu są jedynie silne zmiany ropne, które mogą się zaostrzyć po zabiegu mikrodermabrazji diamentowej. Wysoka skuteczność i spełnione oczekiwania są powodem, dla którego zabieg ten zyskuje coraz większą popularność.

Połączenie wielu rodzajów zabiegów zapewnia działanie na wielu płaszczyznach, zwiększając skuteczność każdego z nich. Wszystkie wymienione zabiegi możesz wykonać w naszych salonach kosmetycznych J’adore Instytut w Warszawie i Krakowie. Skontaktuj się z nami, by umówić się na wizytę.